Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Przemienienie (Mk 9, 2-10)


Po sześciu dniach Jezus wziąi z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam przemienił się wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe tak, jak żaden folusznik na ziemi wybielić nie zdoła. I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: "Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy; postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza". Nie wiedział bowiem, co należy mówić, tak byli przestraszeni. I zjawił się obłok, osłaniający ich, a z obłoku odezwał się głos: "To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie!". I zaraz potem, gdy się rozejrzeli, nikogo już nie widzieli przy sobie, tylko samego Jezusa. A gdy schodzili z góry, przykazał im, aby nikomu nie rozpowiadali o tym, co widzieli, zanim Syn Człowieczy nie powstanie z martwych. Zachowali to polecenie, rozprawiając tylko między sobą, co znaczy "powstać z martwych".

W pewnym okresie swojego życia zafascynowany był magią, okultyzmem oraz technikami rozszerzania świadomości i umysłu. Przeżył głębokie nawrócenie, które, jak twierdzi, uratowało mu życie. Tak opowiada o swoim życiu Robert Tekieli - redaktor, publicysta katolicki. Gdyby nie Bóg, już nie byłoby mnie wśród żywych. Moja historia, poszukiwanie wolności bez ograniczeń, doprowadziło mnie do tego, że organizowałem największy w Polsce, kilkudniowy festiwal filmów okultystycznych, publikowałem wywiady z satanistami, sadomasochistami i okultystami. Sam, nie wiedząc o tym, byłem magiem i okultystą. Słyszałem myśli innych ludzi, wyczuwałem na co są chorzy, "zabierałem" choroby.

Aż w końcu przestraszyłem się tego zła i wtedy dotknął mnie Bóg. W trakcie modlitwy na rekolekcjach ignacjańskich miałem rodzaj mistycznego przeżycia; spotkałem żywego Jezusa, przytulił mnie do serca, dał poczuć swoją wielką miłość i zobaczyć moje grzechy, które były jak szkarłat. Gdyby nie Jego miłość, uświadomienie sobie mojego brudu skończyłoby się samobójstwem.

Podobnych nawróceń jest więcej, choć nie każdy potrafi mówić o niezwykłych przełomach w swoim życiu. Tym, co łączy ludzi nawróconych, jest wielka miłość do Boga i pragnienie pomocy innym.

Największe doświadczenie Boga dokonuje się nie w tłumie hipermarketu, nie na mocno zakrapianej imprezie czy wypełnionej po ostatni brzeg dyskotece. Z tego codziennego tłumu trzeba się wyrwać, żeby doświadczyć prawdziwego spotkania z Bogiem. Szatan potrafi wykorzystać sytuację zagłuszenia Bożego głosu przez jazgot doczesności. Dlatego też potrzeba spokoju, wyciszenia, odpowiedniej atmosfery modlitwy. Wówczas przemienia się nie tylko system myślenia, nie tylko codzienne życie, znajomi i zainteresowania, ale przemienia się nasze oblicze.

Każdy nawrócony człowiek doskonale rozumie, co to znaczy powstać z martwych. Czuł kiedyś, że śmierć go pochłaniała i wie, czym jest Jezusowa moc wyzwalania z różnych więzów grzechu.

Niech przemienienie dokonuje się i w Twoim życiu.

Ks. Bolesław Karcz

Dwutygodnik Młodzieży Katolickiej
Nasza Droga, nr 573Wasze komentarze:
 marzena aneta: 25.02.2024, 14:13
 Przemienienie (Mk 9,2 -10) dziękuję Jezu Miłosierny kocham Cię bardzo mocno proszę o miłość prawde sprawiedliwość szczerość szacunek uczciwość ufność wiare zdrowie na całym świecie dziękuję Jezu Miłosierny kocham Cię bardzo mocno proszę o zakończenie wojny w Ukrainie dziękuję Jezu Miłosierny kocham Cię bardzo mocno proszę o zakończenie wojny w Izraelu dziękuję Jezu Miłosierny kocham Cię bardzo mocno proszę o zakończenie aborcji na całym świecie dziękuję Jezu Miłosierny kocham Cię bardzo mocno proszę o zakończenie oszustwa złodziejstwa na całym świecie dziękuję Jezu Miłosierny kocham Cię bardzo mocno proszę o zakończenie jedzenia wyrzucania na całym świecie dziękuję Jezu Miłosierny kocham Cię bardzo mocno proszę o zakończenie picia alkoholu na całym świecie dziękuję Jezu Miłosierny kocham Cię bardzo mocno proszę o zakończenie palenia tytoniu na całym świecie dziękuję Jezu Miłosierny kocham Cię bardzo mocno proszę o zakończenie narkotyków zażywania na całym świecie dziękuję Jezu Miłosierny kocham Cię bardzo mocno proszę o zakończenie klnięcia na całym świecie dziękuję Jezu Miłosierny kocham Cię bardzo mocno proszę o zakończenie marnotrawstwa na całym świecie dziękuję Jezu Miłosierny kocham Cię bardzo mocno proszę o zakończenie zaśmiecania lasów łąk pól wód na całym świecie dziękuję Jezu Miłosierny kocham Cię bardzo mocno proszę o zakończenie śmierci dzieci ludzi młodych na całym świecie dziękuję Jezu Miłosierny kocham Cię bardzo mocno proszę o dobre powołania kapłańskie katechetyczne zakonne na całym świecie dziękuję Jezu Miłosierny kocham Cię bardzo mocno proszę o dobrą posługę kapłańską katechetyczną zakonną na całym świecie dziękuję Jezu Miłosierny kocham Cię bardzo mocno proszę o dobro szczęście wiare zdrowie dla papieża Franciszka dziękuję Jezu Miłosierny kocham Cię bardzo mocno proszę o niebo dla papieża Benedykta XVI dziękuję Jezu Miłosierny kocham Cię bardzo mocno proszę o miłość prawde sprawiedliwość szczerość szacunek uczciwość ufność wiare zdrowie na całym świecie dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni szczerość cuda czyni szacunek cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Gabriel Possenti od Matki Bożej Bolesnejśw. Gabriel Possenti od Matki Bożej Bolesnej

Modlitwa do św. Gabriela Possenti od Matki Bożej BolesnejModlitwa do św. Gabriela Possenti od Matki Bożej Bolesnej

Litania do św Gabriela od Matki Bożej BolesnejLitania do św Gabriela od Matki Bożej Bolesnej

Modlitwa w chorobie do św. Gabriela od Matki Bożej BolesnejModlitwa w chorobie do św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej

ks. Franciszek Blachnicki - Apostoł nawróceniaks. Franciszek Blachnicki - Apostoł nawrócenia

Modlitwa do ks. Franciszka BlachnickiegoModlitwa do ks. Franciszka Blachnickiego

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej