Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki
O jedn± więcej

     Dzielimy dzieci na kilka grup, od 6 do 10 osób w każdej. Grupy te będ± współzawodniczyły o to, która za¶piewa więcej piosenek na okre¶lony temat. Można na przykład ¶piewać o ptakach, a więc w tek¶cie ¶piewanej piosenki musi wyst±pić słowo "ptak" lub też nazwa jakiego¶ ptaka. Na pocz±tku można się umówić, że nie ¶piewamy całej piosenki, tylko tę zwrotkę, w której występuje słowo "ptak".

     Przebieg zabawy jest następuj±cy: zaczyna ¶piewać jedna grupa, a inne słuchaj±. Po od¶piewaniu piosenki ¶piewa następna grupa, ale już inn± piosenkę. I tak kolejno dot±d, aż drog± eliminacji zostanie wyłoniona zwycięska grupa, która umiała za¶piewać o jedn± piosenkę więcej. Grupa, która nie zacznie ¶piewać, gdy przyjdzie jej kolej, lub powtórzy piosenkę wykonywan± już przez inny zespół odpada z dalszej zabawy.

     Można zastosować też i inne rozwi±zanie. Grupa zamiast odpadać z zabawy, daje fant za pomyłkę lub nierozpoczęcie ¶piewu we wła¶ciwym czasie, b±dĽ też dostaje punkt ujemny. Najmniejsza ilo¶ć fantów lub też punktów ujemnych decyduje o zwycięstwie grupy.

     Tematem współzawodnictwa mog± być piosenki o lecie, wakacjach itp. Można też brać pod uwagę nie tematykę piosenki, ale jej rytm.


MK
Fajna zabawa? Daj lajka!   


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatno¶ci | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa