Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki
Sylwetki na ekranie

     W drzwiach między dwoma pomieszczeniami należy zawiesić, równo naciągając, białe prześcieradło. Tak powstały ekran oświetla się ustawionym jak najdalej źródłem światła, którym może być epidiaskop.

     Uczestników gry dzielimy na dwie, mniej więcej jednakowe liczebnie grupy. Grupa A pozostaje w pomieszczeniu jasno oświetlonym, grupa B udaje się do drugiego pomieszczenia, w którym powinno być ciemno lub prawie ciemno. Gracze z grupy B obserwują prześcieradło i ukazujące się na. nim sylwetki zawodników z grupy A. Prowadzący powinien znajdować się w pomieszczeniu grupy B (ciemniejszym). Grupa A wybiera swego kierownika, który ustala i zapisuje, w jakiej kolejności mają wystąpić poszczególni zawodnicy. Aby cień był wyraźny, muszą oni znaleźć się tuż przy ekranie. Każdy występ powinien trwać około pół minuty - zawodnik powinien stać przez moment twarzą do ekranu, następnie wykonać kilka dowolnych ruchów i na koniec zatrzymać się chwilę nieruchomo, bokiem do ekranu (aby ukazał się cień % zarysem twarzy). Przy małej liczebności grupy A niektórzy zawodnicy mogą wystąpić dwukrotnie.

     Po skończonym pokazie prowadzący dowiaduje się od kierownika grupy A, kto występował i w jakiej kolejności, a uczestnicy grupy B, wywoływani kolejno, odpowiadają, kogo rozpoznali na ekranie. Prowadzący przyznaje po jednym punkcie za każdą dobrze rozpoznaną postać. Następuje zmiana ról ś grę powtarza się. Zwycięża grupa, która zebrała więcej punktów. Należy tylko pamiętać, by każda grupa pokazała jednakową liczbę cieni.


SS
Fajna zabawa? Daj lajka!   


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa