Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Skarbona Miłości...

Łk 21,1-4

... Ta uboga wdowa wrzuciła więcej niż wszyscy inni. Wszyscy bowiem wrzucali na ofiarę z tego, co im zbywało; ta zaś z niedostatku swego wrzuciła wszystko, co miała na utrzymanie.

Bóg potrzebuje ciebie Potrzebuje ciebie dużo bardziej niż nieba Potrzebuje ciebie dużo bardziej niż ziemi Potrzebuje cienie dużo bardziej niż morza Potrzebuje ciebie...
..mam tyle tego, że nie wiem ile mam dać ...a może dam to, co mi zbywa, wszak nie ucierpi mój budżet jak coś tam dam... a resztę zostawię dla siebie z napisem "Nie ruszać! To moje!". Będę tego bronić ...walczy o to, bo to coś mojego, i nic nikomu do tego. Ilu z nas tak myśli, że to co moje jest tylko moje, nie dopuszczamy nikogo do tego, skrzętnie bronimy granic swego bogactwa... powiększamy je, zapominając o wszystkim, zatracamy w tym siebie ...bo czyż to jest potrzebne? Może ktoś powiedzieć, że "mi, tak" ale czy Bogu to potrzebne? Czy Jemu zależy na naszym bogactwie, majątku? Nie.... Potrzebni jesteśmy MY, cali ze wszystkim tym, co posiadamy. Mamy Go zaprosić do swego życia a nie do swego skarbca czy do konta bankowego.

Czy ja jestem gotowa dać wszystko to co mam? Czy stać mnie na takie wyrzeczenia? Czy zdolna jestem wszystko wrzucić do Jego Skarbony Miłości? Oddać wszystko nawet siebie... to takie wręcz trudne, że omal nie możliwe. Iść za Jego głosem ...jakże często po omacku, upadając, raniąc kolana... modląc się godzinami i nie widząc skutku. Jedna z dziewczyn powiedziała, że już tyle czasu się modli i ...nic, chyba Bóg jest głuchym, bo jej nie słyszy. Ale zapytana ile dała z siebie... zapadła cisza.

Zawsze jest prościej wymagać od innych, niż od siebie. Siebie widzimy/widzę tylko w tym dobrym świetle, bo czyż mogę siebie upokorzyć przed drugą osobę? No chyba nie... bo to godzi w moją dumę, w moje Ja, w moją ambicję. Ciągle czegoś chcę od innych, a to wierności, posłuszeństwa, zaufania... rady czy pomocy, a czy ja daję im coś z siebie? Poza bólem ...to chyba nie wiele im daję. Ale nie mi siebie oceniać. Pamiętam takie słowa: "Dając otrzymujesz", nie pamiętam kto je powiedział, ale ostatnio je usłyszałam od osoby, która bezinteresownie daje, daje swą miłość braterską, swą obecność ...i słowa JESTEM. Jakże to słowo jest mi potrzebne, aby co ranek witać nowy dzień, wieczorem dziękować za każdą przeżytą chwilę i prosić o spokojny sen... słowo, które daje nadzieję do życia. A słowo, które zaprasza obcą mi osobę do mego życia, zaprasza mnie do dawania z siebie wszystkiego. Tak jak ta wdowa, wrzuciła to co miała ...oddała ostatni grosz, choć mogła za niego kupić coś do jedzenia... nasycić się ...ale ona wolała to dać Jemu... wolała rzucić się w objęcia Miłości. Jakże to piękne... i trudne dla wielu z nas.

Zapraszam Boga codziennie do mego życia, do mego domu, ale czy do każdej mej szczeliny życia? Czy do każdego mego problemy wołam "Boże, pomóż?" Bardziej liczę na siebie, na swe siły, zamiary, myślę, że mogę już wszystko... mam wiedzę, technikę ...świat u swych stop... a jednak, brak mi zaufania, zawierzenia Bogu, brak nam nadziei, że może być lepiej. Odczuwam lęk... bo nie zapraszam Go tam, gdzie najbardziej go potrzebuję, do mych trudności, do mej słabości. Dziś odczuwam lęk w sercu, bo wygasła strona mego Forum... bo ktoś nie zdążył na czas z pomocą ...bo może zabrakło mi zaufania...odczuwam lęk w sercu... ból, bo coś utraciłam. Boże... ufam Ci, daję to, co mam... swą małość, swą bezsilność nie potrafiącą przebić się przez mur zwątpienia. Wrzucam to wszystko w Skarbonę Twej Miłości, zanurzam to, co najbardziej mnie boli, polecam tych, którzy są mi bardzo bliscy ...i choć to trudne kochać Ciebie bez możliwości dotknięcia ... to jednak chcę tego, chcę oddać to, co jest mi najdroższe - me życie. Amen

Naucz mnie dawać, a nie liczyć, walczyć, a na rany nie zważać pracować, a nie szukać spoczynku, ofiarować się

RenataWasze komentarze:
 magda: 24.11.2008, 20:38
 jak trudno jest dawac siebie innym... dzielic sie tym co sie ma, jesli sie tego ma niewiele... ale z drugiej strony refleksja: czy nie trudniej byloby mi sie dzielic gdybym miala wiecej niz mam? nawet w takich chwilach jak teraz, gdy przezywam oddalenie od Boga, oschlosc, niechec, gdy zamykam serce na Jego wolanie... nie chce zapominac jak zyje sie wedlug Jego słow. trzymam sie ich kurczowo, jak ostatniej deski ratunku, zeby nie utonac w odmetach i wirach tego swiata.
 ewa: 26.11.2007, 12:37
 Uboga wdowa dała wszystko....Dała Siebie ! Te kilka groszy to tylko symbol OFIARY... . Czasami nie jest aż TAK TRUDNO ofiarować siebie... ale Bardzo TRUDNO , gdy tę OFIARĘ trzeba ZŁOŻYĆ z własnego Dziecka ...na wzór Abrahama...a może bardziej BOGA OJCA ! To Boli i to BARDZO...! Renato, wczoraj gdy pisałam do Ciebie o tym , że ofiaruję Ci modlitwę...już chciałam napisać , że i "za córeczkę" i tu nagle błyskawiczna myśl " ONA nie potrzebuje modlitw....to JĄ trzeba prosić o modlitwę za dzieci...moje i innne "! Wiem a raczej WIARA mówi mi , że dotyka PEŁNI MIŁOŚCI , że JEST Małą Świętą ... i mimo , że nie znam jej Imienia już Ją prosiłam....aby stała się "siostrzyczką" dla moich synków . Renata , Bóg dał doświadczyć CI..tego Cierpienia Boga Ojca . To WIELKA ŁASKA ... . OFIAROWAŁAŚ NIE TYLKO SIEBIE , ALE I WŁASNE DZIECKO... To co miałaś najdroższego... ! Trochę więcej niż wdowa... !!!! Bądz dzielna...JESTEŚ !
 joanna: 26.11.2007, 12:26
  piekne słowa szczegolnie puenty lecz trudne do wykonania. choc b by sie chcialo tak zyc
(1)


Autor

Treść

Nowości

Modlitwa do bł. Antoniny z FlorencjiModlitwa do bł. Antoniny z Florencji

Różaniec do siedmiu Boleści Matki BożejRóżaniec do siedmiu Boleści Matki Bożej

Szatan rozgromiony (Ap 12,7-9)Szatan rozgromiony (Ap 12,7-9)

Jak się nie dać zgnębić, poniżyć?Jak się nie dać zgnębić, poniżyć?

Wspólnota Duży DomWspólnota "Duży Dom"

Życiorysy mniej znanych polskich uczonych, badaczy i odkrywcówŻyciorysy mniej znanych polskich uczonych, badaczy i odkrywców

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej