Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki
Piłka pod sznurkiem

     Wyznaczamy boisko takie jak do siatkówki. Przez jego środek zamiast siatki przeciągamy nisko nad ziemią, na wysokości 35—40 cm dwa sznurki. Umieszczamy je pośrodku boiska w odległości 1 metra od siebie.

     W grze uczestniczą dwie drużyny liczące od 4 do 10 zawodników. Zajmują one przeciwległe boiska. Każda drużyna ma dwie piłki. Na sygnał prowadzącego rozpoczyna się gra za pomocą wszystkich cztereck piłek jednocześnie. Polega ona na tym, by „zbić" jak najwięcej zawodników w drużynie przeciwnika. Piłki należy tak rzucać, by przechodziły pod zawieszonymi sznurkami nie dotykając ich. Trafiony prawidłowo rzuconą piłką zawodnik zostaje wyeliminowany z gry. Grę prowadzimy na czas. Za zwycięską uznajemy tę drużynę, w której pozostało więcej zawodników. Przy powtórzeniu następuje zmiana boisk.

     Grę można urozmaicić w następujący sposób: na przeciwległych krańcach boiska ustawiamy po kilka (6—8) kręgli. Zwodnicy starają się zbić jak najwięcej kręgli na boisku przeciwnika, a ci oczywiście starają się schwycić toczącą się po ich boisku piłkę i nie dopuścić, by przewróciła kręgle.


MK
Fajna zabawa? Daj lajka!   


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa