Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Warunki uczciwej kłótni małżeńskiej

Spróbuj choć raz zastosować te rady, a przekonasz się, że są naprawdę cenne!!!

Zatroszcie się o odpowiednie miejsce i czas spotkania - znajdźcie ciche, spokojne miejsce, gdzie nikt nie będzie wam przeszkadzał (być może w waszym domu nie ma takiego kąta i trzeba dopiero rozejrzeć się za jakimś ustroniem).

Poczekajcie, aż opadną największe emocje i poczujecie się gotowi do rozmowy.

Wypiszcie w punktach konkretne sprawy, o których chcecie porozmawiać - dzięki temu niczego nie pominiecie. Pozwoli wam to również rozwiązywać problemy po kolei, a nie wszystkie naraz...

Rozmawiajcie zawsze tylko o jednej, konkretnie ustalonej sprawie - jeśli w trakcie przypomni się wam coś jeszcze, zanotujcie to jako kolejny punkt do rozmowy.

Niech każde z was opowie, jak przeżywało daną sytuację konfliktową - druga osoba w tym czasie słucha i nie komentuje.

Mówcie o tym, co czuliście, używajcie komunikatów "ja", a nie "ty", np. "Poczułem się dotknięty, zabolało mnie to, że...", a nie: "Jesteś okrutny, zrobiłeś to i tamto..."

Nie osądzajcie się wzajemnie zdaniami typu: "ty zawsze", "ty nigdy" - to są niezwykłe raniące słowa, a poza tym nieprawdziwe i zniechęcające do poprawy.

Do rozstrzygnięcia waszego sporu nie wykorzystujcie ani dzieci, ani teściów, ani żadnych innych "sprzymierzeńców" - spór dotyczy wyłącznie was dwojga.

Nie przerywajcie sobie w pół zdania.

Postarajcie się - najlepiej, jak umiecie - usłyszeć to, co mówi współmałżonek.

Zapiszcie przynajmniej po jednym postanowieniu na przyszłość - to pozwoli wam uniknąć podobnych przykrości.

Przeproście się i wybaczcie sobie, "zanim zajdzie słońce", to znaczy nie odwlekajcie zbytnio rozwiązania żadnej bolesnej sprawy.

Podziękujcie Panu Bogu za waszą miłość i za pojednanie.Wasze komentarze:
 zagubiony: 27.10.2013, 15:23
 tak same problemy.polak modry po fakcie potem szuka jeden pomocy a drugi ignoruje. to ze trzecie osoby mieszajom to prawda jak namieszajom to pozamiatane jak ta druga połuwka w małzenstwie nie pogada to z drugom a pogada z trzeciom osobom to jusz małzenstwa niema
 aga: 25.02.2013, 22:47
 mój mąż słucha matki która rozbiła małżeństwo swojej córki po pół roku małżenstwa.....u nas będzie to samo choć mamy dwoje dzieci jesteśmy po 40,nie mogę na męża liczyc w seksie ,domu ,przy dzieciach,finansach bo wszystko inne jest ważniejsze
 Józef: 31.12.2012, 16:44
 Opowieści z "Zielonego Lasu". Jestem od 26 lat żonaty mam dwoje wspaniałych córek i żonę, która zawsze jest niezadowolona, zawsze się czepia, nic nie robi w domu nie sprząta, nie gotuje, ucieka w pracę, - jest nauczycielką. Ciągła krytyka, całkowicie nieudane zycie seksualne (raz na miesiąc, dwa z obowiązku, bez żadnego celu i miłosnego oddania. Katastrofa - słowo opisuje stan mojego małżeństwa. Stała sie tak wrazliwa, ze jak ktoś pochwali mnie , że sobie radzę bez niej robi mi wymówki, obraża sie i udaje skrzywdzoną. Nie ufam jej , nie lubie jej, Mieszkam z Nia tylko ze wzgledu na udzielony sobie sakrament. Młodzi ludzie wybierajcie partnera wg woli Bożej , a nie z miłości , szalonej i głupiej młodzieńczej miłości , jak widac to bez SENSU.
 -niby żona: 14.02.2012, 22:54
 a jakrozmawiać kiedy ta druga strona ma monopol na wiedzę w każdym zakresie, na pytania odpowiada tylko i wyłączne pytaniami i wszytski w/w rady stosuje odwrotnie niż są zalecane?
 KZ Bielsko: 20.01.2012, 22:12
 Co robić gdy małżonka w konflikcie mówi ci "jak ci się nie podoba to sobie coś zrób albo się powieś"
 Beata: 13.04.2011, 14:22
 Dobre rady, tylko trzeba do nich dobrej woli z obu stron. Jeśli jedno z małżonków mówi spokojnie, a drugie ucieka, wrzeszczy i wtrąca uwagi o "mamusi" to ręce opadają i anielska cierpliwość nie pomaga... Próbowałam to w narzeczeństwie, narzeczony był "nie do przegadania". Do ślubu nie doszło...
 MARWEK: 29.10.2009, 09:34
 dobre rady tyko niezawsze ta druga strona chce rozmowy bo kryzys zazwyczaj bierze sie z tego że w związku jest trzecia osoba która miesz KOKIETUJE robi wszystko aby wskazać sme wady w jego małżonce a on jak osiłek pokornie jej przytakuje mimo że żona jest naprawdę bardzo w pożądku to jest smutne że sa takie kobiety,ktore bez skrupułów żucają sie na męża innej kobiety bo mają taki kaprys aby pogrążyć jego żonę dla kaprysu i dla zabay niektóre dla kasy uwieszą się jak pasożytki wiedząc że z ich powodu jego dzieci nie mają na chleb im to nie przeszkadza ,kobiety śą okropne jakby nie dały przyzwolenia żaden mężczyzna nie miał by u nich szans i nie było by tyle łez i rozbitych małżeńst bo by po jakiejs małej sprzeczce nie szukali skokow w boki jak to niewinnie nazywają nie zdając sobie sprawy z bólu i łez jakie swoim bliskim serwują ,a te cwane i wyrafinowane kobiety bawią się niejednokotnie nimi wyciągając pieniądze jemu i jego rodzinie jakie to żałosne że są tacy ograniczeni ludzie.i tak by można mnożyć przykłady.a niszczy sie tylko te małżeństwa kóre są szczęśliwi bo to ludziom przeszkadza zazdroszczą dlaczego im ma byc tak dobrze i burzą to co do nich nie należy ,a męzczyzni slepi nie widzą że w domu blisko jest osoba bardzo mądra dobra piękna szlachetna zamieniają na zepsutą rozpustną wyrafinowaną i nic nie wartą budzą się jak już wszystko stracili pozdrawiam MAREK mnie sie udało odbudować swoje małżeństwo i bardzo jestem szczęsliwy tez błądziłem .
 ...: 07.05.2009, 07:42
 ..........pomysłowe.........warto spróbować nawet nie będąc małżeństwem.........
(1)


Autor

Treść

Nowości

Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 1Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 1

św. Makryna Młodszaśw. Makryna Młodsza

Modlitwa do św. Makryny MłodszejModlitwa do św. Makryny Młodszej

św. Arseniuszśw. Arseniusz

Modlitwa do św. ArseniuszaModlitwa do św. Arseniusza

Jakie materace są najlepsze dla dzieci i młodzieży?Jakie materace są najlepsze dla dzieci i młodzieży?

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej