Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Zło


Byłoby na świecie o wiele mniej zła, gdyby zło nie mogło występować pod przykrywką dobra. (M. von Ebner-Eschenbach)

Ludzie, otrzymawszy zło zapisują to na marmurze, a jeżeli dostają dobro, to na piasku. (T. Moore)

Nasza natura skłonna jest widzieć w przeciwniku tylko zło, przypisywać mu nawet to zło, którego nie ma. Zło, które w nim widzimy, zależy prawie zawsze od naszego pospiesznego i nędznego sposobu widzenia człowieka. (Gandhi)

Im ktoś jest wyżej, tym widzi szerszy horyzont; musi zatem zajmować się zaradzaniu wszelkiemu złu, które znajduje się w zasięgu jego wzroku i do którego może dotrzeć jego ręka. (Mantegazza)

Prowokatorzy, ciemiężyciele i wszyscy ci, którzy wyrządzają krzywdę innym, są królami nie tylko zła, które popełniają, ale i deprawacji, do której doprowadzają dusze obrażonych. (A. Manzoni)

Poważnym złem jest mieć na celu bardziej Boże dobra niż samego Boga: modlitwę i odosobnienie. (Św. Jan od Krzyża)

Prześledźcie historię katastrof, a znajdziecie zawsze zło potępione, które służy dobrej sprawie: błędy popychają do poszukiwania prawdy; herezje rozjaśniają dogmaty; inwazje barbarzyńców odmładzają krew i cnoty narodów; rewolucje biczują wielkie przestępstwa i dają twarde, i zbawienne lekcje deprawacji praw, charakterów i obyczajów; prześladowania rodzą chwalebny ród męczenników; męczeństwo na Kalwarii dokonuje odkupienia świata. (Monsabre)

Aby zatriumfowało zło, wystarczy, aby dobrzy nic nie robili. (E. Burkę)

Już wielkim złem jest nie czynić żadnego dobra. (Św. Franciszek Salezy)Dobrego dnia z Janem Pawłem II. Myśli na każdy dzień 

roku Dobrego dnia z Janem Pawłem II. Myśli na każdy dzień roku
Jan Paweł II
Myśli na każdy dzień roku zawarte w tym tomiku zaczerpnięte są z dokumentów, homilii, rozważań i przemówień Jana Pawła II. Poprowadzą Czytelnika drogą nauczania Papieża o pokoju, tym w sercu człowieka i tym na świecie; wskażą, jak poznawać Boga w modlitwie, Słowie Bożym i Eucharystii; nauczą, jak znosić cierpienie, jak ufnie zawierzyć Matce Bożej... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Sven: 12.06.2016, 20:48
 Wszystko co mnie otacza, okazuje się być złe. Dosłownie wszystko jest źle poukładane.
 
(1)


Autor

Treść
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej