Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki
Układanie przedmiotów według wzoru

     W kącie sali za jakąś przesłoną (np. za szafą luib za uchylonymi drzwiami szafy) prowadzący układa na taborecie 4 przedmioty, np, kapsel od butelki, korek, monetę, pudełko od zapałek. Przygotowuje następnie jeszcze 2 komplety takich samych przedmiotów i kładzie je na dwu innych taboretach ustawionych w dowolnym miejscu.

     W grze jednorazowo biorą udział dwaj uczestnicy lub dwie pary uczestników, Na znak prowadzącego podchodzą oni do ukrytego taboretu i obserwują układ przedmiotów przez 15-20 sekund. Następnie podchodzą do pozostałych taboretów (każdy do innego) i mają w ciągu 30 sekund odwzorować układ zauważony na taborecie znajdującym się za przesłoną. Uczestnik (lub para uczestników), który ułoży przedmioty w sposób najbardziej zbliżony do wzoru, otrzymuje punkt - jego przeciwnik zostaje wyeliminowany z dalszego udziału w grze.

     Następnie prowadzący zmienia układ przedmiotów na taborecie* za przesłoną i do gry przystępuje następna para (lub następne dwie pary) uczestników.

     Gdy już wszyscy wzięli udział w pierwszej rozgrywce, powtarza się ją, stosując tę samą zasadę jak poprzednio, aż do wyłonienia zwycięzcy.

     Jeżeli bawi się duża grupa, a jest niewiele czasu, grę można prowadzić podczas kilku kolejnych spotkań.


SS
Fajna zabawa? Daj lajka!   


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa