Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki
Wahadło

     Do przeprowadzenia tej gry potrzebne jest spore wahadło sporządzone z tekturowego kółka, listewki i sznurka. Zawiesza się je na gwoździu za szafą lub np, za uchylonymi drzwiami. Jedna osoba uruchamia wahadło, pozostali uczestnicy gry stają w odległości kilku kroków od drzwi, tak aby nie mogli widzieć wahadła nieruchomego, tylko w trakcie wychylenia się zza drzwi.

     Prowadzący przypina do wahadła jakiś rysunek, kolorowe kółko lub napis. Następnie osoba obsługująca wahadło puszcza je w ruch i po 10 ruchach zatrzymuje.

     Teraz uczestnicy gry podchodzą kolejno do prowadzącego j oddają kartki z odpowiedzią na pytanie: co widzieli na wahadle.

     Początkowo należy umieszczać bardzo proste i łatwe do rozróżnienia elementy, jak duży znak zapytania, cyfrę lub literę, trójkąt w jaskrawym kolorze itp. Przy powtórzeniach gry można wprowadzać utrudnienia polegające na umieszczeniu kilku elementów (np. czerwone kółko i niebieski kwadrat, liczba trzycyfrowa albo wyraz pięcioliterowy napisany błędnie, z opuszczeniem jednej litery - np. kork zamiast korek).

     Każdy uczestnik za dobre rozpoznanie przedmiotu otrzymuje 1 punkt.


SS
Fajna zabawa? Daj lajka!



   


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.



Autor

Tresć





Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa