Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki
Pierwszy przedmiot
(Zabawa z 1900 roku)

     Kierownik lub jeden z grających, wybrany losem, opowiada swojemu sąsiadowi z prawej, że "spacerując dzisiaj po ogrodzie, albo wszedłszy do pokoju, albo zwiedzając wystawę, albo idąc na polowanie i t. p., pomyślał sobie, że pierwszy przedmiot, jaki napotka, będzie miał to lub owo znaczenie. "Cóż to było?" - zapytuje sąsiad. "Zgadnij pan, przedmiot zaczynał się od litery "m" Sąsiad z prawej powinien natychmiast wymienić słowo, zaczynające się od tej litery, jego sąsiad z lewej powinien obmyśleć jakąś przypowieść i wskazać stosunek nazwanego przedmiotu z właściwościami tego, kto się pyta.

     W ten sposób, każdy z grających prowadzi niejako rozmowę z dwoma znajomymi, a przy pewnej wprawie, zabawa ta staje się bardzo zajmującą, zwłaszcza, jeżeli bawią się w nią młode panienki, których dowcip i bujna wyobraźnia daje dużo szczęśliwych i poetycznych porównań, a niekiedy bardzo zabawnych przepowiedni i przypowieści.

     Pytająca osoba, wymieniwszy literę, sama w myśli obiera jakiś wyraz, a jeżeli odpowiedź nie będzie zadowalającą, to każdy z grających, oprócz sąsiada z lewej, może także powiedzieć jakie słowo, zaczynające się od tej litery i będące w związku z tern miejscem, na którem pytający widział przedmiot. Jeśli nikt nie odgadł jego myśli, to on sam odkrywa tajemnicę, albo wyprowadza dowolny wniosek, którego podstawą będzie przedmiot wymieniony, Sąsiad z prawej daje fant.

MR
Fajna zabawa? Daj lajka!   


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa