Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Być dziewicą to nie znaczy być gorszym

Nazywam się Marta, mam 18 lat i w tym roku zdaję maturę. Chce odpowiedzieć sobie i Wam na pytanie: "Dlaczego postanowiłam zachować czystość i być dziewicą do ślubu?". Jeszcze przed paroma laty byłam wyznawca innych poglądów, dzięki temu, ze trafiłam do wspólnoty Bóg "odmienił" moje myślenie. Nie stało się to oczywiście od razu, byłam uparta i było mi z tym dobrze, ponieważ nie chciałam być inna niż moi znajomi, nie chciałam się wybijać poza "masę". W tym czasie "mojej przemiany" pamiętam gdy po raz pierwszy od dłuższego czasu, uklęknęłam do modlitwy-prawdziwej, szczerej rozmowy z Panem. Było to po rekolekcjach, po kilku kazaniach na temat czystości, zaczęłam się zastanawiać... coraz bardziej, i bardziej. Pan zaczął uświadamiać mi w jak wielkim błędzie żyłam, myśląc, iż zachowanie czystości to zasada dla wyznawców "ery dinozaurów". Nie było mi łatwo, czasami płakałam, bo zmieniałam się, znajomi zaczęli dziwnie na mnie patrzeć, aż w końcu straciłam z nimi kontakt. Zmienił się mój sposób zachowania. W tygodniu zaczęłam chodzić do Kościoła (co wcześniej było dla mnie przesadą). Poznałam "innych" ludzi, wyznawców Chrystusa i czystej miłości. Dzień po dniu zaczęłam "kapować" o co w tym wszystkich tak naprawdę chodzi. I pewnego dnia podjęłam trudną decyzję i moje życie, moje ciało i rozum, całą siebie powierzyłam Panu. Teraz już wiem, że to wszystko nie było tylko dla mnie... ale i dla przyszłego mojego partnera, by zachowanie czystości mogło nas umacniać we wzajemnej miłości.

Teraz dla mnie prawdziwa miłość, która trwa do śmierci i jeszcze dalej, nie może być "brudna". Moje serce kochające nie może być zaśmiecone, bo gdzie miejsce dla Jezusa w tym wszystkim? Jestem dziewica ponieważ dorosłam do takiej decyzji. Droga na która zaprosił mnie Jezus jest trudna, ale wiem, ze jako jedyna prowadzi do pełni szczęścia. Nie chciałam w to wierzyć...ale jak widać Bóg obdarowuje nas cudami wtedy kiedy najmniej się tego spodziewamy. Jestem dziewica bo ta droga prowadzi do szczęścia prawdziwego, do radości z miłości czystej. Jestem dziewicą bo szanuję swoje ciało, siebie, to co dostałam od Boga w prezencie. Jestem dziewicą, ponieważ najcenniejszy dar jaki mogę dać partnerowi po ślubie to ja sama. A teraz zwracam się do wszystkich którzy się boją, bo: Być dziewicą to nie znaczy być gorszym, a wręcz przeciwnie to znaczy, ze jesteś silna! Wiem z doświadczenia, że na drodze do miłości, nie mogą kierować mną zmienne nastroje i uczucia. Musze sobie stawiać wymagania, a ja właśnie chce dążyć, do miłości. Kobiety! Jeśli chcecie szanować swoje ciało i by inni je szanowali to nie stójcie z boku z założonymi rękami, nic samo się nie zrobi, nad tym trzeba pracować. Ja robię to do tej pory. Mimo tego, iż minęło te 3 lata z kawałkiem, to wiem, ze Jezus musi mnie trzymać mocno za rękę, bo inaczej mogę znów się pogubić. Wiem teraz, ze nie trzeba nigdy się zniechęcać, wycofywać i rezygnować, nawet gdy były jakieś upadki, musze iść dalej do celu.

Aktulanie czekam... czekam na Tego, którego będę mogła obdarować najwspanialszym darem jaki posiadam, darem który pozwoli nam złączyć się w jedno i który pozwoli budować życie Wierze, ze Ktoś taki istnieje, przeznaczony specjalnie dla mnie, a ja dla Niego... może Go już znam... a może dopiero nadejdzie taki dzień...

Dziękuję Ci Panie, ze ukochałeś mnie miłością, 
która chroni od zła, podnosi z upadków i leczy najboleśniejsze rany. 
Proszę oczyść moje serce z wszelkiego zła, i pozwól mi doświadczyć daru 
czystej miłości. Oddaję Ci Panie mój rozum, ciało wraz z moją płciowością 
i przyrzekam nie podejmować współżycia seksualnego do czasu przyjęcia 
sakramentu małżeństwa. Amen. 
Za wszystkich Was trzymam kciuki! Z Jezusem i Waszą chęcią na pewno się uda. Ja ciągle w to wierze...

Pozdrawiam Wszystkich cieplutko

Martuś

Wasze komentarze:
Hania M: 22.06.2012, 19:08
mam już prawie 19 lat jakieś 4 lata tamu byłam na dyskotece poznałam chłopaka . tańczyliśmy parę chwil po czym spytał czy idziemy się przejść zgodziłam się nie wiedziałam wtedy że ma inne zamiary. Stanęliśmy za klubem, wtedy on stanoł za mną i zaczoł mnie całować po szyji znieruchomiałam nie wiedziałam jak w tamtej sytuacji miałam się zachować był troche nachalny . odwrócił mnie i zaczoł bezczelnie wpychać jęzor do gardła odepchnełam go . powiedziałam że się nigdy nie całowałam i .... On nagle wyjoł telefon z ręki zaczoł dzwonić do kumpla jak go spytałam co robi odpowiedział mi że potrzebuje kluczyków od samochodu. Zorientowałam sięże chce żebym tam z nimposzła tego i liczy poprostu na coś więcej. Powiedziałam że jest mi zimno i wróciłam do środka dyskoteki. Teraz unikam takich wpadek. Ale kiedyś naprawdę pożądny chłopak spytał czy pogadamy w cichszym miejscu nie zgodziłam się i to chyba wtedy był błąd. wiem że niektórzy pomyślą że jestem żałosna jak mogłam się nie domyślić chamstwa ze strony tamtego kolesia alechciałam się z tym podzielić z innymi. moje koleżanki nie zrozumiały by i wyśmiałyby mnie prosto w twarz a tego bym nie chciała . ponieważ one wszystkie nie są dziewicami patrzą na mnie jakoś inaczej i
Tomasz: 08.03.2012, 20:53
nie dzisiejsza wrzystkiego dobrego
nie-dzisiejsza: 11.02.2012, 22:56
To wspaniale, że w tym zepsutym świecie są tacy mężczyźni jak Ty, Tomaszu...To mi przywraca wiarę w ludzi...I w to, że jeszcze istnieje namiastka szeroko rozumianej moralności, zasad i dobra!
Tomasz : 11.02.2012, 21:45
Ty nie dzisiejsza ja mam 24 lata i iestem prawiczkiem. To wspaniele że w tym zepsutym świecie są takie dziewczyny jak ty.
nie-dzisiejsza: 08.02.2012, 20:48
mam 22 lata, jestem dziewicą i jestem z tego dumna! wiele lat temu obiecałam sobie, że zachowam dziewictwo do dnia ślubu i zasady tej nie zmienię! jednakże, jak można w dzisiejszym, zepsutym i zdegenerowanym świecie znaleźć porządnego człowieka, mężczyznę, który będzie kochał do końca życia miłością czystą? czy istnieją jeszcze czyści mężczyźni? :)) jak można ich poznać? muszę chyba mocniej zaufać Bogu, mam nadzieję, że przygotował dla mnie dobry plan na życie!
nie-dzisiejsza: 08.02.2012, 20:45
mam 22 lata, jestem dziewicą i jestem z tego dumna! wiele lat temu obiecałam sobie, że zachowam dziewictwo do dnia ślubu i zasady tej nie zmienię! jednakże, jak można w dzisiejszym, zepsutym i zdegenerowanym świecie znaleźć porządnego człowieka, mężczyznę, który będzie kochał do końca życia miłością czystą? czy istnieją jeszcze czyści mężczyźni? :)) jak można ich poznać? muszę chyba mocniej zaufać Bogu, mam nadzieję, że przygotował dla mnie dobry plan na życie!
ania: 08.02.2012, 20:13
jestem dziewicą...mam 21 lat...kilkanaście dni temu zostawił mnie chłopak po ponad 2 latach związku...swoją decyzją sprawił, że moje życie nie ma już żadnego sensu...jaką wartość mają słowa człowieka, który mówi, że chce ze mną spędzić resztę życia, że chce mieć ze mną dzieci, że chce się ze mną zestarzeć, a później zostawia z dnia na dzień, podając za przyczynę absurdalne powody? też, tak jak ja, jest prawiczkiem, chcieliśmy poczekać z 'tym' do ślubu, tak bardzo byłam już na ten ślub gotowa...:(( wierzyłam, że ułożę sobie życie, że będę szczęśliwa, że oboje będziemy szczęśliwi...jak się z tego podnieść, jak odzyskać radość życia? a przede wszystkim - jak ułożyć sobie dalsze życie? to był jedyny mężczyzna-prawiczek, jakiego znałam...myślę, że nie znajdę już nikogo, bo jakie znaczenie ma dziewictwo w tych czasach? przekonuję się, że żadne :( dziewictwo wywołuje szyderczy śmiech i kpinę...a ja tak bardzo chciałabym znów się zakochać, przeżywać te cudowne chwile, ale jak zaufać drugiemu człowiekowi po czymś takim? nie wiem, gdzie szukać pomocy...modlę się codziennie, ale brakuje mi sił, nigdy nikt mnie tak nie skrzywdził, nie upodlił i nie upokorzył...:( Boże, daj mi siłę...
Lui: 06.02.2012, 10:50
Dziewczyny, słuchajcie: Nie daj cię się:) Porządne dziewczyny motywują nas, mężczyzn do pracy nad sobą:) Myślę, że prawdziwe piękno kobiety wypływa z jej czystego serca;) Dziewczyna która współżyje z chłopakiem przed ślubem, może stracić przez to Mężczyznę swojego życia;) Dowód na to, że to ten jedyny otrzymacie podczas sakramentu małżeństwa:) Kiedy to z czystym sercem, ten jedyny powie Ci "Kocham":)
Magda: 07.08.2011, 15:29
Mam 25 lat i chcę zachować dziewictwo do dnia ślubu. Jestem z siebie dumną, że żyję w czystości. Często słyszę, iż jestem "niedzisiejsza" i "nienowoczesna", ale wogóle sie tym nie przejmuję, bo dla mnie najwazniejszy jest Pan Bóg i wiem, że przygotował dla mnie pożadnego chłopaka. Nie jestem w zwiazku jak na razie. Nie chcę byle kogo. Wymagam od siebie oraz od innych. Pozdrawiam wszystkich, którzy chcą mieć czyste serce:)
iva: 14.06.2011, 10:01
ja mam 21 lat i jestem dziewicą. w moim postanowieniu wspiera mnie chłopak, choć ja ostatnio zaczęłam się wyłamywać bo prawdę mówiąc mam wielką ochotę je złamać...nie wiem czy będę tego żałować, ale nie uważam że bycie dziewicą to wstyd.
Kalina: 29.05.2011, 00:30
Ja uważam że to nie jest wstyd być dziewicą.21wiek to ciężkie czasy dla ludzi którzy mają inne zasady...Ogólnie przyjęte normy do korzystanie z życia bez względu na konsekwencje.
Tomasz: 22.01.2011, 21:14
Sam jestem prawiczkiem żyje w czystości choć bywam nie rozumiany w śrud onanistów i ludzi mających na celu tylko se ulrzyć. Chce mieć dziewczyne dziewice myśle że na pewne sprawy warto jest poczekać.
Monika: 09.03.2008, 23:56
Być dziewicą to być wyróżnioną. Być dziewicą to mieć niewinność i blask nierokwitłego jeszcze pąka. Być dziewicą to jednak nieść swój krzyż - czystości. Być dziewicą to dać sobie szansę na szczęście w związku małżeńskim. To być obiektywnym w postrzeganiu bliźniego, nie - przez pryzmat ciała. Być dziewicą to wyzwanie. Zwłaszcza dziś. I - powód do dumy. Pozdrawiam Was + Monika
martin136: 09.11.2007, 21:29
Nie sztuką jest to uczynić. Sztuką jest tego nie uczynić!
harcerka: 21.08.2007, 23:27
nowy nr gg 10338340
harcerka: 03.08.2007, 17:55
do Pawla: imponujesz mi swoim podejsciem do dziewictwa i czystosci. piewrwszy raz spotykam sie z taka opinia ze strony chlopaka. BRAWO! i zapraszam do wymiany pogladow i do rozmowy (gg 6913246)
ASiEK911: 15.01.2007, 18:23
Coraz bardziej przekonuje się do złożenia, tej obietnicy. Nie chcę się staczać razem ze światem. Bunt, nie wobec ludzi, ale wobec zła!!! Czystość jest taka piękna
Paweł: 06.11.2006, 19:56
świete słowa dla mnie być dziewicą znaczy być lepszą miło jest patrzeć na kobietę i wiedzieć , że tych części jej ciała nikt nigdy nie dotykał , ba nawet nie widział ( pomijam u względy medyczne ) i że ona też nigdy nie widziała nagiego mężczyzny to na prawde piękne .
(1)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna

[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej