Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Dusza


Pośród prób niech wasza dusza będzie jak słowik, który śpiewa na ciernistym krzewie. (Św. Franciszek Salezy)

Jedna święta dusza wystarczy, aby ożywić całą parafię. Jedna święta dusza nawraca więcej grzeszników niż tysiąc dusz niedoskonałych. (E. Poppe)

Za robotników, którzy pracują w winnicy Pana, uważa się wszystkich tych, którzy w jakiś sposób przyczyniają się do zbawienia dusz. (Ks. Bosko)

Wielka i silna dusza nigdy nie padnie ofiarą smutku, nawet w chwili wielkiego umartwienia. (Jan XXIII)

Co za radość czuć własną duszę zdolną do wzniesienia się ponad bioto tej ziemi! (C. Marion)

Jaki pożytek miałby człowiek, gdyby zyskał świat cały, a duszę swą utracił? (Ewangelia)

Niech na moim grobie napiszą tylko moje imię i zdanie: «Panie, daj mi duszę i weź całą resztę» - oto jedyne pragnienie całego mojego życia. (Kard. Merry del Val)

Bóg czasami nawiedza zbłąkaną duszę nakazem, czasem karą, a czasem cudem. (Św. Antoni)

Pamiętajcie, że nie jesteśmy z tej ziemi. Mamy tu misję do spełnienia: zbawienie duszy i danie wszystkim dobrego przykładu. (O. Pio)

Dwie rzeczy zabijają duszę: zarozumiałość i desperacja. Pierwsza zbyt wiele oczekuje, druga zaś zbyt mało. (Św. Augustyn)

Ciało musi pomagać duszy w czynieniu dobra, musi jej służyć, a dusza jest panią ciała. (Ks. Bosko)

Czego chcemy, czyż nie tego, czego chce Bóg? Pozwólmy mu kierować tym jego okrętem, jakim jest nasza dusza; On się o nią zatroszczył i doprowadzi ją do spokojnej przystani. (Gandhi)

Tak jak ziarno pszenicy przykryte pierzyną śniegu rozwija życie swe pod ziemią, tak dusza dojrzewa do zjednoczenia z Bogiem odizolowana strefą oddalenia. (C. Lubich)

Trudzić się, trapić również dla duszy, a przede wszystkim naśladować Jezusa, który umarł za wszystkie dusze. (G. Goyau)

Niektóre dusze znajdują tak wiele przyjemności w tym, co robią, że dopuszczają się swego rodzaju bałwochwalstwa, tworząc sobie tylu bożków, ile ich działań. (Św. Franciszek Salezy)

Gdyby Bóg pokazał duszy wszystkie bóle, które oszczędził jej w życiu, dusza natychmiast by umarła. Gdyby Bóg pokazał duszy wszystkie radości, których doświadczy w życiu, dusza natychmiast by umarła. Bóg to wie i odmierza. Dusza nie wie, ale zawierza się Bogu, który ją kocha. (C. Lubich)

W niebie dusza będzie miała za sprawą Boga cztery powody do niewypowiedzianej radości: jasną wizję boskiej istoty, doskonałą widzianą i posiadaną miłość Boga, radość samego Boga, który zanurzy duszę w morzu słodyczy oraz kontemplację Chrystusa Boga i Człowieka. (Św. Albert)

Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a nie mogą zabić duszy; bójcie się raczej tego, który może pogrążyć duszę i ciało w męce. (Ewangelia)

Pomiędzy Bogiem a czystą duszą zachodzą wewnętrzne i niezrozumiałe dla innych komunikacje. Pan Jezus posługuje się tymi duszami dla chwały swojego Ojca, aby wypełnić wspaniałe dzieła. (Ks. Alberione)

Utrzymuj zawsze swoją duszę w pragnieniu, że istnieje Bóg i nigdy w to nie wątp. (J. Rousseau)

Kiedy coś czynisz, mówisz i myślisz, zatroszcz się, aby to wszystko służyło dobru twojej duszy. (Ks. Bosko)

   


Sychar. Ile jest warta Twoja obrączka? Sychar. Ile jest warta Twoja obrączka?
Anna Jedna
Niniejsza książka to pomoc dla tych, którzy chcą zachować wierność małżeńską, niezależnie od okoliczności i ludzkiej słabości. To także znakomity podręcznik Bożej mądrości i Bożej miłości dla tych, którzy przygotowują się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa... » zobacz więcej


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej