Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Czas


Czas jest najcenniejszym darem, jaki dał nam Bóg, a człowiek tak zadziwiająco i okrutnie go trwoni. (Klemens XIV)

Ludzie pospolici myślą tylko o spędzaniu czasu - kto ma rozum, myśli, jak uczynić go pożytecznym. (A. Schopenhauer)

Jeżeli godzina wydaje mi się zbyt długa, mówię sobie, że nigdy już więcej nie wróci i nagle staje się nadzwyczaj krótka. (Point de Vue)

Ludzkość byłaby dawno szczęśliwa, gdyby zaangażowanie, które ludzie marnują na zaradzanie własnej głupocie, zużyli na nie popełnianie głupstw. (G. Bernard Shaw)

Nic nie jest cenniejsze od czasu: to cena wieczności! (Bourdaloue)

Dziękujmy Bogu za nadzwyczajną prędkość czasu, myśląc, że o zachodzie każdego dnia jesteśmy o krok bliżej Niego. (Henry Duparc)

Wszystkie dni tak, jak wszystkie miesiące, są godzinami Pana; dlatego wszystkie są tak samo piękne. (Jan XXIII)

Och, ten pogardzany czas... Jest najbardziej pożądany przez ludzi światowych w chwili śmierci... ale go nie dostaną! (Św. Alfons)

Nie ma rzeczy cenniejszej od czasu, ale też nie ma rzeczy tak mało szanowanej i bardziej pogardzanej niż czas. (Św. Bernard)

Niech żaden dzień nie będzie przez ciebie przeżyty na darmo. Pamiętaj, że czas jest najbardziej nasz ze wszystkich naszych rzeczy i że raz utracony nie da się już odzyskać. (Mategazza)

Przeszłość jest przykryta czarnym welonem, przyszłość różowym; ponieważ pierwsza jest z materii doświadczenia, druga z materii nadziei. (F. Guerazzi)

Każda chwila czasu jest cenna, a każdy czas, który dobrze spożytkujesz, będzie skarbem zdobytym przez ciebie. (Ks. Bosko)

Ponieważ w godzinie zdawania sprawy zaciąży ci to, że dostatecznie nie zużyłeś czasu teraźniejszego na służbę Bogu, dlaczego nie zużyjesz go teraz tak, jakbyś chciał zrobić to w chwili śmierci? (Św. Jan od Krzyża)

Czas spożytkowany na chwalę Boga i dla zdrowia duszy nigdy nie jest czasem straconym. (O. Pio)

Kochasz życie? A więc nie marnuj czasu, ponieważ właśnie z niego składa się życie. (B. Franklin)

Gdyby wszyscy ludzie nadawali godzinie, która ma właśnie wybić, taką wartość, jaką chcieliby, aby posiadała ostatnia godzina ich życia, świat poszedłby do przodu bardzo szybko po drodze chrześcijańskiego ideału. (N. SaWaneschi)

Czas jest okrutny, ale każda mijająca chwila, a zatem również ta, która zabija, jeżeli otrzymamy ją od Boga a nie od czasu, może się stać chwilą zmartwychwstania. (Patriarcha Atenagoras)

Czas jest dobrem, tak biednego jak i bogatego. (Domenico Cavalca)

Czas ma ogromną wartość, ponieważ każda stracona chwila jest stracona na zawsze; musimy traktować go jako cenny czynnik budowy charakteru, ponieważ jest on wielkim i cichym organizatorem przyzwyczajeń. (Lacordaire)

Głupcy mówią o przeszłości; mądrzy mówią o teraźniejszości, a szaleńcy mówią o przyszłości. (Napoleon)

Nie odpowiadaj w urazie; nic nie rozwiązuj w pośpiechu. Zawsze, kiedy jest to możliwe, daj sobie czas. (Lamartine)

Ci, którzy zajmują się sprawami ludzkimi, mówią, że czas jest złotem. To, zdaje mi się, mało: dla nas, którzy zajmujemy się sprawami duszy, czas jest chwałą! (J. Escriva)

Nie traćcie czasu, czyńcie dobrze, czyńcie wiele, a nigdy nie pożałujecie, żeście coś zrobili. (Ks. Bosko)

Część czasu wyrywają nam z ręki, część wyjmują nam delikatnie, a część wyślizguje się sama i nawet tego nie zauważamy. (Seneka)

Gdybym musiała rozpocząć moje życie od nowa, jakże bym chciała nie stracić już ani jednej chwili mojego czasu! (BI. Elżbieta od Przenajświętszej Trójcy)

Każda godzina stracona w młodości jest prawdopodobnym nieszczęściem przyszłości. (Napoleon)

Kiedy na próżno marnujesz czas, lekceważysz dary Boże, teraźniejszość, którą On, nieskończenie dobry, powierza twojej miłości i hojności. (O. Pio)

Jedna minuta czasu jest cennym skarbem, warta jest nieskończoność, warta jest tyle, co sam Bóg. (Ks. Bosko)Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny
Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort
Lektura traktatu jest cennym duchowym doświadczeniem. Im częściej po niego sięgamy, tym bardziej przemienia on nasze serca. Osnowę dzieła stanowi dewiza św. Ludwika Marii de Montfort: "Wszystko dla Jezusa przez Maryję"... » zobacz więcej


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Tresć
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej