Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Modlitwa przed czytaniem Pisma Świętego

     Usłysz, Ojcze Chrystusa, wszystko widzący, te prośby moje i użycz słudze swojemu skupienia świętego, bowiem na Boską ścieżkę kieruje kroki, kto poznał między żywymi Boga, co z siebie zrodzony tu przyszedł, oraz władcę Chrystusa, od nieszczęść ludzkiego obrońcę. On się niegdyś zlitował nad rodem cierpiącym straszliwe, z Ojca zamysłu chętnie odmienił swą postać na inną, stał się śmiertelny, Bóg wieczny, aż wszystkich jęczących wykupił krwią najświętszą od więzów piekielnych i śmierci obieży. Bywaj tu teraz i ze świętej i nieskażonej tej księgi duszę swoją wychowuj na słowach przez Boga natchnionych, tutaj bowiem zobaczysz prawdy rzetelnych czcicieli, którzy Ci głoszą życie głosem pod niebo idącym.

św. Grzegorz z Nazjanzu
      Wasze komentarze:
 ruda wld : 23.04.2015, 17:07
 ojcze nasz któryś jest w niebie święć się imię twoje przyjdź królestwo twoje bądź wola twoja jako w niebie tak i na ziemi chleba naszego powszedniego i daj nam na co dzień i odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajco i nie budź nas na pokuszenie a wybaw niegodziwca amen
 Casimir: 24.10.2013, 10:45
 Panie Jezu dopomóż mi zrozumieć słowo które kierujesz do mnie,spraw też niech inni go zrozumią-by wszelka mamona nie zatykała ich oczu i uszów. Spraw by usłyszeli twoje wezwanie.
 xxx: 18.05.2012, 15:57
 nie umiem Kochać Panie, pomnóż we mnie miłość i nadzieje....jest już tak źle że nawet jeśli stałby sie cud i wyprosiłabym zdrowie to nie umiałabym żyć, bo już nie mam siły...Jezu błagam o pomoc, o siłe do życia.
 milena: 12.02.2012, 21:22
 Bardzo mi się podoba ta modlitwa, jest piękna!
 ***: 14.11.2010, 10:33
 Panie proszę pomagaj mi mocą Twojego Słowa i słowa bliźniego,bowiem słabnę - amen
 DOMINIKA: 07.03.2010, 17:14
 każda modlitwa jest skuteczna najważniejsze by była z serca. Ta Modlitwa przed czytaniem Pisma Świętego jest piękna.
 maria jagoda: 12.02.2007, 15:24
 Modlitwa wprawdzie tologicznie mądra ale zbyt obfita.., by ją lekko uczynić swoją. Ale przecież św. Grzegorz z Nazjanzu "potrafił też" w prosty sposób modlić się: "Wyrusz w drogę (Pisma świętego) duszo moja, i nie patrz na nic innego jak tylko na Boga".
 
(1)


Autor

Treść
[ Powrót ]
Daj plusika:
[ Strona główna ]
Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą
Katarzyna Jarosz, Tomasz Jarosz
Jest tak wiele pytań na temat miłości, które zadajesz sobie codziennie. Czy czasami masz wrażenie, że te pytania są bez odpowiedzi? Mamy dla Ciebie rozwiązanie... » zobacz więcej
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2015 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej