Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Pierwsza świeca...

Mt 24, 37-44

... Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie.
... bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie.

...przychodzisz do mnie Panie i milcząc patrzysz czy jestem w Tobie zatonąć gotowa...
...dziś, na Ołtarzu zostanie zapalona pierwsza świeca... "Nie lękaj się z ufnością oczekiwać Boga. On jest dobry"

Boże... moje oczekiwanie na Ciebie... muszę stanąć twarzą w twarz sama ze sobą, ujrzeć siebie w lustrze mych uczynków, w lustrze wiary. Boże, proszę, aby to odbicie nie było wykrzywione...

...na Ołtarzu zapłonie pierwsza świeca... Już Adwent...czas oczekiwania, czas budzenia się ze snu, to czas kiedy zaglądamy do naszego wnętrza, kiedy to odświeżamy zakamarki naszego serca... jakże często te, które zostały kiedyś skrzywdzone... które chowają w sobie ból. Ale to czas nie tylko na poszukiwanie w sobie zła, winy, bólu... ale to czas na ujrzenie wokół nas dobra, ludzi nam życzliwych, których kilka dni temu nie przyszłoby nam do głowy, że są, istnieją... a jednak są... i to w tym czasie, kiedy to już na Ołtarzu zapłonie pierwsza świeca, oświetli naszą drogę oczekiwania na Tego, co delikatnym brzmieniem zimowej nocy wejdzie w nasze serca.

JA... kolejny już raz podejmę swe wyzwania, i jak co roku rozpocznie się mój czas czuwania od Konferencji Życiodajna Śmierć. Kiedy 2 lata temu brałam w niej udział, dziwiłam się dlaczego taki tytuł... bo jakże śmierć może dać życie. Jechałam na tę Konferencję z wielkim swym bólem, bo 8 miesięcy temu odeszła moja córka, ból mieszał się z wielką niewiadomą - jakich tam ujrzę ludzi, czy zdobędę się na odwagę aby powiedzieć o śmierci Ani, jak mnie przyjmą, taką normalną, zwykłą matkę w żałobie...? Przeplatanka uczuć połączoną z wielką ufnością do Boga. A tam... wielkie zwycięstwo Maleńkiej Miłości, tej Okruszyny, która przemieniła wiele serc.

I ja dziś... kiedy za oknem jaszcze noc, cisza.... dla zdrowych, normalnych ludzi to czas snu, odpoczynku, a ja ze zmęczonymi dłońmi od pracy piszę... czego oczekuję? A może czego pragnę? Jednego na pewno - rozmowy z Bogiem, bo tylko tak potrafię z Nim rozmawiać... usiąść w blasku lampki i rozmawiać... czuwać, nadsłuchiwać Jego kroków, spoglądając z utęsknieniem w okno, czy ujrzę tam cień mego Pana... czekam i piszę...

...i zapłonie świeca... blaskiem ogrzeje tysiące serc czekających z utęsknieniem na ten mały okruszek Miłości, ileż to znów serc się przemieni... matka ujrzy swe dziecko - piękniejsze tego dnia niż wczoraj... piękniejsze bo otulone Bogiem.... a może ojciec - bardziej odczuje tęsknotę syna za jego miłością? A może spracowana matka - zgarbiona od trosk, poczuje ciepły dotyk swego dziecka i cichy szept "kocham Cię mamo". A może mąż, żona wtuleni w swe ramiona nawzajem powierzą siebie Bogu, swe troski, problemy, pragnienie dziecka....oddadzą się Jemu - Wielkiej Miłości?

...ogrzeje serca stęsknione, serca zimne, serca skamieniałe... ogrzeje, doda sił, aby odważniej spojrzeć na siebie, aby przygotować się na to Spotkanie... aby z radością spoglądać w Niebo.

Boże... otulona ciepłem Twego spojrzenia, spoglądam na siebie... zmagam się codziennie ze swym życiem...w pędzie zjedzona kanapka, bo biegiem do pracy, potem dom, synowie.... i już następny dzień. Po drodze pogubione marzenia, pragnienia... zakurzone wspomnienia. Jakaś znajomość, na którą zabrakło mi już czasu, a może i chęci aby ją pielęgnować... a ten ktoś wciąż czeka na moja rozmowę... Boże, ile to muszę jeszcze w sobie zmienić, ile jeszcze muszę z siebie dać i nie oczekując nic w zamian...? Podejdę Boże do świecy, zaczerpnę z niej siły aby móc z wielkim zapałem, wejść w ten czas. Zaproszenie już mi wysłałeś... czas już go otworzyć... i tak żyć, aby codziennie przybliżać się ku celu, ku Tobie. Teraz na mnie czas, aby wykonać krok ku Tobie. Przygotować swe serce na spotkanie z Tobą, odrzucić od siebie to, co mnie niepokoi, oddala, zaślepia... i bardziej Ci zaufać, i bardziej ukochać.

Boże... ja czekam...czuwam...

...a oto wszystko rodzi się nowe. 2 Kor 5, 17

RenataWasze komentarze:
 magda: 01.12.2008, 14:40
 czas oczekiwania... oczekuje na.... Boze gdzie jestes? zmeczona... jakie to zycie trudne, ile bolesnych decyzji trzeba podjac... i tylko czasem gdy bardzo ciezko wznosze oczy do gory i szepcze w glebi serca - Martusiu, Aniolku.... opiekuj sie nami...... Reniu, duchowo jestesmy z Toba podczas konferencji...
 wiatr: 01.12.2008, 00:28
  Pierwsza Świeca ZAPŁONĘŁA ...a RENIA ... ZNIKNĘŁA .... !!!! ... tylko ... dawne ... wpisy ...pozostały ...które ...JĄ ...Wszystkim ... PRZYPOMINAŁY ! I MARYJA ...Przytuliła ...i Ciszę ... Uczyniła ... ! Pójdź DZIECIĘ Moje ... i Wypełniaj JEGO WOLĘ ... bo ... jeszcze świat ... miałaś ..zadziwić ... ! W nocne ... pisanie się ... Wtulałaś ...i Głosu PANA ... Słuchałaś ... ! Co ... BYŁO ...z Panem ...się Złączyło ... do KRZYŻA ..Przybite ...i Mgłą ... Zakryte ! Popatrz ... Druga ŚWIECA CIĘ OCZEKUJE ...bo ... PAN CIĘ MIŁUJE ... ! Wznieś OCZY WYSOKO ... hen ... KU Obłokom ... tam i Ania ... Cię ...Widzi ... i Anieli Uśmiechają ... gdy na Cię ... PATRZAJĄ !!! Pójdź ... Córko ... Ukochana ... na Służbę ...do PANA !!! Amen !
 ewa: 03.12.2007, 16:25
 "Ja Jestem Drogą , Prawdą i Życiem ".Jezus będąc Drogą i dając nam Swego Ducha jest naszym Kierownikiem , będąc Prawdą staje przed nami w Prawdzie i pragnie abyśmy i my stanęli tak przed Nim-jest naszym Przyjacielem ; będąc Życiem-Miłością naszego życia nadaje mu sens . I dlatego ci , którzy są za Jezusem Sercem , Umysłem i Wolą będą wzięci a ci , którzy nie są będą pozostawieni . "nie każdy kto mówi Mi Panie...wejdzie do Królestwa Niebieskiego" dlatego musimy baczyć jak się modlimy... . Należy "wypłynąć z nurtu ukrytego "..." bo rzeczywistość jest bardziej wsaniała niźli bolesna " i aby to adwentowe czuwanie było otulone ciszą , milczeniem i pokojem... .
 ardawl: 02.12.2007, 16:05
 Czekanie - zawsze jest piekne a piekniejszym staje sie jeszcze bardziej gdy przychodzi to na co tyle czekalismy. Czas- jak niewiele znaczy w plynacym nieustannie zrodle wielkiej milosci. Kochac innych, kochac najblizszych i kochac drugiego czlowieka a w tym wszystkim czekac. Jak piekne moze byc wtedy przyjscie Naszego Pana. Czekac i samemu przygotowac sie na przyjscie, czekac w dobrym slowie, w dobrym uczynku i milosci, potem rzec oto ja Panie-Czekalem a Ty przyszedles. Wspierajmy sie przeto w tym oczekiwaniu nawzajem, zanurzmy sie w tym cieple milosci tego Swietego Plomienia, podajmy sobie dlon-czekajmy.
 ewa: 02.12.2007, 15:49
  I ja dziękuję i serdecznie pozdrawiam...z modlitwą ewa .
 efka: 02.12.2007, 14:56
 Dziękuję Reniu! Pięknie piszesz. Może i dla mnie płonie te pierwsza świeca? Może obudzę się z tego złego snu, który dzieje się naprawdę? Tak bym chciała odzyskać wiarę, nadzieję i milość i znowu stanąć przed Bogiem z jasnym obliczem. Bardzo mi ciężko wrócić, bo doświadczyłam tyle zła, które przyćmiło na długo to co dobre i piękne.
 Renata: 02.12.2007, 13:30
 ...i już płonie pierwsza świeca... i słychać szept słów" Pan blisko jest, oczekuj Go...Pan blisko jest , w Nim serca moc... Oczekujmy Go :))
 Wiolka:): 02.12.2007, 03:13
 Te slowa dotycza sie kazdego z nas dziekuje za napisanie tego ja tez wciaz czekam i mimo z dala od kraju to jednak chce by ten adwet byl czyms czego brakuje w moim sercu .
 Magdusia: 01.12.2007, 23:01
 Reniu dziekuje kolejny raz za te przepiekne slowa.Cudowne rozwazanie.DZIEKUJE!!!!!
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Gabriel Possenti od Matki Bożej Bolesnejśw. Gabriel Possenti od Matki Bożej Bolesnej

Modlitwa do św. Gabriela Possenti od Matki Bożej BolesnejModlitwa do św. Gabriela Possenti od Matki Bożej Bolesnej

Litania do św Gabriela od Matki Bożej BolesnejLitania do św Gabriela od Matki Bożej Bolesnej

Modlitwa w chorobie do św. Gabriela od Matki Bożej BolesnejModlitwa w chorobie do św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej

ks. Franciszek Blachnicki - Apostoł nawróceniaks. Franciszek Blachnicki - Apostoł nawrócenia

Modlitwa do ks. Franciszka BlachnickiegoModlitwa do ks. Franciszka Blachnickiego

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej