Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

Ludożercy i misjonarze

Trzech misjonarzy podróżuje po Afryce w towarzystwie trzech ludożerców. Ludożercy oczywiście już nie są ludożercami, ale przestali nimi być stosunkowa niedawno.

Całe towarzystwo przybywa nad brzeg rzeki. Mają ze sobą jedynie niewielką nadmuchiwaną łódkę, która mieści dwie osoby, i jedno wiosło. Wszyscy trzej misjonarze i jeden ludożerca potrafią wiosłować. Misjonarze zdają sobie sprawę, że nie wolno zostawić na żadnym brzegu jednocześnie więcej ludożerców niż misjonarzy, bo to się rnoże źle skończyć.

Pytanie: W jaki sposób udało się misjonarzom przeprawić przez rzekę nie narażając się na zjedzenie?

Do rozwiązywania najlepiej jest używać zapałek. Trzy zapałki z główkami - to misjonarze, dwie połówki bez główek - to ludożercy i wreszcie połówka z główką - wiosłujący ludożerca.Wasze komentarze:
 Ewa: 06.05.2023, 02:06
 Pytanie jest takie:Pytanie: W jaki sposób udało się misjonarzom przeprawić przez rzekę nie narażając się na zjedzenie? Wsiada ludozerca, który umie wioslowac i jeden misjonarz, przeprawiaja się przez rzekę. Ludozerca wraca, zostaje na drugim brzegu z innymi ludozercami, a dwaj misjonarze płyną do pierwszego na drugi brzeg. I tak misjonarze przeprawili się przez rzekę nie narażając na zjedzenie. Nigdzie nie pisało, że ludozercy też muszą się przeprawić, tylko misjonarze bylo w zadaniu.
 Bez sensu: 02.05.2022, 14:10
 Bez sensu 1. Wiosłujący ludożerca zabiera innego ludożerca i wraca bez niego 2. Wiosłujący ludożerca zabiera drugiego ludożerce i wraca bez niego 3. Wsiada dwóch misjonarzy i jeden zostaje na drugim brzegu, drugi wraca z jednym ludożercą 4. Misjonarz, który wrócił, zabiera ostatniego misjonarza i są uratowani. 5. Wiosłujący ludożerca zabiera ostatniego ludożerce i wszyscy ocaleni. Zatem zajęło to raptem 8 rejsów :)
 pg: 19.03.2021, 10:38
 Pytanie czy wszyscy negujący trudność tej zagadki biorą pod uwagę to, że ludożerca w łódce także jest raz na jednym brzegu. Bez tego jest nieskończenie wiele rozwiązań, a tak to już przewiezienie 1 M znaczy tyle, że wracając L mamy stosunek 3L 2M.
 PolakNIeCebulak: 20.08.2019, 18:13
 A gdyby tak misjonarzom dać broń? Gdyby doszło do starcia mieliby równe szanse. To może wydawać się głupie, ale na upartego można zbudować drugą łódź.
 Ktoś: 19.10.2017, 15:20
 Napisali że nie może być więcej ludorzerców niż misjonarzy więc niech płyną 1do1 bedzie ich wtedy tyle samo
 Inne Rozwiązanie: 30.05.2017, 14:45
 3 rozwiązania przynajmniej naliczyłem więcej mi się nie chce szukać.... kolejna słaba zagadka....
 Roksi: 15.05.2017, 17:49
 1) Ludozerca wioslujacy plynie na drugi brzeg z ludozerca 2) ludozerca wioslujacy wraca i plynie na brzeg z kolejnym ludozerca. 3) ludozerca wioslujacy wraca na brzeg i zostaje. 4) misjonarz plynie na brzeg a wraca ludozerca. 5) 2 misjonarzy plynie na brzeg 6) 2 ludozercow plynie na brzeg. I tyle.
 jajaja: 11.02.2017, 10:10
 Proste. Zostawiają wszystkich ludożerców, a trzech mędrców przeprawia się przez rzekę samych, ponieważ wszyscy potrafią wiosłować. Zakręciliście się!
 Anonim: 28.01.2017, 13:00
 1. Brzeg I: Wsiada LM 2. Brzeg II: Wysiada M I brzeg: LLMM II brzeg: M Wraca: L ---------------------------------------- 3. Brzeg I: Wysiada L i wsiada MM 4. Brzeg II: Wysiada M I brzeg: LLL II brzeg: MM Wraca: M ---------------------------------------- 5. Brzeg I: Wsiada L 6. Brzeg II: Wysiada M I brzeg: LL II brzeg: MMM Wraca: L ---------------------------------------- Dalej jest prosto, bo płyną już sami L i za każdym razem na brzegu II jest więcej M


 Porucznik: 05.12.2016, 16:44
 kolejna błędna odpowiedź jako prawidłowa przecież jak jeden ludożerca przewiezie dwóch ludożerców a potem wsiądzie do łódki 2 misjonarzy to ten jeden wrracając łódką zostawi drugiego z 2 ludożercami jest tylko jedno rozwiązanie zakładając że ludożerca wcale nie wychodzi z łódki na brzeg :D i przewozi na zmianę zaczynając od misjonarza
 kosterk: 02.09.2016, 19:53
 ludorzerca przewozi misjonaza potem bierze ludozerce po jednej stronie jest misjonasz i ludozerca a po drugej 2 misjonarzy i ludorzerca zawrac bierzae ludozerce po drugej stronie jest 2 misjonarzy i jeden ludozerca zawraca bierze misjonarza i oboje wysiadają z łudki na frogi brzek
 Domini12: 26.06.2016, 11:16
 Jeden ludozerca (umiejący wislowac) zabiera na łódź 2 ludozerca i zostawia go na 2 brzegu.Potem wraca i bierze na łódź 1 misjonarza i zostawia go na przeciwny brzeg i znów wraca i zabiera kolejnego duchowanego i zostawia na 2 brzegu, znów wraca i zabiera następnego misjonarza i daje mu wiosło. Misjonarz pozostawia ludozerca na 2 brzegu i wraca po ostatniego ludozercę.
 wieczor: 25.05.2016, 00:19
 sweety już przy pierwszym powrocie zabijasz misjonarzy, jak wróci wiosłujący ludożerca na brzeg, to jest ich 3 a misjonarzy tylko 2
 sweety: 31.12.2015, 22:09
 Wiosłujący ludożerca zabiera najpierw jednego misjonarza i zostawia go na drugim brzegu. Następnie wraca i zabiera tym razem jednego ludożercę. Później znowu zabiera jednego misjonarza. Wraca po ostatniego ludożercę i przeprawia go na drugą stronę rzeki. No i ostatni raz wraca po misjonarza i wysiadają szczęśliwie po drugiej stronie.
 Zarazwarjuje: 09.06.2015, 23:50
 Ja by przepłynął w pław przez rzekę. A jeśli ludożercy nie umieją pływać to bym poczekał do pory suchej lub poszedł do miejsca gdzie rzeka jest płytka. -_-
 Yeti: 02.04.2015, 12:48
 Dla mnie to wygląda tak: 1.Na drugi brzeg przepływa 2 ludożerców (Jeden potrafi wiosłować)- Lewy:3M i 1L / Prawy: 2L 2.Teraz przepływa 2 Misjonarzy- Lewy: 1M i 1L /Prawy: 2L 2M 3.Ludożerca przepływa z Misjonażem. W zadaniu nigdzie nie jest podane, iż ludożerców i Misjonaży na brzegu nie może być tyle samo.
 Hefr: 18.01.2015, 22:46
 Przekombinowane rozwiązanie. NIech M=misjonarz, L=ludożerca, wL=wiosłujący I=pierwszy brzeg, II-drugi brzeg, ludożerca, ()=łódka na powrocie 1. Leci M+L. M wraca stan: I=2M+2L II=L (M) 2.M bierze wL, wysiada na II a wL wraca stan I=2M+L II=L+M (wL) 3.wL bierze M wraca wL stan: I=M+L, II=L+2M (wL) 4. wL bierze M, wL wysiada na II M wraca. stan: I=L, II=2M+2L (M) 5. M waca po ostatniego L i potem wysiadają razem 9 kroków a nie 13.
 Anonim: 26.06.2014, 20:53
  Wiosłujący ludożerca zabiera na drugi brzeg drugiego ludożercę i wraca po trzeciego. Teraz dwóch ludożerców znajduje się na drugim brzegu rzeki. Z kolei wiosłujący ludożerca powraca i wysiada na tym brzegu. Dwóch misjonarzy wsiada do łódki i przejeżdża na drugą stronę rzeki. Jeden zostaje tam, a drugi powraca z jednym ludożercą. Następnie jeden misjonarz zabiera na drugi brzeg ludożercę, który potrafi wiosłować i zostawia go na drugim brzegu rzeki. Na jego miejsce zabiera innego ludożercę i przywozi go na ten brzeg. Z kolei dwaj misjonarze przejeżdżają na drugi brzeg i tam już zostają. Wiosłujący ludożerca jedzie teraz po pozostałych ludożerców, których przywozi w dwóch kolejnych rejsach. W sumie cała operacja musi zająć co najmniej trzynaście przepraw.
 maniek: 18.01.2014, 19:32
 Przekombinowane rozwiazanie;-)rozwiazanie Ludozerca-wioslarza LW Ludozerca L Misjonarz M LW. Zabiera M LW wraca i zabiera L LW wraca i zabiera M LW wraca i zabiera L LW wraca i zabiera M Ewentualnie na łódke c4, gdyby wracajacy LW zgłodnial
 bananowa doktorka : 26.01.2011, 20:25
 dwoje ludożerców przepływa na drugi brzeg.potem przepływa dwóch misjonarzy,a potem przypływa ostatni . proste ;DD
(1) [2] [3] [4]


Autor

Treść

Nowości

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi PannyUroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Litania na uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi PannyLitania na uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Akt oddania się Niepokalanemu PoczęciuAkt oddania się Niepokalanemu Poczęciu

Wiersze na Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi PannyWiersze na Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Modlitwa do św. św. RomarykaModlitwa do św. św. Romaryka

Najbardziej popularne

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej