Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Zniechęcenie


Nie trzeba się zniechęcać, ponieważ jeżeli w duszy jest nieustanny wysiłek ku stawaniu się lepszym, na koniec Pan ją nagrodzi, sprawiając, że zakwitną w niej nagle wszystkie cnoty tak, jak w ogrodzie pełnym kwiatów. (O. Pio)

Nie upadajmy na duchu w niebezpieczeństwach i trudnościach, módlmy się z ufnością, a Bóg da obiecaną pomoc temu, kto pracuje dla Jego sprawy. (Ks. Bosko)

Zniechęcenie jest wrogiem wytrwałości. Jeżeli nie walczysz ze zniechęceniem, najpierw dotrzesz do pesymizmu, a później staniesz się obojętny. Bądź optymistą. (J. Escńva)

Nigdy się nie zniechęcaj. Trudniej jest wyzwolić się ze zniechęcenia niż z grzechu. Nie niepokój się, jeżeli nie zauważysz postępów w stanie własnej duszy. Często Bóg pozwala na to, abyś uniknął uczucia pychy. On umie zobaczyć nasze postępy i policzyć każdy wysiłek. (Bi. Elżbieta od Przenajświętszej Trójcy)

Uważaj, aby się nigdy nie zniechęcać na widok otaczających cię duchowych ułomności. Jeżeli Bóg pozwala ci popaść w jakąś słabość, to nie dlatego, że chce cię opuścić, ale dlatego, aby wlać w ciebie pokorę i uczynić cię bardziej uważną na przyszłość. (O. Pio)

Za ducha szatańskiego uważajcie niepokój, zniechęcenie, smutek, zawiść i zazdrość. (Bi. Giuseppe Baldo)Drabina do nieba. Myśli świętych na każdy dzień roku Drabina do nieba. Myśli świętych na każdy dzień roku
"Drabina do nieba" pozwala spotkać codziennie świętą lub świętego, bardzo dawnych i zupełnie współczesnych. Wybór aforyzmów, wskazówek i modlitw może stać się źródłem inspiracji, refleksji, medytacji a nawet życiowej przemiany... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej