Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Zawiść


Niestrawność zawistnego nie zależy od tego, co je, ale od tego, co jedzą inni. (Przysłowie hiszpańskie)

Zawiść polega na nienawidzeniu szczęścia u innych ludzi. Ta przywara jest prawdziwie diabelska; ponieważ kiedy złośliwość cieszy się cudzym nieszczęściem, zawiść boleje nad cudzym szczęściem. (Św. Augustyn)

Człowiek o zawistnym oku jest chciwy bogactwa, a nie wie, że bieda przyjdzie na niego (Księga Przysiów)

Nie zazdrość człowiekowi porywczemu i nie naśladuj jego zachowania, ponieważ Pan ma w nienawiści przewrotnego, a Jego przyjaźń jest dla sprawiedliwych. (Księga Przysiów)

Zawistni uważają korzyść innych za swoją szkodę i sądzą, że osiągnęli swoje dobro, kiedy uda im się osiągnąć sukces w swoich złych zamierzeniach. (Św. Albert)

Pierwszą oznaką własnego upadku jest zawiść o sukces innych. (S. G. Molleda)

Rzadko się zdarza, aby człowiek byt zadowolony z własnego losu: zawsze zazdrości losu swojego sąsiada, który jest równie spragniony, aby się z nim zamienić. (W. Goethe)

Zawistne serce jest podobne do złośliwego mola, który wszystko zjada i obraca w popiół. (Św. Augustyn)

Zawistnik chudnie z powodu szczęścia innych. (Horacy)

Zawistny zawsze chce się piąć w górę; święty chce się zawsze uniżać. Tak zawistnik zawsze schodzi, a święty wchodzi. (Św. Proboszcz z Ars)

Zawiść ze swoimi obmowami odbiera całą świeżość dobrym dziełom innych i wysusza^ źródła duchowego pocieszenia, które pochodzą / dobroci Ducha Świętego. (Św. Albert)Brama do nieba. 365 myśli o Maryi Brama do nieba. 365 myśli o Maryi
Praca zbiorowa
Najpiękniejszą rzeczą jaką stworzyłem - powiedział Bóg - jest moja Matka. Brakowało mi Maryi więc Ją stworzyłem. Stworzyłem Ją wcześniej, niż ona stworzyła mnie. Tak było pewniej. Teraz jestem prawdziwym człowiekiem, jak wszyscy inni. Nie zazdroszczę im już niczego ponieważ mam Mamę, która nazywa się Maryja (M. Quoist)... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej