Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Judy Tadeusza

DZIEŃ PIERWSZY

Św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole i wielki przed Bogiem Orędowniku tych, którzy idą ku Tobie z głęboką ufnością.

Otwieram moje serce stroskane i proszę, i błagam Cię o opiekę nade mną. Z głębi mej duszy pragnę znaleźć się również w gronie tych, którzy Cię wielbią i tych, którym wyjednałeś u Boga Wszechmocnego łaskę, o którą Cię prosili.

Oni też głoszą, żeś Ty, św. Judo, nie odmówił im swej opieki w najtrudniejszych, rozpaczliwych i beznadziejnych chwilach ich życia. Ten ich głos i niezłomna wiara w Ciebie pociągnęła mnie ku Tobie i oto składam u Twych stóp moją gorącą i serdeczną prośbę, byś raczył być orędownikiem mojej sprawy (tu wymienić prośbę).

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DRUGI

O św. Judo Tadeuszu - zostałeś chwalebnym Apostołem, albowiem na wezwanie Jezusa Chrystusa - poszedłeś za Nim, oddając Mu serce swoje pełne miłości, wiary i uwielbienia.

W Chrystusie, Jego nauce i w Jego Boskim posłannictwie znalazłeś natchnienie dla swej wielkiej pracy apostolskiej, jako jeden z pierwszych budowniczych Kościoła Katolickiego, miłości i moralności chrześcijańskiej.

Pragnę, o św. Judo Tadeuszu iść przez życie wpatrzony w Twoje ślady i proszę Cię gorąco, bądź natchnieniem myśli i czynów moich - a stanę się pożytecznym członkiem naszego Kościoła Katolickiego - świecąc bliźnim dobrym przykładem. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ TRZECI

Św. Judo Tadeuszu - chwalebny Apostole! Jakaś przedziwna moc serce moje ogarnia, gdy myśli moje szukają Ciebie i znajdą się przy Tobie, mój Orędowniku. Doznaję wtedy cudnego uczucia wiary, iż jesteś przy mnie, czuwasz nade mną, gasząc moją trwogę przed grożącym mi niebezpieczeństwem.

Daj mi o św. Tadeuszu, łaskę, by ta serdeczna ufność moja, jaką żywię do Ciebie, nigdy nie wygasła, by mi za życia mego była tarczą obronną i doprowadziła po śmierci duszę moją ku Twej świetlanej postaci, a dzięki Tobie przed Najświętsze Oblicze Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ CZWARTY

O św. Judo Tadeuszu - skoro już znasz moje potrzeby i pragnienia mej duszy, daj mi dość siły i wzmagaj moją wolę, ażebym przykładnym rytmem życia jak najrzetelniej spełniał moje codzienne obowiązki, a jednocześnie i misję szerzenia chwały Bożej wskazaną nam przez Chrystusa, idąc drogą prowadzącą przez miłość i moralność chrześcijańską do prawdziwego szczęścia człowieczego w naszym życiu doczesnym i do zbawienia duszy.

Wszak Chrystus Pan głosił, że szczęście ludzkości na ziemi tkwi w wiecznej i największej prawdzie jaką jest Miłość Bliźniego.

Niechajże ten najwznioślejszy pierwiastek nauki Chrystusowej opromieni życie moje i tych, którzy ze mną współżyją, pracują i idą przez życie pod sztandarem Jezusa Chrystusa.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ PIĄTY

Św. Judo Tadeuszu, przez pamięć Męki i Śmierci Chrystusa Pana, przez trwogę i ból, które przeszywały serce Twoje, uproś mi u Boga łaskę mężnego dźwigania krzyża, jaki opatrzność Boża na mnie wkłada. Niech go przyjmę z rąk Bożych, jeśli nie z radością, jak Ty i święci to czynili, to przynajmniej z cichym poddaniem się woli Bożej, w duchu ofiary za grzechy swoje.

O św. Apostole, świadku życia i śmierci Jezusa Chrystusa, przywodzę Ci na pamięć ową słodycz, którą serce Twoje odczuwało kiedy Chrystus, Twój Mistrz ukochany, uczył Ciebie i innych apostołów św. modlitwy "Ojcze nasz".

Proszę Cię, wyjednaj mi tę łaskę, ażebym Boskiemu Twemu nauczycielowi zawsze w jak największej stałości służył, aż do końca życia mego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SZÓSTY

Dziękuję Ci, o św. Judo Tadeuszu, kochany mój chwalebny Apostole, żeś wzmocnił moją siłę woli, która pozwala mi z otuchą patrzyć w przyszłość moją.

Dziękuję Ci z całego serca, że oddalasz ode mnie obawę przed pogorszeniem się moich warunków życia, że niweczysz we mnie i tę męczącą siłę trwogi przed nowymi troskami, które mnie tak gnębiły.

Utrwalaj o św. Judo Tadeuszu tę otuchę w mym sercu i wzmagaj we mnie pogodę ducha, która niechaj mi będzie upragnioną łaską daru miłości Chrystusowej.

Spraw, ażebym z tego daru czerpał dalsze siły i moc w każdej potrzebie mego życia. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SIÓDMY

O św. Judo! Po dniach wstrząsającego smutku, doznałeś niewymownej radości, gdyś znowu ujrzał swego ukochanego Mistrza, który dnia trzeciego po swej śmierci powstał z grobu, by ukazać się swym uczniom-apostołom. Uproś u Boga łaskę odrodzenia się we mnie dobrych pierwiastków, bym był godzien miłosierdzia Chrystusa. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ ÓSMY

O św. Judo, któryś w swej apostolskiej pracy uczył, że światem rządzi Wszechmoc Boża, że jest to wiecznie panująca siła, która wszystko przenika i ożywia - i na tej sile zbudowano Kościół Katolicki, spraw mój Orędowniku, ażebym w chwilach moich utrapień i trosk dążył w jego podwoje i u stóp Chrystusa znalazł ukojenie. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DZIEWIĄTY

O św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole - niechaj będzie na wieki błogosławione imię Twoje, niech rosną zastępy Twych czcicieli, do których i ja jeden z najgorliwszych, aż do oddania ducha mojego, należeć będę, albowiem serce moje i dusza i każde włókno ciała mego odczuwa zbawczą prawdę głoszoną od wieków, że kto wyciąga do Ciebie ręce i serdecznie w największej wierze prosi Cię o ratunek i pomoc - temu Ty swego orędownictwa nie odmawiasz.

Czcić Cię będę i głosić chwałę Twego Imienia, albowiem płynie ku mnie, dzięki Twemu wstawiennictwu, błogosławieństwo Boże. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

Wasze komentarze:
 Ola: 19.05.2024, 21:17
 Św.Judo jest mi strasznie źle.Pomóż mi poukładać moje sprawy zawodowe i osobiste.
 Mama: 17.05.2024, 05:12
 Swieyy Tadeuszu proszę o zdrowie dla mojej rodziny
 Zmartwiony mąż: 10.05.2024, 22:10
 Święty Judo Tadeuszu opiekuj się moja żoną i mną Oboje jesteśmy w szpitalach. Pomóż nam. Otocz również opieką nasze mieszkanie podczas naszej nieobecności.
 Irena: 06.05.2024, 19:27
 Sw Tadeuszu proszę o łaskę zdrowia dla mojej Proszę Cię św. Judo o pomoc w trudnej sprawie w pracy. i potrzebne łaski
 Czcicielka : 27.04.2024, 18:49
 Święty Judo Tadeuszu proszę Cię o pomyślny przebieg postępowania, żeby moja mama otrzymała orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym.
 Jolanta: 19.04.2024, 14:41
 Św Judo Tadeuszu spraw aby mój syn został uwolniony błogosław mu daj zdrowie.BŁOGOSŁAW Franiowi aby mówił miej go w swojej opiece,
 Agnieszka : 18.04.2024, 17:31
 Święty Tadeuszu proszę Cię o zdrowie psychiczne dla mojej córki.
 Modlitwa : 15.04.2024, 22:21
 Se Judo tobie też się pozale. Strasznie mam bolące miesiączki i zaburzenia. Zajmij się tym i ulecz amen
 Bożena : 15.04.2024, 11:11
 Święty Judo Tadeuszu proszę za Twoim wstawiennictwem o wyblaganie pokoju na Świecie...

 Mama: 08.04.2024, 21:54
 Święty Judo Tadeuszu uproś o łaskę wiary , uzdrowienie psychiczne i fizyczne dla syna Krzysztofa
 Mama: 04.04.2024, 05:12
 Sw Tadeuszu proszę o łaskę zdrowia dla mojej rodziny i potrzebne łaski
 Wieslaw : 30.03.2024, 07:49
 O potrzebne łaski na każdy dzień dla mnie i mojej rodziny. Tobie patronie od sytuacji trudnych powierzam swoje sprawy.
 mama: 26.03.2024, 18:44
 Św Judo Tadeuszu uproś łaskę wiary dla naszej rodziny; męża dzieci,wnuków i dla mnie.Zabierz alkoholizm od mężą i synów. Proszę wyjednaj mi łaskę spłaty długów .Amen
 Barbara: 26.03.2024, 08:21
 Święty Judo Tadeuszu oddaję w Twoją opiekę z prośbą o łaski dla mojej wnuczki. Błagam z całego serca bądź dla niej pomocą, wsparciem i orędownikiem u Naszego Ojca.
 Mama: 26.03.2024, 05:08
 Św Tadeuszu proszę o zdrowie i potrzebne łaski dla rodziny
 Agnieszka : 25.03.2024, 13:12
 Św. Tadeuszu juto proszę cię bardzo o zdrowie psychicznie i fizycznie dla całej mojej rodziny. Proszę cię o to żeby córka Natalia miała pracę i żeby przedłużyli jej umowę. Dziękuję z całego serca
 Malgorzata: 22.03.2024, 18:06
 SW TADEUSZU JUDY UPROS WYZDROWIENIA MEZA Z RAKA I ZDROWIE DLA MNIE
 Wierzący: 21.03.2024, 06:26
 Święty Tadeuszu, proszę o wstawiennictwo w wiadomej mi sprawie. Dziękuję Ci również za otrzymane dotychczas łaski.
 Danuta: 20.03.2024, 07:51
 Św Judo Tadeuszu Wstaw się za mną u Pana Najwyższego w wiadomej sprawie. Boże Zlituj się nade mną.
 Amor: 19.03.2024, 23:45
 Święty Judo Tadeuszu, proszę, wybłagaj potrzebne dla mnie łaski, Tobie i Bogu wiadome, oświeć umysł i skrusz serce mego syna i synowej i spraw, by moje modlitwy zostały wysłuchane.
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej