Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

Walka ze smokami

Najbardziej emocjonującą rozrywką szlachetnie urodzonych mieszkańców królestwa położonego prawie na końcu świata były walki ze smokami. Rycerze sir Aard, sir Bolbo i sir Delfo zabili po jednym lub po dwa smoki. We trzech rycerze Aard, Bolbo i Delfo pokonali pięć smoków: Zjadliwca, Czarnosercego, Dantego, Miotacza Płomieni i Starego Zadymiarza. Żaden ze smoków nie stoczył boju z więcej niż jednym rycerzem.

Pytanie: Przeczytaj uważnie poniższe zdania, wyciągnij z nich wnioski i powiedz, który rycerz stoczył bój z którym smokiem?

1. Jeżeli sir Aard stawał przeciw Dantemu, to sir Delfo nie walczył z Miotaczem Płomieni.
2. Jeżeli sir Aard nie pokonał Zjadliwca i Czarnosercego, to sir Bolbo stoczył bój z Miotaczem Płomieni, a sir Delfo walczył ze Starym Zadymiarzem.
3. Jeżeli sir Delfo stoczył bój przeciw Czarnosercemu, to sir Aard zmógł Dantego.
4. Jeżeli sir Bolbo nie walczył z Dantem i Zjadliwcem, to sir Delfo stoczył bój z Miotaczem Płomieni, a sir Aard pokonał Czarnosercego.
5. Miotacz Płomieni i Dante nie zostali pokonani przez tego samego rycerza.
6. Jeżeli sir Delfo nie potykał się z Czarnosercym i Miotaczem Płomieni, to sir Aard walczył ze Zjadliwcem i sir Bolbo stoczył bój ze Starym Zadymiarzem.

Zagadkę wyszukał Sławek


   

Wasze komentarze:
 Gaga: 25.09.2018, 16:52
 Co by nie powiedzieć ta zagadka jest bardzo dobra. Szkoda, ze jej nie rozumiem, ale w ogóle mi to nie przeszkadza. Zawsze mogę kliknąc ok i mam wynik
 Tomek: 23.09.2018, 22:43
 nie rozumiem tej zagadki
 Ewa: 12.09.2018, 20:48
 Extra zagadka. Daje lajka
(1)


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa