Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

     Jezus do duszy:

     Z jakiego powodu wzburzony ulegasz zamętowi? Oddaj Mi swoje sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę powiadam wam, każdy akt prawdziwego, ślepego, pełnego oddania się Mi przyniesie owoc jakiego pragniecie i rozwiąże najbardziej napięte sytuacje.

     Całkowicie zdać się na Mnie nie oznacza walczyć, denerwować się i rozpaczać, a jednocześnie prosić Mnie niecierpliwie, bym to Ja po twojej myśli, przemienił wzburzenie w modlitwę. Całkowicie zdać się na Mnie znaczy zamknąć ze spokojem oczy duszy, odsunąć niespokojne myśli i zamęt, oddać się Mi tak, bym tylko Ja działał, i powtarzać: "Ty się tym zajmij".

     Zamartwianie się, denerwowanie, myślenie o konsekwencjach zdarzeń jest wbrew, zdecydowanie wbrew, oddaniu się Mi. To tak jak z dziećmi, które domagają się, by mamy zajęły się ich potrzebami, a jednocześnie same zaczynają się mieszać, utrudniając swoimi pomysłami im pracę.

     Zamknij oczy i daj się ponieść prądowi mojej łaski. Zamknij oczy i nie myśl o bieżących sprawach, odwróć wzrok od przyszłości jak od pokusy; odpocznij we Mnie, ufając w Moją dobroć, a zapewniam cię na Moją miłość, że kiedy zwrócisz się do Mnie z tą dyspozycją: "Ty się tym zajmij", oddam się tej sprawie całkowicie, pocieszę cię, wyzwolę i poprowadzę. I kiedy będę musiał poprowadzić cię inną drogą niż tą, którą zaplanowałeś, będę ci przewodnikiem, wezmę na ramiona, przeprowadzę cię, jak matka uśpione niemowlę na rękach, na drugi brzeg. To twój racjonalizm, tok rozumowania, zamartwianie się i chęć, by za wszelką cenę zająć się tym, co cię trapi, wprowadza zamęt i jest powodem trudnego do zniesienia bólu. Ileż mogę zdziałać, zarówno w sprawach duchowych, jak i materialnych, kiedy dusza zwróci się do Mnie, spojrzy na Mnie mówiąc Mi: "Ty się tym zajmij", zamknie oczy i odpocznie. Otrzymujesz niewiele łask, kiedy się zamartwiasz. Wiele zaś łask spada na ciebie jeśli tylko twoja modlitwa jest pełnym zawierzeniem i oddaniem się Mi. W bólu i cierpieniu prosisz, bym działał, ale tak, jak ty tego chcesz... Nie zwracasz się do Mnie, a jedynie chcesz, bym się dopasował do twoich potrzeb i zamysłów. Nie jesteś chory, skoro prosząc lekarza o pomoc, sugerujesz mu leczenie.

     Nie postępuj tak, ale módl się tak, jak was nauczyłem w Ojcze Nasz: "święć się imię Twoje", czyli bądź pochwalony, uwielbiony w mojej potrzebie; "przyjdź królestwo Twoje", czyli niech wszystko, co się dzieje, przyczynia się do stwarzania Twojego królestwa w nas i na świecie;

     "bądź wola Twoja, jako w Niebie, tak i na ziemi", czyli to Ty wejdź i działaj w tej mojej potrzebie, tak jak według Ciebie będzie lepiej dla mojego życia wiecznego i doczesnego. Jeśli powiesz mi naprawdę: "bądź wola Twoja", czyli jakbyś mówił: "Ty się tym zajmij", wkroczę z całą moją mocą i rozwiążę najtrudniejsze sytuacje. Proszę, widzisz, że choroba postępuje, zamiast zanikać? Nie burz się, zamknij oczy i ufnie powiedz: "niech się dzieje Twoja wola, Ty się tym zajmij". Powiadam ci, że się tym zajmę, jak lekarz. Uczynię nawet cud, jeśli będzie to potrzebne. Masz wrażenie, że stan chorego się pogarsza? Nie denerwuj się; zamknij oczy i mów: "Ty się zajmij". Powtarzam ci, że się tym zajmę, że nie ma potężniejszego lekarstwa niż moje działanie z miłości. Zajmę się tym tylko kiedy zamkniesz oczy. Jesteś niezmordowany, chcesz wszystko sam oszacować, o wszystkim samemu pomyśleć; zdajesz się na siły ludzkie, czy też gorzej, na człowieka, wierząc w jego pomoc. I to utrudnia Moje działanie. O, jak bardzo pragnę twojego oddania bym mógł ci błogosławić, i w jakim smutku pogrążam się widząc jak się miotasz! Szatan właśnie do tego dąży: byś był niespokojny, by oderwać cię od Moich działań i rzucić na pastwę ludzkich przedsięwzięć.

     Ufaj zatem tylko Mi, odpocznij we Mnie, całkowicie się na Mnie zdaj. Czynię cuda proporcjonalnie do twojego pełnego oddania się Mi, i oderwania się od twoich myśli. Rozrzucam skarby łask, kiedy jesteś ubogi, całkowicie. Kiedy posiadasz własne zasoby, nawet w niewielkiej mierze, lub jeśli to ich szukasz, jesteś w zwykłym wymiarze i idziesz za ziemskim, naturalnym biegiem wydarzeń, w który często interweniuje Szatan. Żaden racjonalista czy człowiek ciągle rozsądzają cy sprawy, nie uczynił cudów, nawet wśród świętych; kto zdaje się na Boga, postępuje w Jego stylu (po Bożemu).

     Kiedy widzisz, że sprawy się komplikują, mów z zamkniętymi oczyma duszy: "Jezu, Ty się tym zajmij". Oderwij się od siebie, bo twój umysł jest napięty... trudno dostrzec ci zło i zaufać Mi odrywając się od siebie. Postępuj tak w każdej trudności; róbcie tak wszyscy, a zobaczycie wielkie efekty i ciche cuda. Przysięgam wam na Moją miłość.

     I Ja się tym zajmę, zapewniam was.

     Módl się za każdym razem z tą gotowością oddania się, uzyskasz tak wielki pokój i owoce także wówczas, kiedy udzielę ci łaski złożenia ofiary ze swojego życia jako zadośćuczynienie i w imię miłości, co poniesie za sobą cierpienie. Wydaje ci się to niemożliwe? Zamknij oczy i powiedz całą duszą: "Jezu, Ty się tym zajmij". Nie bój się, zajmę się i będziesz błogosławił Moje imię w uniżeniu. Tysiąc modlitw nie jest wart tyle co ten jeden akt oddania się: zapamiętaj to dobrze. Nie ma bardziej skutecznej nowenny niż ta: "O Jezu, oddaję Ci się, Ty się tym zajmij!".

ks. Dolindo Ruotolo

   


Jezu, Ty się tym zajmij. Modlitwa pełnego zawierzenia Jezu, Ty się tym zajmij. Modlitwa pełnego zawierzenia
Joanna Piątek
Czy odważysz się na pierwszy krok w stronę nowego życia, życia w objęciach Bożej Miłości? Wystarczy tylko zamknąć oczy i z serca powiedzieć: „Jezu, Ty się tym zajmij”... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Ja: 20.07.2018, 14:35
 Jezu Ty się tym zajmij. Wierzę w ciebie i twoją moc. Proszę o zdrowie mojej skóry, ulecz ją. Zrobiłam głupotę, bardzo tego żałuję. Spraw by była taka jak około dwa miesiące temu. To uczyni mnie szczęśliwą. Proszę
 Matka: 19.07.2018, 05:02
 Jezu weź w opiekę mojego synka, przeprowadź go bezpiecznie wśród zamętów tego świata
 brat : 18.07.2018, 17:39
 jezu nie wytrzymac z psycholem zajmij sie nim prosze blagam ...
 Marcin: 16.07.2018, 11:16
 Jezu proszę o łaskę nawrócenia dla matki moich nienarodzonych dzieci, Jezu Ty się tym zajmij
 Monia: 15.07.2018, 13:14
 Jezu, powierzam Ci w opiece moje małżeństwo i wszystkie moje trudne sprawy oraz proszę o zdrowie Jezu Ty się tym zajmij
 Monia: 15.07.2018, 11:38
 Jezu, powierzam Ci w opiece moje małżeństwo i wszystkie moje trudne sprawy oraz proszę o zdrowie Jezu Ty się tym zajmij
 Krzyś: 15.07.2018, 11:01
 Jezu Ty się tym zajmij Oddaje się czalkowicie Tobie Proszę Cię wysłuchaj mnie w sprawach o które Cię proszę Wysłuchaj mnie Panie
 Renata : 14.07.2018, 20:46
 Jezu. Proszę o zdrowie dla Marty i w rodzinie. Zajmij się tym proszę.
 Magda: 14.07.2018, 10:52
 Jezu błagam ratuj uwolnij mojego męża od zniewolenia kłamstwem wyrwij go ze szponow kobiety który niszczy Nasza rodzinę Panie usłysz moje wołanie "Jezu pomóż ratuj"
 czcicielka : 13.07.2018, 22:21
 jezu ty sie zajmij ,sprawami rodziny sasiadow skloconych
daj opamietanie odsun zlo i zych ludzi z otoczenia prosimy ....
 czcicielka : 13.07.2018, 22:21
 jezu ty sie zajmij ,sprawami rodziny sasiadow skloconych
daj opamietanie odsun zlo i zych ludzi z otoczenia prosimy ....
 Witek: 13.07.2018, 13:33
 Jezu Mój najdroższy ukochany umilowany. Oddaję CI całe moje życie wszystkie moje sprawy. Wszystkie moje grzechy i ułomności zniewolenia i namiętnosci. Wszystko co mam i posiadam. Oddaję CI życie moich bliskich a szczególnie mojej żony, rodziców i siostry. JEZU TY się tym zajmij.
 Beata : 13.07.2018, 10:39
 Jezu prosze cię o zgodę w mojej rodzinie. Prosze cię abym dostała prace o którą tak bardzo się staram. Miej zawsze nas w opiece a w szczególności moje córki ole i klaudie oraz mojego meza Grzegorza. Jezu ty się tym zajmij.
 czcicielka : 13.07.2018, 05:06
 jezu opiekuj sie mna i moimi trudnymi sprawami
prosze ....
 Edyta: 11.07.2018, 20:16
 Jezu ukochany oddaje CI swoje życie Ty wiesz co dla mnie najlepsze Jezu Ty się tym zajmij
 Zbynek : 09.07.2018, 00:36
 Jezu zawierzam się Twoje opiece we wszystkich sprawach, o których tylko TY wiesz. Niech będzie Twoja wola a nie moja, gdyż Ty najlepiej wiesz co dla mnie jest dobreloki.
 Iwona: 08.07.2018, 17:26
 Jezu oddaję Ci moje wszystkie sprawy w sądzie, które będę miała, Ty się tym zajmij. Proszę Cię Panie Jezu pomóż mi
 Magda: 07.07.2018, 07:25
 Oddaję Ci, Jezu, pod opiekę Tatę mojego. Jezu, Ty się tym zajmij!
 Monika: 05.07.2018, 21:50
 Jeżu oddaje Ci swoją córkę w opiekę i błagam Cię pokieruje jej życiem, żeby podejmowała dobre decyzje w swoim życiu i Panie Jezu Błagam Cię o cud, żeby córka została na tej uczelni na której teraz studiuje.Wiem, że tylko Ty możesz wszystko.Jezu Ty się tym zajmij.Bóg zapłać
 Jadwiga : 03.07.2018, 19:57
 Tobie Jezu powierzam chorego syna i proszę Jezu Ty się tym zajmij.Jezu ufam Tobie.
 
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej