Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki
Turniej gier i ćwiczeń zręcznościowych

 • Rzut piłeczką. Gracz rzuca piłeczkę jedną ręką zza pleców tak, aby przeleciała ponad jego ramieniem i chwyta ją drugą ręką. Może się przy tym poruszać. Każdy zawodnik wykonuje 5 rzutów i uzyskuje tyle punktów, ile razy uda mu się schwycić piłeczkę.
 • Przeciąganie. Dwaj zawodnicy stają naprzeciw siebie, każdy na rozłożonej gazecie lub w kółku narysowanym na podłodze, trzymając za mocny sznurek. Na znak prowadzącego rozpoczyna się przeciąganie. Zwycięża ten zawodnik, który szybciej ściągnie przeciwnika z gazety lub z wyznaczonego kółka. Liczy się stąpnięcie nawet jednej nogi poza wyznaczone pole.
 • Pojedynek. Dwaj zawodnicy stają naprzeciw siebie na wyznaczonym przez prowadzącego miejscu, nazwanym polem walki, poza które nie mogą wychodzić (kto nawet jedną nogą stanie poza nim, przegrywa walkę).

  Każdy z zawodników trzyma w jednej ręce pokrywkę, deseczkę lub książkę, na której leży niewielki, płaski przedmiot (pudełeczko, gumka szkolna, kawałek -kredy). Na znak prowadzącego rozpoczynają walkę. Obaj starają się wodną ręką schwycić lub strącić przedmiot leżący na pokrywce (deseczce, książce) przeciwnika, ale tak, aby przedmiot leżący na trzymanej przez nich pokrywce nie spadł.

  Jeśli obu przeciwnikom równocześnie spadną przedmioty u-łożone na pokrywkach, pojedynek pozostaje nie rozegrany. Zwycięża zawodnik, któremu uda się schwytać przedmiot przeciwnika bez utraty własnego lub gdy spadnie przedmiot przeciwnikowi. Otrzymuje wówczas dwa punkty. Gdy strąci przedmiot przeciwnika na podłogę, otrzymuje jeden punkt. Nie wolno dotykać ciała przeciwnika. Kto w jednej walce dwukrotnie o tym zapomni, zostaje zdyskwalifikowany.

 • Kółko na kołek. Do gry potrzebne są dwa kartonowe pierścienie lufo pudełka z wyciętymi dnami, dwa taborety i cztery długie patyki (dł. 1 m). Zawodnicy stają o kilka kroków przed taboretami odwróconymi nogami do góry, trzymając w rękach po dwa patyki. Nie dotykając pakami pierścieni czy pudełek podnoszą je patykami z ziemi i nakładają na jedną z nóg taboretu. Zwycięża ten. kto pierwszy wykona poprawnie zadanie. Czas wykonania zadania trzeba zanotować.

  Jeśli zawodnikowi pierścień upadnie, podnosi go ręką i ustawia na miejscu startu. Zadanie może powtórzyć, ale tylko wtedy, jeżeli pierścień upadnie także drugiemu uczestnikowi. Przy powtórzeniach czas liczy tię na nowo.


  SS
  Fajna zabawa? Daj lajka!     


  Wasze komentarze:

  Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.  Autor

  Tresć

  Poprzedni[ Powrót ]Następny
 •  
  [ Strona główna ]


  Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

  © 2001-2019 Pomoc Duchowa