Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

     Jezus do duszy:

     Z jakiego powodu wzburzony ulegasz zamętowi? Oddaj Mi swoje sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę powiadam wam, każdy akt prawdziwego, ślepego, pełnego oddania się Mi przyniesie owoc jakiego pragniecie i rozwiąże najbardziej napięte sytuacje.

     Całkowicie zdać się na Mnie nie oznacza walczyć, denerwować się i rozpaczać, a jednocześnie prosić Mnie niecierpliwie, bym to Ja po twojej myśli, przemienił wzburzenie w modlitwę. Całkowicie zdać się na Mnie znaczy zamknąć ze spokojem oczy duszy, odsunąć niespokojne myśli i zamęt, oddać się Mi tak, bym tylko Ja działał, i powtarzać: "Ty się tym zajmij".

     Zamartwianie się, denerwowanie, myślenie o konsekwencjach zdarzeń jest wbrew, zdecydowanie wbrew, oddaniu się Mi. To tak jak z dziećmi, które domagają się, by mamy zajęły się ich potrzebami, a jednocześnie same zaczynają się mieszać, utrudniając swoimi pomysłami im pracę.

     Zamknij oczy i daj się ponieść prądowi mojej łaski. Zamknij oczy i nie myśl o bieżących sprawach, odwróć wzrok od przyszłości jak od pokusy; odpocznij we Mnie, ufając w Moją dobroć, a zapewniam cię na Moją miłość, że kiedy zwrócisz się do Mnie z tą dyspozycją: "Ty się tym zajmij", oddam się tej sprawie całkowicie, pocieszę cię, wyzwolę i poprowadzę. I kiedy będę musiał poprowadzić cię inną drogą niż tą, którą zaplanowałeś, będę ci przewodnikiem, wezmę na ramiona, przeprowadzę cię, jak matka uśpione niemowlę na rękach, na drugi brzeg. To twój racjonalizm, tok rozumowania, zamartwianie się i chęć, by za wszelką cenę zająć się tym, co cię trapi, wprowadza zamęt i jest powodem trudnego do zniesienia bólu. Ileż mogę zdziałać, zarówno w sprawach duchowych, jak i materialnych, kiedy dusza zwróci się do Mnie, spojrzy na Mnie mówiąc Mi: "Ty się tym zajmij", zamknie oczy i odpocznie. Otrzymujesz niewiele łask, kiedy się zamartwiasz. Wiele zaś łask spada na ciebie jeśli tylko twoja modlitwa jest pełnym zawierzeniem i oddaniem się Mi. W bólu i cierpieniu prosisz, bym działał, ale tak, jak ty tego chcesz... Nie zwracasz się do Mnie, a jedynie chcesz, bym się dopasował do twoich potrzeb i zamysłów. Nie jesteś chory, skoro prosząc lekarza o pomoc, sugerujesz mu leczenie.

     Nie postępuj tak, ale módl się tak, jak was nauczyłem w Ojcze Nasz: "święć się imię Twoje", czyli bądź pochwalony, uwielbiony w mojej potrzebie; "przyjdź królestwo Twoje", czyli niech wszystko, co się dzieje, przyczynia się do stwarzania Twojego królestwa w nas i na świecie;

     "bądź wola Twoja, jako w Niebie, tak i na ziemi", czyli to Ty wejdź i działaj w tej mojej potrzebie, tak jak według Ciebie będzie lepiej dla mojego życia wiecznego i doczesnego. Jeśli powiesz mi naprawdę: "bądź wola Twoja", czyli jakbyś mówił: "Ty się tym zajmij", wkroczę z całą moją mocą i rozwiążę najtrudniejsze sytuacje. Proszę, widzisz, że choroba postępuje, zamiast zanikać? Nie burz się, zamknij oczy i ufnie powiedz: "niech się dzieje Twoja wola, Ty się tym zajmij". Powiadam ci, że się tym zajmę, jak lekarz. Uczynię nawet cud, jeśli będzie to potrzebne. Masz wrażenie, że stan chorego się pogarsza? Nie denerwuj się; zamknij oczy i mów: "Ty się zajmij". Powtarzam ci, że się tym zajmę, że nie ma potężniejszego lekarstwa niż moje działanie z miłości. Zajmę się tym tylko kiedy zamkniesz oczy. Jesteś niezmordowany, chcesz wszystko sam oszacować, o wszystkim samemu pomyśleć; zdajesz się na siły ludzkie, czy też gorzej, na człowieka, wierząc w jego pomoc. I to utrudnia Moje działanie. O, jak bardzo pragnę twojego oddania bym mógł ci błogosławić, i w jakim smutku pogrążam się widząc jak się miotasz! Szatan właśnie do tego dąży: byś był niespokojny, by oderwać cię od Moich działań i rzucić na pastwę ludzkich przedsięwzięć.

     Ufaj zatem tylko Mi, odpocznij we Mnie, całkowicie się na Mnie zdaj. Czynię cuda proporcjonalnie do twojego pełnego oddania się Mi, i oderwania się od twoich myśli. Rozrzucam skarby łask, kiedy jesteś ubogi, całkowicie. Kiedy posiadasz własne zasoby, nawet w niewielkiej mierze, lub jeśli to ich szukasz, jesteś w zwykłym wymiarze i idziesz za ziemskim, naturalnym biegiem wydarzeń, w który często interweniuje Szatan. Żaden racjonalista czy człowiek ciągle rozsądzają cy sprawy, nie uczynił cudów, nawet wśród świętych; kto zdaje się na Boga, postępuje w Jego stylu (po Bożemu).

     Kiedy widzisz, że sprawy się komplikują, mów z zamkniętymi oczyma duszy: "Jezu, Ty się tym zajmij". Oderwij się od siebie, bo twój umysł jest napięty... trudno dostrzec ci zło i zaufać Mi odrywając się od siebie. Postępuj tak w każdej trudności; róbcie tak wszyscy, a zobaczycie wielkie efekty i ciche cuda. Przysięgam wam na Moją miłość.

     I Ja się tym zajmę, zapewniam was.

     Módl się za każdym razem z tą gotowością oddania się, uzyskasz tak wielki pokój i owoce także wówczas, kiedy udzielę ci łaski złożenia ofiary ze swojego życia jako zadośćuczynienie i w imię miłości, co poniesie za sobą cierpienie. Wydaje ci się to niemożliwe? Zamknij oczy i powiedz całą duszą: "Jezu, Ty się tym zajmij". Nie bój się, zajmę się i będziesz błogosławił Moje imię w uniżeniu. Tysiąc modlitw nie jest wart tyle co ten jeden akt oddania się: zapamiętaj to dobrze. Nie ma bardziej skutecznej nowenny niż ta: "O Jezu, oddaję Ci się, Ty się tym zajmij!".

ks. Dolindo Ruotolo


   

Nowenna Pompejańska Nowenna Pompejańska
Praca zbiorowa
Wiele osób przyznaje, że łaski wyproszone w tej modlitwie przerosły ich oczekiwania, a problemy powierzone Bogu i Maryi zostały rozwiązane w sposób dla nich zaskakujący, na miarę Bożej hojności i nieskończonego miłosierdzia... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Marcin : 15.11.2018, 22:58
 Jezu Ty się tym.zajmij.Tyle razy powtarzane.Czy ja wierzę.Uratowales moja Córkę .Żona zmarła.Jezu zajmij się tym.Upadlem na kolana leżałem.Podnioslem się i próbuje żyć.Lecz nie jest to moje życie lecz twoje.Bede żył najlepiej jak potrafię będę się starał lecz prowadź ty tam gdzie jest moje miejsce.
 Ulka: 14.11.2018, 20:46
 Jezu Ty sie tym zajmij niech bedzie Twoja wola
 Marzena: 14.11.2018, 19:26
 Jezu zajmij się zyciem i problemami moich dzieci. Obdarz zdrowiem i pokojem mnie i mojego meza.Jezu powierzam Ci wszystkie sprawy ktore mnie niepokoją. Z ufnoscia i wiarą wolam JEZU TY SIĘ TYM ZAJMNIJ
 ufająca : 14.11.2018, 15:16
 JEZU TY SIĘ TYM ZAJMIJ ,oddaje Tobie Jezu swoje smutki troski i zmartwienia ,choroby i swój żal za złe zachowanie mojego męża ,jego alkoholizm .oddaje ci Jezu cale swoje życie -TY SIĘ TYM ZAJMIJ
 Ews: 14.11.2018, 11:11
 Jezu ty sie tym zajmij.pomoz mi w znalezienuu dobtej pracy
 Ews: 14.11.2018, 11:08
 Jezu ty sie tym zajmij.pomoz mi w znalezienuu dobtej pracy
 J: 13.11.2018, 14:31
 Jezu ufam Tobie, Ty sie tym zajmij. Zdejmij ze mnie ten ciezar
 J: 13.11.2018, 13:55
 Jezu Ty sie tym zajmij, Ufam Tobie. Prosze zdejmij ze mnie ten ciezar.
 Arleta: 13.11.2018, 08:32
 Jezu proszę uzdrów moją rodzinę.
 B: 12.11.2018, 14:55
 Jezu Ty się tym zajmij, bądź wola Twoja, proszę Cię o naprawienie mojej beznadziejnej sytuacji.
 Marta: 12.11.2018, 14:27
 Jezu ufam Tobie.Ty sie tym zajmij.Zajmij sie moją rodziną, naszym zdrowiem fizycznym i psychicznym,naszą pracą,zajmij sie calym moim Życiem i moich najbliższych.Zawierzam sie Tobie Panie Jezu mój kieruj mną jak własnością swoją:kieruj każdą moja myślą,słowem i czynem.
 nn: 12.11.2018, 10:57
  Jezu Ufam Tobie ; Ty się tym zajmij wszystkimi moimi niepowodzeniami nie akceptacją tego jak wyglądam oddaje ci wszystkich moich nie przyjacioł i bliskich ludzi któży się ze mnie wyśmiewają bardzo mnie ranią Prosze pobłogosław mi w zdobyciu duzej sumy pieniedzy ktore są mi potrzebne na przeprowadzenie operacji na to bym mogla sie wyprowadzic
 Hanna: 11.11.2018, 19:03
 Panie Jezu oddaje się w Twoje ręce Ty się tym zajmnij bądź wola Twoja
 Mb: 10.11.2018, 15:51
 Jezu ty się tym zajmij.....
 katarzyna: 10.11.2018, 14:52
 Jezu ty się tym zajmij, proszę o uzdrowienie mojego męża z alkoholizmu i spokój w rodzinie.
 katarzyna: 09.11.2018, 10:03
 Jezu Ty się tym zajmij, Oddaję Ci Moją córkę Julię
 Kasia: 08.11.2018, 16:42
 Jezu Ty się tym zajmij proszę o zdrowie taty, ufam ci Jezu. Bądź miłosierny. Bądź wola Twoja. Prowadzi nas w chorobie.
 czcicielka : 08.11.2018, 16:17
 jezu zajmij sie pomoz dr tomsi w rozpoznaniu choroby prosimy ...
 Irena: 07.11.2018, 23:20
 Błagam Cię Jezu zajmij się moją bolesną sprawą
 x : 07.11.2018, 22:18
 jezu pomoz mi w moim zdrowiu ...prosze
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej