Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki
Rzeźby w glinie

     Godnym polecenia tworzywem jest glina. Lubią modelować w niej młodsze dzieci, a także młodzież. Jeżeli w pobliżu jest garncarz, najlepiej zaopatrywać się u niego w glinę do modelowania. Ale starsze dzieci mogą przygotować ją same. Tłustą glinę trzeba włożyć do dużego naczynia, zalać wodą, a kiedy rozpuści się i wszystkie kamyki wraz z piaskiem opadną na dno, zbiera się z wierzchu czystą glinę i zostawia w przewiewnym miejscu, żeby wyparował z niej nadmiar wody. Glina do modelowania powinna być wilgotna i miękka, toteż przechowujemy ją przykrytą wilgotną ściereczką.

     Zajęcia plastyczne z zastosowaniem gliny i gipsu warto organizować na powietrzu w bardzo upalne dni, kiedy dzieci nie mają ochoty na zabawy ruchowe.

     Nie wszystkie dzieci lubią zajęcia plastyczne, toteż na kolonii nie mogą one być traktowane jako obowiązkowe. Można do nich zachęcać i namawiać, ale nie można nikogo zmuszać. Każde dziecko powinno znaleźć tu dla siebie ten rodzaj działalności, jaki mu najbardziej odpowiada. Wielu chłopców np. woli zajęcia techniczne.


MK
Fajna zabawa? Daj lajka!   


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa