Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Młodzież o Janie Pawle II

W sobotę, 2 kwietnia 2005 roku zostaliśmy sierotami... miliony dzieci, jeden Ojciec... Taki smutek i żal mógł zrodzić się w naszych sercach tylko po utracie kogoś takiego jak Jan Paweł II. Pasterz, orędownik pokoju, Tata, Ojciec, Papa - każdy z nas nazywał Go innym imieniem, ale On zawsze był, jest i będzie dla nas jeden, jedyny i niepowtarzalny. Idąc za Jego słowem skierowanym do nas, w którym Ojciec Święty dziękuje nam za to, że przyszliśmy do Niego, również i my wybraliśmy się na rynek naszego miasta, aby przyprowadzić do Niego jeszcze więcej młodych osób. Pytaliśmy je, kim dla nich był Jan Paweł II i co na zawsze z Jego pontyfikatu pozostawi ślad w ich sercu.

"Był to niezwykły człowiek. Wzór do naśladowania i wielki autorytet. Mam nadzieję, że jak najszybciej rozpocznie się proces Jego beatyfikacji." (Marzena, lat 28)

"Nauczył nas, że musimy od siebie wymagać, nawet gdyby inni od nas nie wymagali. Jest dla nas wielkim autorytetem moralnym. Pozostała teraz po Nim wielka pustka... był jedyną podporą tożsamości polskiej w świecie." (Karolina, lat 21; Tomek, lat 21)

"Pozostał wielki smutek w sercu... Pamiętam Go z mszy z Rajdu Świętokrzyskiego, chociaż miałam miejsce w dość dalekim sektorze. Nie ma i nie będzie takiego drugiego człowieka jak On." (Monika, lat 28)

"Kilka razy byłam w Jego domu w Wadowicach. Nie wyobrażam sobie innego Papieża, bo odkąd się urodziłam był zawsze On - Jan Paweł II." (Magda, lat 14)

"Cieszę się, że zostawił nam swoje encykliki. Najbardziej zadziwia mnie Jego nauka o miłosierdziu." (Dymitr, lat 18)

"Potrafił dotrzeć nie tylko do katolików, ale i do ludzi innych wyznań. Pojednał ze sobą cały Kościół. Jestem pod wrażeniem jak teraz wszyscy jednoczą się w modlitwie za Niego. To Jego dzieło. (Kasia, lat 21)

"Wspaniały człowiek. Bardzo żałuję, że nie było mi dane Go spotkać. W sercu na zawsze pozostaną nam Jego żarty i fakt, że zawsze był uśmiechnięty. (Sylwia, 22 lata; Jacek, 22 lata)

"Czujemy się sierotami. Zawsze z nami był, odkąd pamiętamy. Nie będzie drugiego takiego człowieka... (Sylwia, lat 25; Marcin, lat 25)

"Pamiętam jak 5 godzin czekałem pod oknem na Franciszkańskiej, żeby Go zobaczyć. Teraz jest wielka pustka. Ale musimy ją zapełnić Jego nauką i żyć według tego, czego nauczał." (Marcinek, lat 19)

"Muszę przyznać, ze do czasu pogorszenia się stanu zdrowia Papieża, mało o Nim wiedziałam. Dopiero teraz poznaję Jego naukę i widzę, jak wielkiego człowieka straciliśmy." (Asia, lat 15)

"Był kimś, kto potrafił kochać każdego człowieka, bez względu na pozycję społeczną czy kolor skóry. Bez wątpienia autorytet. (Rafał, lat 21)

Nie potrzeba chyba więcej słów. Odszedł od nas człowiek Wielki... Jednak pozostawił nam On bogactwo swojej nauki, zawarte w encyklikach, adhortacjach i przede wszystkim w słowie głoszonym podczas tak licznych pielgrzymek, jakie odbył. Korzystajmy z tych tajemnic i dzielmy się nimi z innymi.

Kochany Ojcze Święty! Nie mogliśmy zatrzymać Cię na ziemi, ale nigdy nie wypuścimy Cię z naszych serc! Wierzymy, że jesteś szczęśliwy tam, w Niebie. Jak sam mówiłeś, po to żyłeś, działałeś i istniałeś, aby kiedyś ujrzeć Boga twarzą w twarz. Teraz jesteś u celu swej wędrówki. A nasze serce aż rwie się by wykrzyczeć: Do zobaczenia w Niebie!

"O Panie, to Ty na Niego spojrzałeś, Twoje usta dziś wyrzekły Jego imię... Swoją barkę pozostawił na brzegu, razem z Tobą nowy zaczął dziś łów."

Magdalena KaniaWasze komentarze:
 Natalia: 18.04.2015, 16:47
 Jak mordowali ludzi ci inni to nie przeszło im przed myśli b że bliscy których kochają są ostrzelani. Trzeba tego doświadczyć by zrozumieć
 Karolcia:): 03.10.2009, 13:19
 Jan Paweł II był i będzie dla mnie i innych "idolem" na całe życie.Chociaż go niema ciałem na ziemi pozostał on w naszej pamięci w naszych serca.Teraz mogę mu tylko podziękować za to że był...
 Zbyszek: 28.08.2009, 12:55
 Jan Paweł Wielki zawsze będzie w naszych sercach. Jego słowa napełniały nas radością i mądrością.
 Marek: 28.08.2009, 12:49
 Jan Paweł II był na pewno ciekawym człowiekiem ale dla wielu nie był kimś ważnym. Dla mnie jeśli chodzi o duchowość liczy się przedewszystkim Bóg, żadna religia , dogmat czy persona ale to czym nas obdarza Bóg. Nie potrzebuję pośredników.
 Marta M: 02.04.2009, 20:12
 Jan Paweł II to wielki człowiek pozostanie w naszych sercach nie mówię mu żegnaj lecz do zobaczenia bo na mnie też będzie czas odejścia z tego świata... Ja w Boga nie wierze ale w Miłość Jana Pawła II wierze w jego słowa wierze...
 adi: 01.04.2009, 20:54
 Papiez zawsze byl dobrego ducha nawet kiedy umieral byl wesoly i pogodny. Pamietajmy aby laskawie przyjmowac smierc jak on
 beata: 30.03.2009, 18:01
 Papież to Wielki człowiek ale jednocześnie taki bliski, taki kochany. On ciągle jest wśród nas, jest z nami, jest ze mną.
 beata: 30.03.2009, 17:55
 Papież to Wielki człowiek ale jednocześnie taki bliski, taki kochany. On ciągle jest wśród nas, jest z nami, jest ze mną.
 julka: 04.03.2009, 18:52
 Jan Paweł drugi jest osobą króra na zawsze pozostanie w naszych sercach
 magda lat 12: 15.10.2008, 17:47
 Był on bardzo ciekawą postacia i bardzo kochaną wszyscy go podziwiali jak wybaczył zamachowcomi który próbował go zabic więc pamietajmy go bardzo dobrze
 Madzia: 25.09.2008, 17:00
 Jak byłam małą dziewczynką nigdy nie wiedziałam kto to jest zawsze widziałam jego msze w telewizji jak wyrosłam wiedziałam o nim dużo i tak go pokochałam, że jak umarł to przez całą noc płakałam pisząc to mam łzy w oczach bo strasznie mi się ciężko piszę cokolwiek o nim albo słucha barki dlatego, że przypomina mi sie jaki to był wielki i wspaniały człowiek :(
 Agulaa112: 02.04.2008, 10:20
 ;( Jan Paweł II ..... Wielki czlowiek ktory jest dla mnie szczegulnie wazny ....
 Sylwusia:): 20.06.2007, 11:15
 Jan Paweł II jest dla mnie bardzo wazna osoba.. Jego wielka wira w człowieka i nadzieja jaka pokladał w nas młodziezy jest taka piekna...Pokazał mi czym jest naprawde czysta milośc ile ona znaczy i jaka ma moc... Tobie chwała
 Basia: 22.11.2006, 18:39
 Papież Jan Paweł II zawsze był jest i będzie w naszych sercach. Jest dla nas-młodych autorytetem. Powinniśmy brać z niego przykład w naszym życiu. Jego książki, przemówienia, encykliki pozwalają na refleksje nad życiem. Dzięki składajmy Panu Bogu za tak wspaniałego Papieża- naszego rodaka
 Wesolutka: 29.10.2006, 19:29
 Jan Paweł II to Wielki człowiek... Jego wiara taka ogromna, Jego oddanie Bogu równie wielkie... Bóg jest Miłością i to Tej Miłości Jan Paweł II zaufał i to tej Miłości chciał nas nauczyć... Pan Jezus powiedział do Siostry Faustyny, że z Polski wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Zbawiciela. I Iskra z Polski wyszła...
 Agnieszka: 30.09.2006, 13:33
 Papież był jest i będzie drogowskazem, który prowadzi nas do naszego Ojca w niebie.
(1)


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej