Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nałóg czy opętanie?

Mam kłopoty z mężem, który jest uzależniony od alkoholu i ostatnio od gier hazardowych. Dwa razy poszedł na płatną terapię, ale szybko wraca do nałogów i zawsze zaczyna się od hazardu. Niestety, mówi, że ma szczęście i faktycznie czasem wygrywa, a przez to chce grać więcej. Często mnie atakuje, że pije przeze mnie, co mnie dołuje. Nie wiem, jak mu pomóc. Czy to może być opętanie?

Uzależnienie od hazardu działa tak samo jak uzależnienie od alkoholu. Podobne rzeczy dzieją się w mózgu. Podobnie traci się bliskich, szacunek, godność, wolność wewnętrzną i swoje życie. Jedyna chyba różnica jest taka, że w hazardzie szybciej traci się majątek, a w alkoholu zdrowie. Leczenie obu uzależnień jest bardzo podobne.

Nie wiem, czy w uzależnieniu można widzieć jakąś formę opętania. Trzeba egzorcysty, żeby to stwierdzić. Mam jednak przekonanie, że obok grzechu człowieka w uzależnieniach zawsze swoje łapki macza szatan. Moim zdaniem to on powoduje tak zwane "szczęście zaczynających". Diabeł może na początku pomagać w wygraniu czegoś, aby zapędzić nas do pułapki. Potem już człowiek uzależniony od hazardu kuszony jest jedynie do tego, żeby zagrać. Nieważne, czy wygra czy przegra. Tak wygrana, jak i przegrana wciągają go do dalszej gry.

Tak jak pijak zawsze znajduje wytłumaczenie dla swojego picia, tak i hazardzista ma swoje kłamliwe racje. Proszę ich nie słuchać. To są tylko manipulacje, żeby mąż mógł grać i pić dalej. A najbardziej można manipulować, jak się zaniży czyjeś poczucie wartości. To, co mówi uzależniony, jest w 100% tak skonstruowane, żeby pozwalało mu nie utracić największej jego miłości, czyli nałogu.

Co robić? Należy skorzystać z pomocy fachowców. W Warszawie ośrodkiem specjalizującym się w uzależnieniach od hazardu jest poradnia odwykowa na ul. Zgierskiej 18A. Jest to ośrodek zdrowia, więc opłata za niego idzie z ubezpieczenia. Tam według mojej wiedzy leczy się najwięcej osób z uzależnieniem od hazardu i tak zwanymi uzależnieniami "krzyżowymi". Pani mąż ma właśnie takie uzależnienie łączące alkohol i hazard. Jednym z pierwszych Pani kroków powinno być dokonanie rozdzielności majątkowej, bo mąż szybciej wpadnie w długi, niż o tym powie. Ważne też będzie skorzystanie z pomocy kogoś z rodziny, żeby nie zostawać samej w kręgu obłędu alkoholowo-hazardowego. A na dłuższą metę także Pani powinna skorzystać z terapii. Życie z człowiekiem uzależnionym na pewno poważnie poraniło Panią. Trzeba tę destrukcję naprawić.

Zuzanna Smoleńska

Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 2 maja 2010


   

Wasze komentarze:
 Kasia: 03.04.2022, 15:06
 Proszę o uwolnienie mojego męża z nałogu alkoholizmu. Proszę o wsparcie. Amen
 Marcin: 20.02.2013, 23:05
 Umysł może szwankować i nie musi być to opętanie. Ale jak słusznie zauważył autor. "w uzależnieniach zawsze swoje łapki macza szatan" Zauważcie że bardzo często ludzie z uzależnieniami mają problem ze stabilnością emocjonalną są niedowartościowani lub nie wiedzą jak sobie poradzić w życiu topią smutki z powodu traumy.
 xxl: 02.11.2011, 18:14
 wszystkie nałogi to dreczenie diabelskie wszystkie zboczenia od normy to demonów sztuczki czemu sie mówi ze to choroby i nałogi dawniej mówiono ze choroby to diabelska grzech i czesto grzesznego trybu zycia sprawa teraz sie o tym nie mówi a powinno napominac wszedzie a nie dawac przyzwolenie ze to taka moda
 Ania: 09.09.2010, 00:14
 Czy wady zwiazane z jedzeniem (anoreksja,bulemia itp.)czy to nie nalog? Czy nalogl nie wiaze sie z przejeciem wladzy nad dana osoba zlych sil? Ona patrzy w lustro "o jaka ja gruba"a w rzczywistosci widac tylko skore i kosci.Czemu siebie oklamuje, kto moze sie tutaj cieszyc?,kiedy cala rodzina pograzona w smutku a dziecko na skraju przepasci!
(1)


Autor

Treść

Nowości

Modlitwa do Matki Bożej Wspomożycielki WiernychModlitwa do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych

Akt oddania się Maryi Wspomożycielce WiernychAkt oddania się Maryi Wspomożycielce Wiernych

Nie mogę zrozumieć, dlaczego kobiety mają być poddane mężom?Nie mogę zrozumieć, dlaczego kobiety mają być poddane mężom?

Medytacja: U Marii i MartyMedytacja: "U Marii i Marty"

Śmierć świętego pustelnikaŚmierć świętego pustelnika

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej