Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Dawanie


Jaki jest pożytek, jeżeli dajesz swojemu Bogu coś innego niż to, o co On cię prosi? Zastanów się, co Bóg chce od ciebie i po prostu to wykonaj, a twoje serce będzie bardziej zadowolone niż gdybyś postąpił według własnego upodobania. (Św. Jan od Krzyża)

Im cięższa jest praca, w której się zużywasz w imię miłości, tym bardziej cię ona wynosi. Im więcej dajesz, tym bardziej wzrastasz. Musi jednak być ktoś, kto otrzymuje. Jeżeli twój dar zginie, nie jest już darem. (A. de Saint-Exupery)

Proszenie jest bólem - dawanie zaszczytem. (Przysłowie)

Im więcej dajesz się Bogu, tym więcej daje się On tobie. (Elżbieta od Trójcy)

Nikt nie jest aż tak biedny, aby nie mieć nic do dania: to tak jakby górskie strumyki mówiły, że nie mają nic do dania morzu, bo nie są rzekami. Dawaj to, co masz: dla niektórych może to być więcej, niż myślisz. (H. W. Longfellow)

Dobrodziejstwo nie polega na tym, co się robi albo co się daje, ale na intencji tego, który robi lub daje. (Seneka)

Trzeba dawać i dawać, ktokolwiek prosi. Tego chce Ewangelia. Nie wystarczy ustępować: trzeba ustępować grzecznie, nie dyskutując, nie protestując... (Św. Teresa z Lisieux)

Jeżeli będziesz miał dużo, dawaj obficie; jeżeli będziesz miał mało, dawaj chętnie nawet niewiele. (Księga Tobiasza)

Nie liczy się to, co masz, ale to, co dajesz. (C Lubich)Pamięć serca. 365 myśli o wdzięczności Pamięć serca. 365 myśli o wdzięczności
Wilhelm Muhs
Zbiór myśli i sentencji o wdzięczności pod redakcją Wilhelma Muhsa w cieszącej się dobrym przyjęciem wśród czytelników serii "365 myśli o..."... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej