Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

ABC na temat seksu

Dopóki jesteś niewolnikiem popędu seksualnego i nie potrafisz nad nim zapanować, nie dojrzałeś jeszcze do miłości i nie potrafisz kochać. Seks jest tak potężną siłą, że angażuje całego człowieka i daje dlatego kłamliwe złudzenie, że jest miłością. Niestety wielu utożsamia seks z miłością.

Jedynym prawdziwym ekspertem w sprawach seksu jest tylko sam Pan Bóg. To przecież On uczynił nas istotami seksualnymi i dał zasady moralne, aby uchronić nas przed zniewoleniem i zapewnić osiągnięcie prawdziwego szczęścia. Chrystus mówi nam, że współżycie seksualne może mieć miejsce tylko w sakramencie małżeństwa. Doświadczenie przyjemności seksualnej ma być w zamyśle Stwórcy owocem wzajemnej miłości małżonków, ale nigdy nie może stać się celem samym w sobie. Kiedy we współżyciu najważniejsza staje się przyjemność, wtedy stosunek seksualny jest już formą autoerotyzmu, środkiem służącym do zaspokajania egoistycznych potrzeb. Dla tak egoistycznie nastawionych ludzi, również małżeństwo stanie się zalegalizowaną formą zaspokajania seksualnych potrzeb. Wtedy ci biedacy traktują płodność jako zagrożenie, które uniemożliwia beztroskie zaspokajanie potrzeb seksualnych. Nie potrafią okresowo powstrzymać się od współżycia. Myśl o dziecku ich przeraża, staje się ono potencjalnym wrogiem i zagrożeniem. Dlatego uciekają się do antykoncepcji. Na tym polega wielkie zło stosowania środków antykoncepcyjnych.

Tylko ludzie wolni mogą kochać, a więc ci, którzy prowadzą głębokie duchowe życie i potrafią podporządkować popęd seksualny prawu miłości. Dlatego im bardziej małżonkowie zachowują przykazania i jednoczą się w modlitwie z Chrystusem, tym bardziej wzajemnie się kochają. Jezus nie chce, abyś był(a) traktowana(y) jako przedmiot seksualnego wyżycia. Pragnie, abyś nie uzależnił(a) się od doznań seksualnych. Jeżeli staniesz się niewolnikiem zepsucia, utracisz wolność i nie będziesz potrafił(a) kochać. Potwierdza to doświadczenie wielu młodych, którzy eksperymentowali pieszczoty i współżycie przed ślubem. W ich świadectwach jest pewna prawidłowość: "Najpierw była wielka fascynacja i przyjemność. Po pewnym czasie zaczęłam czuć do siebie niesmak i obrzydzenie. W końcu nasza wielka miłość zniknęła, znienawidziłam mojego chłopaka. Zostało tylko poczucie wykorzystania i wstydu". Same doznania seksualne nie zaspokoją pragnienia szczęścia i miłości. Na początku jest wielkie podniecenie przy objęciach i pocałunkach. Po pewnym czasie stają się one czymś zwyczajnym i podniecenie opada. Rodzi się więc potrzeba lekkich pieszczot, wtedy znowu podniecenie wzrasta, ale i to z czasem nie daje satysfakcji. Wobec tego zakochani przechodzą do bardziej intensywnych pieszczot. Przez pewien okres czasu cieszą się gorącą bliskością, ale i to staje się frustrujące bo nie daje pełnego zadowolenia. Kiedy dojdzie do zbliżenia seksualnego przeżywają pasję chwilowego zaspokojenia. Jednak również na tym poziomie pojawia się zawód, rozczarowanie i pustka, poczucie wykorzystania i niespełnienia marzeń. Tak będzie zawsze jeżeli będzie grzech. Seks nie jest do zabawy lecz do życia w odpowiedzialnej małżeńskiej miłości.

Dlatego zapraszamy każdego z was do duchowego włączenia się w szeregi ludzi młodych, którzy mówią zdecydowane "nie" seksualnemu wyuzdaniu i zepsuciu, którzy wierzą, że tylko Jezus uczy nas prawdziwie kochać i dlatego zdecydowali się na złożenie przyżeczenia powstrzymania się od współżycia seksualnego do czasu zawarcia małżeństwa. Pan Jezus zaprasza wszystkich, szczególnie tych najbardziej uwikłanych w nałogach. On naprawdę jest wszechmocny i każdego podniesie z sytuacji po ludzku beznadziejnych. Oczekuje jednak od ciebie całkowitej ufności. Pójdź więc do spowiedzi i otwórz przed Nim swoje serce, a kiedy przyjmiesz Komunię św., oddaj Jezusowi całego siebie, odmawiając modlitwę:

Panie Jezu, dziękuję Ci za Twoją miłość. Za to, że dla Ciebie nie ma ludzi zbyt brudnych, grzesznych i poranionych. Oddaję Ci, Panie, moją pamięć, rozum i ciało razem z moją płciowością, wszystko czym jestem i co posiadam. Pragnę w ten sposób oddać się całkowicie do Twojej dyspozycji, abyś uczył mnie coraz pełniej kochać, abym codziennie był otwarty na Twoje działanie. Postanawiam i przyrzekam codziennie modlić się, czytać przynajmniej mały fragment Pisma Świętego, regularnie przystępować do sakramentu pokuty i jak najczęściej przyjmować Eucharystię. A także żyć według zasad ABC Społecznej Krucjaty Miłości.

Postanawiam również zdobywać umiejętność kontrolowania swojego popędu seksualnego. W tym celu postanawiam powstrzymać się od współżycia seksualnego do czasu zawarcia sakramentu małżeństwa, nigdy nie kupować i nie czytać demoralizujących czasopism, oraz nie oglądać filmów o treściach pornograficznych. Panie, proszę Cię, ucz mnie tak żyć i postępować, aby w moim życiu najważniejsza była miłość. Maryjo, Matko moja, prowadź mnie drogami wiary do samego źródła Miłości, do Jezusa, abym zawsze tylko Jemu ufał (ufała) i wierzył (wierzyła). Amen.

Kochani, pamiętajcie, że bez modlitwy czystość jest niemożliwa. Trzeba uczyć się modlić codziennie się modląc. Kto się będzie codziennie modlił, wypracuje sobie drogę do czystości. Proponuję bardzo skuteczną, codzienną modlitwę o czystość serca:

3 razy Zdrowaś Mario.

Módlmy się:

Boże, Ty przez Niepokalane Poczęcie Najświętszej Dziewicy przygotowałeś swojemu Synowi godne mieszkanie i na mocy zasług przewidzianej śmierci Chrystusa zachowałeś Ją od wszelkiej zmazy, daj nam za Jej przyczyną dojść do Ciebie bez grzechu. Przez Chrystusa Twojego Syna, Pana naszego. Amen.

Dziękujemy za wspaniałe świadectwa. W ten sposób dzielicie się z innymi największym skarbem jakim jest doświadczenie miłości Chrystusa, który podnosi z największych upadków. Czekamy na dalsze listy. Najciekawsze będą opublikowane. Jesteśmy z Wami i wspieramy Was modlitwą na trudnej drodze zdobywania największego cudu świata - Miłości.

ks. M. Piotrowski TChr

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!

[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej