Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Walka z nałogiem onanizmu

Mam na imię Jędrzej, mam 18 lat i mieszkam w Poznaniu. Chciałbym podzielić się moim świadectwem uzdrowienia z nałogu masurbacji.

A było to tak. Tata jeździ na rekolekcje, które odbywają się co 3 weekend miesiąca w Bąblińcu. Jest to miejscowość położona kilkadziesiąt kilometrów od Poznania. Miałem ferie zimowe i stwierdziłem, że jest okazja tam pojechać, bo w czasie szkoły ciężko znaleźć czas. No i pojechałem. Był wtedy piątek wieczorem. Wszyscy mieli pokoje w tym samym budynku, w którym znajduje się kaplica. Moje pierwsze wrażenie było dziwne, ponieważ zobaczyłem niesamowicie życzliwych ludzi i na dodatek nieznajomy mi mężczyzna mówi, że dobrze, że jestem. Po kolacji była Msza św., droga krzyżowa oraz adoracja Najświętszego Sakramentu do rana. Następnego dnia też była Msza św., konferencja, obiad, kilkukrotna adoracja, akt zawierzenia się Chrystusowi, koronka do Miłosierdzia Bożego, spacer z różańcem. Później wszyscy zostali podzieleni na małe grupy, oddzielnie mężczyźni i oddzielnie kobiety. W tych grupach rozmawialiśmy o słowach konferencji, czy o problemach z własną wiarą. Wtedy jeden pan powiedział mi, że dobrze, że przyjechałem. Potem kto chciał mógł iść na modlitwę wstawienniczą. Modliły się nade mną dwie osoby w tym znajomy. Na początku zostałem zapytany o co mają się pomodlić. Trochę wstydziłem się powiedzieć z czym walczę, więc powiedziałem tylko że walczę od kilku lat z nałogiem, o którym wie Bóg. Podczas tej modlitwy działy się niesamowite rzeczy. Obydwoje otrzymali więcej niż raz dar języków. Ja modliłem się w duszy, że już nie daję sam rady, że potrzebuję pomocy i że tylko Jezus może mi pomóc. W pewnej chwili mój znajomy powiedział: "Jezus mówi: Chcę". Wtedy już wiedziałem, że zostanę uzdrowiony, bo gdy On mówi, że chce, to tak się stanie. Po modlitwie dostałem także dwa fragmenty z Pisma Świętego jako słowo dla mnie. Na koniec dnia była kolacja i pojechałem z tatą do domu. Byłem przeszczęśliwy i chaciało mi się biegać i skakać z radości.

Chwała Panu

PS

Do świadectwa, które nadesłałem poprzednim mailem należałoby wstawić poprawkę. Uzdrowiony byłem przez pewien okres. Nie wiem co było przyczyną. Może szatan mnie zwiódł albo tak miało być.

Jędrzej

Wasze komentarze:
aga: 01.12.2015, 09:26
z tego można wyjść ale trzeba bardzo zaufać Panu i unikać okazji do grzechu. ZABIJAĆ GRZECH W ZARODKU !!! Niestety okazja czyni złodzieja.....tak samo tutaj....więc unikać okazji i potem przyjdzie takie czyste i baardzo szczęśliwe zadowolenie z wyjścia z nałogu - WIEM CO MÓWIĘ.
Janek: 22.11.2015, 23:16
Bóg działa na różnych płaszczyznach. Wyczytałem gdzieś na temat uzależnień od onanizmu że wiąże się on często z zakłóceniem działania dopaminy i prolaktyny będącym skutkiem coraz większego wpływu erotyki na nasz świat.
Janek: 22.11.2015, 23:07
Bóg działa na różnych płaszczyznach. Wyczytałem gdzieś na temat uzależnień od onanizmu że wiąże się on często z zakłóceniem działania dopaminy i prolaktyny będącym skutkiem coraz większego wpływu erotyki na nasz świat.
mela: 22.11.2015, 16:59
Prosze o odpowiedz na moje pytanie. Ostatnio wyobrazilam sobie swój pierwszy raz, że to będzie po ślubie itd. Ale wyobrazilam sobie TEN moment. Czy to grzech ciężki? Czy mogę przyjąć Komunię??
Jeśli..: 10.11.2015, 00:07
Ktoś mnie może karcić to.. tylko Bóg.Tylko przed nim upadam na kolana.
Max: 02.11.2015, 01:22
Żeby bardziej karcili? Jeżeli człowiek nie zrozumie że Bóg zakazuje nie dlatego, że chcę człowiekowi coś dobrego zabrać albo go skarcić, tylko że to jest zło, to niszczy miłość do Niego i do drugiego człowieka, że owoce tego są złe, jeżeli człowiek tego nie rozumie to żadne karcenie nie pomoże. Człowiek musi szczerze w sercu powiedzieć powiedzieć "tak Boże, chociaż mnie to kusi i mi się podoba to wiem, że Ty wiesz lepiej, wiem że Ty chcesz mojego dobra, że żyjąc w czystości niczego nie tracę, a zyskuję wiele", wtedy walka z pokusą pożądliwosci jest skuteczna. I modlitwa do Maryi, Ona była nieskalana i na pewno wyjedna u Boga wszelkie potrzebne nam łaski do życia w czystości.
on zgubiony: 30.10.2015, 16:04
Ja powiem tak, że grzechy nieczystości to najlepsza droga do zabicia w sobie miłości, panowania nad sobą. Apeluje do księży, aby bardziej karcili przy spowiedzi, za te grzechy.
(1)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna

[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej