Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki
Moja mimi

     W zabawie bierze udział dowolna liczba osób. Jedno dziecko wychodzi za drzwi, a pozostałe wybierają jakiś wyraz, który ma kilka znaczeń, np. zamek, jawa, babka itp. Następnie prowadzący zabawę dzieli dzieci na tyle grup, ile znaczeń ma dany wyraz. Każda grupa przygotowuje sobie kilka zdań określających charakterystyczne cechy danego przedmiotu. W zdaniach nie wymieniamy oczywiście nazwy przedmiotu, zastępujemy ją słowami "moja mimi", na przykład: moja mimi jest z żelaza, zamiast: zamek jest z żelaza.

     Kiedy każda z grup przygotuje po kilka zdań, które mówią prawdę o danym przedmiocie, ale nie od razu wyjaśniają, co to jest, prowadzący grę prosi dziecko, które było za drzwiami. Teraz poszczególne grupy mówią kolejno po jednym zdaniu o swoim przedmiocie tak długo, aż odgadujący powie, co kryje się pod kryptonimem moja mimi.

     Oto kilka zdań dla trzech znaczeń słowa zamek:

     1) zamek - budowla: Moja mimi jest stara. Moja mimi ma wieżyczki. Do mojej mimi przychodzą wycieczki. Moja mimi jest ruiną.
     2) zamek - zamknięcie: Moja mimi jest z żelaza. Moja mimi jest niewielka. Moja mimi bywa przy drzwiach. Moją mimi kupuje się w sklepie.
     3) zamek - apięcie przy ubraniu: Moja mimi ma maleńkie ząbki. Moja mimi często się zacina.


MK
Fajna zabawa? Daj lajka!   


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa