Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

Rowerzysta i piechurzy

     Kierownik wyprawił dwóch pieszych posłańców: jednego z listem na pocztę w miasteczku, drugiego - o kwadrans później w przeciwną stronę do sąsiedniego urzędu gminnego. Niebawem zorientował się, że zamienił listy i polecił rowerzyście, żeby doścignął obu, naprawił omyłkę i wrócił. Rowerzysta przypuszcza, że obydwaj posłańcy idą jednakowo szybko i zastanawia się, czy ma najpierw doścignąć wcześniejszego, czy też późniejszego posłańca. Ponieważ jedzie szybko, więc w obu przypadkach załatwi zlecenie.

Pytanie: Kto rozwiąże to zadanie, niech powie, jakie byłoby rozwiązanie, gdyby kierownik nie zamienił listów, a tylko zapomniał dać pósłańcom pieniądze i chciał to naprawić.

Zagadkę wyszukał Galahad


Fajna zagadka? Daj lajka!   Wasze komentarze:
 mateusz _mati: 14.10.2018, 02:49
 patrz jeżeli jeden pieszy ma przewagę nad drugim tak i ma przewagę jeśli chodzi o w chodzie to logiczne ze wpeirw trzeba pójść do tego co dopiero zaczął żeby potem nadgonić tego co pierwszy wstartował i dać mu ten list bo w ten sposób ten kwadrans wystarczy zeby dojechać i dać temu co wyszedł później a jeśli chodzi o kasę to wpierw jedziesz do tego co piuerwszy poszedł a potem tego z później wystatował
(1)


Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa