Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

Trzej Mistrzowie Logiki

Trzej Mistrzowie Logiki chcieli dowiedzieć się, kto był najmądrzejszy spośród nich. Zwrócili się więc do swojego Wielkiego Mistrza, prosząc o rozwiązanie sporu.

"Bez obaw" - powiedział stary mędrzec. - "Zawiążę ci oczy i pomaluję czerwoną lub niebieską kropkę na czole każdego mężczyzny. Kiedy zdejmę ci opaski, jeśli zobaczysz przynajmniej jedną czerwoną kropkę, podnieś rękę. Ten, kto zgaduje kolor kropki na swoim pierwsze czoło wygrywa".

I tak jak zostało powiedział wykonał. Wielki Mistrz zasłonił oczy trzem zawodnikom i na każdym z nich pomalował czerwone kropki. Kiedy zdjął opaski, wszyscy trzej mężczyźni podnieśli ręce zgodnie z obowiązującymi przepisami i siedzieli w milczeniu, zastanawiając się. W końcu jeden z nich powiedział: "Mam czerwoną kropkę na czole".

Pytanie: Jak się domyślał?

Zagadkę przysłał Sławek J.


   

Wasze komentarze:
 Simon: 19.06.2020, 15:07
 Artur gramatyka oczywiście bardzo słaba, natomiast Ty też się ośmieszyłeś zdaniem: "Wielki Mistrz zasłonił oczy trzem zawodnikom i na każdym z nich pomalował czerwone kropki" więc wszyscy mieli czerwone kropki. No i co w związku z tym? Przecież on im tego nie powiedział, a pytanie brzmi jak się domyślił jeden z mistrzów. to, że my wiemy że każdy miał czerwoną kropkę nie ma tutaj żadnego znaczenia.
 Artur: 19.06.2020, 12:43
 "Wielki Mistrz zasłonił oczy trzem zawodnikom i na każdym z nich pomalował czerwone kropki" więc wszyscy mieli czerwone kropki. Sławek J Twoje zagadki są bardzo denne i niektóre bez sensu, musisz również popracować nad gramatyką. Po 3 zagadce jestem nie mile zaskoczony i żal mi Ciebie. Zmień branżę.
 margo: 01.06.2020, 09:11
 Skoro wszyscy trzej mężczyźni podnieśli rękę (czytaj: widzieli przynajmniej jednego z dwóch pozostałych mężczyzn z czerwoną kropką na czole, to znaczy, że co najmniej 2 z 3 mężczyzn tę czerwoną kropkę na czole miało. Prawdopodobieństwo, że akurat mędrzec, który powiedział, że ma czerwoną kropkę było większe, niż, że jej nie ma, dlatego zaryzykował i tak powiedział.
(1)


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa