Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

Trzy małżeństwa

Pankracy, Serwacy i Bonifacy udali się w towarzystwie swych żon Pelagii, Kornelii i Leokadii (oczywiście kolejność imion żon nie odpowiada kolejności imion mężów) na jarmark do miasta.

Bonifacy prowadził dwa razy więcej prosiąt niż żona Pankracego kaczek, kaczek zaś, które niosła żona Pankracego, było dwa razy więcej niż prosiąt prowadzonych przez męża Kornelii.

Kornelia nie miała kaczek, natomiast niosła ze sobą dwa razy tyle gęsi co Leokadia. Leokadia miała dwa razy więcej gęsi niż Bonifacy prosiąt. Żona Bonifacego miała dwa razy mniej gęsi niż żona Pankracego kaczek.

Pytanie: Czyją żoną była Pelagia, czyją Kornelia i czyją Leokadia?Wasze komentarze:
 do kasi: 24.01.2021, 11:41
 ci ludzie to autor ktory wprowadza w blad i oczekuje odpowiedzi .
 Iguś: 01.10.2019, 16:58
 Pelagia i Bonifacy, Kornelia i Serwacy, Leokadia i Pankracy
 Sławek: 12.09.2018, 23:28
 Dla tych który nie mogą rozwiązać tej zagadki nie wcisną przycisk ok na dole.
 Kasia: 06.03.2017, 20:04
 Ludzie....... jeżeli żoną Pankracego jest Leokadia a Bonifacego Pelagia to w treści zadania jest zmyłka.Otóż skoro "oczywiście kolejność imion żon nie odpowiada kolejności imion mężów" to Kornelia nie może być żoną Serwacego bo oboje "stoją" na tym samym drugim miejscu
 olasia: 22.09.2016, 10:13
 Jak wynika z treści zadania, żona Pankracego niosła kaczki co wyklucza Leokadię i Kornelię które niosły gęsi. Mąż Kornelii prowadził mniej prosiąt niż żona Pankracego kaczek, a Bonifacy prowadził więcej prosiąt. Nie jest zatem mężem Kornelii jak i mężem Kornelii nie jest Pankracy którego żona miała kaczki. A zatem Pankracy i Pelagia, Serwacy i Kornelia, Bonifacy i Leokadia. To że Leokadia miała więcej gęsi niż Bonifacy prosiąt nie wyklucza że może być jego żoną.
 wast astroma: 10.04.2016, 14:54
 Zgadłem to! :-)
 jhgjgh: 04.07.2010, 13:29
 Dobrze bo kliknąłem ok
 ef: 01.01.2010, 01:27
 złapałam się na tym że każdy może nieść tylko jeden rodzaj zwierząt :P dobre.
 lili: 28.07.2009, 15:17
  Bardzo proste, nie trzeba było wykonywać żadnych matematycznych działań-po prostu, jeśli 2 żony panów Bonifacego i Pankracego, miały kaczki, a Kornelia nie miała, co było wyraźnie napisane, to znaczy, że jest żoną Serwacego. Lecimy dalej. Skoro Leokadia miała czegoś więcej niż Bonifacy-już nie mogła być jego żoną, więc była nią Pelagia, a mężem Leokadii był Pankracy. Proste ;)


 Agata: 29.08.2008, 17:25
 W zagadce nie ma znaczenia jakim cudem oni nieśli te zwierzęta, więc kobiety mogły mieć naraz kaczki i gęsi ;P. Spójrzcie: W 2 akapicie jest mowa o Bonifacym, żonie Pankracego i męzu Kornelii. W 3 zaś o Kornelii, Leokadii i żonie Bonifacego. Wniosek: ani Kornelia ani Leokadia nie jest żoną Bonifacego, musi być ną więc Pelagia. Skoro Kornelia nie miała kaczek, nie mogła być żoną Pankracego, więc była małżonką Serwacego. Pozostaje ostatnia para - Leokadia i Pankracy. :)
 Anonim: 17.08.2008, 22:11
 Bardzo proste, nie trzeba było wykonywać żadnych matematycznych działań-po prostu, jeśli 2 żony panów Bonifacego i Pankracego, miały kaczki, a Kornelia nie miała, co było wyraźnie napisane, to znaczy, że jest żoną Serwacego. Lecimy dalej. Skoro Leokadia miała czegoś więcej niż Bonifacy-już nie mogła być jego żoną, więc była nią Pelagia, a mężem Leokadii był Pankracy. Proste ;)
 wiedzialam ;D: 04.07.2008, 13:00
 nie trzeba nic liczyc wystarczy przeczytac ... tak jak napisala PATI kornelia jest zona serwacego. nasrepnie ze zdania ....'Leokadia miała dwa razy więcej gęsi niż Bonifacy prosiąt.' .... wnioskujemy ze oni nie sa malzenstwem .. wiec pankracy jest mezem leokadii a bonifacy pelagii
 Kaczkogęś: 22.05.2008, 20:38
 Zgadam się z leonem kaczki i gęsi to dwa różne zwierzęta, a trochę trudno jest nieść i kaczki i gęsi.
 leon: 07.01.2008, 19:33
 W Twoich obliczeniach jest błąd ;> :) ponieważ żona Pankracego niosła kaczki, a Leokadia i Kornelia niosły gęsi. Wynika z tego, że żoną Pankracego była Pelagia, a nie Leokadia. :P
 doma: 22.12.2007, 19:32
 szczeliłam i dobrze
 Pati: 26.11.2007, 15:47
 Wywnioskowałam tylko na tym: Bonifacy prowadził dwa razy więcej prosiąt niż żona Pankracego kaczek, kaczek zaś, które niosła żona Pankracego, było dwa razy więcej niż prosiąt prowadzonych przez męża Kornelii. Kornelia napeno nie jest żoną Bońfacego ani Pankracego, czyli jest żoną Serwacego. Skoro kolejność mężczyzn nie odpowiada kolejności kobiet to Pelagia jest żoną Bonifacego, a Leokadia żoną Pankracego.
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Romanśw. Roman Jurajski

Modlitwa do św. RomanaModlitwa do św. Romana Jurajskiego

Dlaczego wszechmogący i miłosierny Bóg dopuszcza do nas cierpienie?Dlaczego wszechmogący i miłosierny Bóg dopuszcza do nas cierpienie?

Gdzie szukać tabernakulum?Gdzie szukać tabernakulum?

Matki porównując dzieci zapominają, że trzeba je kochać takimi jakie sąMatki porównując dzieci zapominają, że trzeba je kochać takimi jakie są

Ruszyły już klucze dzikiego ptactwaRuszyły już klucze dzikiego ptactwa

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej