Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

Skok wzwyż

     Henio znowu pokłócił się z Jurkiem, a teraz mu trochę wstyd. Bo tak właściwie to nie było powodu do zwady. Przeciwnie - można się było wzajemnie przekonywać, wysuwając konkretne, rzeczowe argumenty.

     A wszystko poszło o skok wzwyż. Obserwowali właśnie finały tej konkurencji i każdy z nich miał innego faworyta. Jurek typował na zwycięzcę rzeczywiście wspaniałego Szweda Stensona, chudego, wysokiego blondasa, który przelatując nad poprzeczką ocierał się niemal o nią jednocześnie twarzą i brzuchem. Henio widział zwycięzcę w Amerykaninie nazwiskiem Spoon, niskim, krępym i silnym jak tur. Ten startował jak rakieta, wyskakiwał do góry i z małpią zręcznością prześlizgiwał się ponad poprzeczką głową naprzód, zgięty w pasie, jak litera L.

     - Patrz - mówił Jurek, uderzając dłonią w program zawodów. - Stenson ma 190 cm wzrostu. Przypuśćmy, że środek ciężkości ciała ludzkiego mieści się gdzieś na 60% wysokości. Mój Szwed ma go więc na wysokości 114 cm. A ten twój Murzyn ma tylko 170 cm, a więc jego środek ciężkości leży na wysokości 102 centymetrów. 12 cm różnicy to nie bagatelka.

     - Tak - replikował Henio - lecz spójrz tylko na ich ciężary. Twój „patyczek" waży 63 kg, a mój 75. Lecz co w nim waży proporcjonalnie więcej? Oczywiście mięśnie. W zawodach pomiędzy piórkiem a sprężyną zwycięży oczywiście sprężyna.

     Wszyscy inni zawodnicy już odpadli. Nasi dwaj faworyci przeszli nad poprzeczką na wysokości 205 cm i teraz szykowali się do zaatakowania 210.

     Tymczasem Jurek tokował dalej:

     - Skoro znamy już wysokości środków ciężkości naszych zawodników, cóż prostszego, jak obliczyć, ile pracy musi każdy z nich włożyć, żeby udał mu się skok na 180 cm. Policz, a przekonasz się, że mam rację.

     Henio jednak liczyć nie chciał. Po namyśle stwierdził nawet, że taki rachunek w ogóle nie ma sensu, co wywołało oburzenie Jurka.

     Pytanie: Któremu z kolegów przyznasz rację, Czytelniku, i dlaczego?


Fajna zagadka? Daj lajka!   Wasze komentarze:
 Hhh: 19.08.2017, 09:53
 Cvvv
 sd-ice-cream: 01.11.2016, 19:12
 fajne i za razem trudne
(1)


Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa