Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Słowniczek - Pro-Life

"Mój brzuch należy do mnie"


     Trafił do mnie tekst autorstwa Iwony Konarskiej, odpisany z internetu. Nie ma tytułu, za to jest motto, które nadal święci triumfy: "Mój brzuch należy do mnie". Ciało nie jest wytworem rąk ludzkich, jak na przykład samochód. Jednak nawet gdyby przypisać ciału takq pozycję, jaką zajmuje samochód, to jednak właściciel powinien pamiętać, że pasażer, którego wiezie, do niego nie należy.

     W miejscu tytułu widnieje zdanie wyróżnione większymi literami: "Dlaczego jestem zmuszona do jakiegoś upiornego bohaterstwa, do życia, którego nie chcę mieć?" - pyta ślepnąca kobieta, którą zapewniono, że ciąża jest ważniejsza od niej samej.

     Zdanie to może oddziaływać na każdego, kto kojarzy je sobie z dramatem jakiejś nieszczęśliwej kobiety. Trzeba zatem od razu zauważyć, że taka intencja została w nie wpisana, celem zaś jest wzbudzić wrogość do ustawy chroniącej życie człowieka w pierwszej - wewnątrzmacicznej fazie jego rozwoju.

     Czy poród przestał być naturalnym rozwiązaniem trwającej 9 miesięcy ciąży? Czy wchodzi tu w grę jakiś przymus? Czy jego odbycie to "upiorne bohaterstwo"? Bo nie chodzi tu chyba o dziecko, które przecież może być adoptowane przez inną rodzinę. Czy zaburzenie widzenia pogarsza się w przebiegu ciąży? Nie, natomiast w przypadku zagrożenia w postaci odklejania się siatkówki, oszczędzającym wyjściem z sytuacji jest zastosowanie cięcia cesarskiego - operacji tak często wykonywanej, że aż Światowa Organizacja Zdrowia zaleca ginekologom opamiętanie się.

     Z zażenowaniem czyta się pierwsze zdanie tego tekstu: " To sumienie, a nie wyłącznie strach przed karą wymierzoną przez państwo, winno decydować o zachowaniach ludzi w tej sprawie", tak pięknie powiedział prezydent, ale wielu ani to nie wzruszyło, ani nie przekonało. Istotnie, ani nie wzruszyło, ani nie przekonało. I to z prostej przyczyny, ponieważ państwo chroni prawem dobra mniejsze, niż życie ludzkie. Trudno również wzruszyć się z powodu obawy przed karą, której ustawa z stycznia 1993 r. dla kobiety nie przewiduje.

     Niemniejsze zażenowanie wzbudza następny akapit: "Zaskarżona łagodna nowelizacja z 199 r. znalazła się w Trybunale Konstytucyjnym, a ten uznał, że jest niezgodna z konstytucją." Czy każdy obywatel w Polsce wie, że "łagodność" tej "nowelizacji" wyraziła się żądaniem przywrócenia w praktyce ustawy z 195 roku - ustawy, która pozostawiła poza ochroną prawa dziecka w pierwszych 12 tygodniach jego życia? Okazuje się, że nie wolno nadal nie wiedzieć, ponieważ autorytety (wymienieni sędziowie Trybunału Konstytucyjnego) zawodzą. Pytam: czy ustawa z 7 stycznia 1993 r.: "O planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży" godzi w godność kobiety? Czy znowu muszę sprowadzić na ziemię owe "poświęcenia i ofiary przekraczające zwykłą miarę". Przepraszam, ale to ostatnie pozostawiam tym, którzy mają więcej cierpliwości ode mnie.      Na zakończenie przytoczę wyciąg z protokołu 40 Sesji Zwyczajnej Zgromadzenia Parlamentarnego Rady uropy z 1989 r.: "Jest rzeczą właściwą określenie prawnej ochrony należnej ludzkiemu embrionowi od czasu zapłodnienia ludzkiego jaja. Chociaż ludzki embrion przechodzi w swoim rozwoju kolejne stadia oznaczone różnymi terminami (zygota, morula, blastocysta, embrion implantacyjny, płód), choć jako organizm stopniowo się różnicuje, to jednak zachowuje ciągłość i genetyczną tożsamość". Nic dodać, nic ująć.


Prof. Włodzimierz Fijałkowski

Wasze komentarze:
 wiatr: 18.09.2008, 03:15
  Cokolwiek ...ludzie ... bardziej mądrzy ... lub po prostu ... głupi ... tylko za uczonych się uważają , nie wymyślą ... i UBIORĄ to w Prawo ... które albo JEST Godne i zgadza się z Wolą Boga ... albo nadaje się ..jedynie na podarcie i wyrzucenie do kosza ... , dla BOGA ...ŻYCIE ...Istniało ... nim się Pojawiło i Od TEJ CHWILI - Jedynej i Niepowtarzalnej ... POCZĘCIA CZŁOWIEKA ..JEST pod Szczególną Ochroną Niebios ... , a że ludzie ... matki ... ojcowie ... lekarze ... zakładają białe rękawiczki i w biały dzień ... MORDUJĄ ... NIEWINNYCH ... to prawie "to samo" ... co ... ZAMORDOWANIE CHRYSTUSA ... tylko Maleńkiego ! Obciążenie Duszy ... psychiki u tych ludzi ... przyczynia się do " braku szczęścia "... ciągłego smutku ... dopóty ... dopóki ... nie uznają swojej BEZKARNEJ ZBRODNI ... przyjmą Pokutę i przez resztę życia ... będą CZYNILI ZADOŚĆUCZYNIENIE ... czyli ...podejmą Walkę o OBRONĘ Dzieci Poczętych ... , będą pomagali innym dzieciom ... sierotom , którzy tej pomocy potrzebują ; będą modlili się nieustannie ... w intencji tych matek ... które borykają się z okropną POKUSĄ ... szatańską ! a wówczas Niebo ... ześle Promienie Swoich Miłosiernych łask ... i Dzieci ... przez ludzi ZAMORDOWANE ... a w BOGU Żyjące ... będą wypraszały łaski dla swoich rodziców ! BÓG Woła ... OPAMIĘTAJCIE SIĘ ... dopóki JEST CZAS !!!!!!!!!
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Brat Albert Chmielowskiśw. Brat Albert Chmielowski

Modlitwa do św. Brata Alberta ChmielowskiegoModlitwa do św. Brata Alberta Chmielowskiego

Litania do św. Brata AlbertaLitania do św. Brata Alberta

Św. Brat Albert odkrył, jak wielką rzeczą jest człowiekŚw. Brat Albert odkrył, jak "wielką rzeczą jest człowiek"

Chatka św. brata Alberta na KalatówkachChatka św. brata Alberta na Kalatówkach

Modlitwa do św. AlinyModlitwa do św. Aliny

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej