Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

Klub miłośników klasyki

     Do klubu miłośników klasyki należy sześć par małżeńskich: państwo Bronte, państwo Conradowie, państwo Dickensowie, państwo Forsterowie, państwo Kafkowie i państwo Tołstojowie. Ostatnio wszystkie te pary obdarowały się nawzajem powieściami. Każda para nosi takie samo nazwisko jak autor jednej z podarowanych książek; każda para dała w prezencie książkę innego autora; żadna para ani nie dała, ani nie dostała w prezencie książki autora, którego nazwisko nosi. Było tak:

     1. Państwo Conradowie ani nie dali, ani nie dostali książki napisanej przez siostry Bronte, przez Forstera ani przez Tołstoja.
     2. Państwo noszący takie samo nazwisko, jak autor książki podarowanej przez Dickensów, sprezentowali Tołstojom książkę Dickensa.
     3. Książkę Forstera otrzymali małżonkowie noszący takie samo nazwisko, jak autor książki, którą otrzymała para, która podarowała książkę Dickensa małżonkom noszącym takie samo nazwisko, jak autor książki otrzymanej przez Forsterów.
     4. Państwo Bronte dostali książkę Conrada od pary małżonków noszących takie samo nazwisko, jak autor książki podarowanej przez Conradów.
     5. Małżonkowie noszący takie samo nazwisko, jak autor książki otrzymanej przez Dickensów, dali książkę Forstera parze noszącej takie samo nazwisko, jak autor książki podarowanej przez małżonków noszących takie samo nazwisko, jak autor książki sprezentowanej przez Kafków.

     Pytanie: Kto dał komu i kto dostał od kogo książki jakich pisarzy?

Zagadkę wyszukał Sławek


Fajna zagadka? Daj lajka!   Wasze komentarze:
 Gaga: 23.09.2018, 22:44
 Dajcie coś prostszego
 Oli: 12.09.2018, 20:50
 Za trudne dla mnie
(1)


Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa