Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

Donos na kolei

Po cóż sprawdzać raz odkryte prawa? Czy nie myślicie, że to jałowe zajęcie? Otóż bynajmniej, dzieje fizyki dosyć dają dowodów na to, że jest wręcz przeciwnie: nowe metody z reguły są dokładniejsze niż stare, toteż wiele nieznanych faktów i niespodziewanych zależności odkryto przy sprawdzaniu dawno znanych praw z wykorzystaniem ulepszonych metod pomiaru. Więc chociaż donosów nie cierpię, na jeden z nich, który niżej przytoczę, chciałbym zwrócić uwagę Czytelników. Czy jego przedmiot nie zawiera w sobie przypadkiem jakiegoś nowego, nieznanego prawa fizycznego? Czy też na podstawie znanych praw da się to wszystko wytłumaczyć? A oto ten dokument:

Do Ministerstwa Spaw Fizycznych. Departament Praworządności.

Zbierając wiadomości o tym, co się dzieje w całym kraju, napotkałem takty bezczelnego łamania prawa fizycznego, i to przez tak odpowiedzialne jednostki, jak szyny kolejowe. Otóż między Koluszkami a Łodzią ktoś pospawał szyny kolejowe tak, że nie ma między nimi przerw. Usłyszawszy o tym, udałem się na wskazane miejsce i wykonawszy pomiary przekonałem się, iż szyny te pomimo zmian temperatury nie zmieniają swej długości, czym gwałcą reguły rozszerzalności ciał, w szczególności rozszerzalności liniowej metali.

Proszę o wyciągnięcie konsekwencji z tego wykroczenia w stosunku do wszystkich winnych. Spodziewam się, że pilność i wnikliwość moja zostaną ocenione.

Siebiesław Gorliwiec   

Wasze komentarze:
 NiXena: 06.12.2015, 22:26
 Czyżby chodziło o to, że się nie rozszerzają i nie kurczą? Szyny chyba powinny w takim stanie(bez przerw) pęknąć, a nie pozostać w stanie nienaruszonym?
 Fen: 18.02.2015, 08:16
 A pytanie do zagadki?
(1)


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa