Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

     Jezus do duszy:

     Z jakiego powodu wzburzony ulegasz zamętowi? Oddaj Mi swoje sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę powiadam wam, każdy akt prawdziwego, ślepego, pełnego oddania się Mi przyniesie owoc jakiego pragniecie i rozwiąże najbardziej napięte sytuacje.

     Całkowicie zdać się na Mnie nie oznacza walczyć, denerwować się i rozpaczać, a jednocześnie prosić Mnie niecierpliwie, bym to Ja po twojej myśli, przemienił wzburzenie w modlitwę. Całkowicie zdać się na Mnie znaczy zamknąć ze spokojem oczy duszy, odsunąć niespokojne myśli i zamęt, oddać się Mi tak, bym tylko Ja działał, i powtarzać: "Ty się tym zajmij".

     Zamartwianie się, denerwowanie, myślenie o konsekwencjach zdarzeń jest wbrew, zdecydowanie wbrew, oddaniu się Mi. To tak jak z dziećmi, które domagają się, by mamy zajęły się ich potrzebami, a jednocześnie same zaczynają się mieszać, utrudniając swoimi pomysłami im pracę.

     Zamknij oczy i daj się ponieść prądowi mojej łaski. Zamknij oczy i nie myśl o bieżących sprawach, odwróć wzrok od przyszłości jak od pokusy; odpocznij we Mnie, ufając w Moją dobroć, a zapewniam cię na Moją miłość, że kiedy zwrócisz się do Mnie z tą dyspozycją: "Ty się tym zajmij", oddam się tej sprawie całkowicie, pocieszę cię, wyzwolę i poprowadzę. I kiedy będę musiał poprowadzić cię inną drogą niż tą, którą zaplanowałeś, będę ci przewodnikiem, wezmę na ramiona, przeprowadzę cię, jak matka uśpione niemowlę na rękach, na drugi brzeg. To twój racjonalizm, tok rozumowania, zamartwianie się i chęć, by za wszelką cenę zająć się tym, co cię trapi, wprowadza zamęt i jest powodem trudnego do zniesienia bólu. Ileż mogę zdziałać, zarówno w sprawach duchowych, jak i materialnych, kiedy dusza zwróci się do Mnie, spojrzy na Mnie mówiąc Mi: "Ty się tym zajmij", zamknie oczy i odpocznie. Otrzymujesz niewiele łask, kiedy się zamartwiasz. Wiele zaś łask spada na ciebie jeśli tylko twoja modlitwa jest pełnym zawierzeniem i oddaniem się Mi. W bólu i cierpieniu prosisz, bym działał, ale tak, jak ty tego chcesz... Nie zwracasz się do Mnie, a jedynie chcesz, bym się dopasował do twoich potrzeb i zamysłów. Nie jesteś chory, skoro prosząc lekarza o pomoc, sugerujesz mu leczenie.

     Nie postępuj tak, ale módl się tak, jak was nauczyłem w Ojcze Nasz: "święć się imię Twoje", czyli bądź pochwalony, uwielbiony w mojej potrzebie; "przyjdź królestwo Twoje", czyli niech wszystko, co się dzieje, przyczynia się do stwarzania Twojego królestwa w nas i na świecie;

     "bądź wola Twoja, jako w Niebie, tak i na ziemi", czyli to Ty wejdź i działaj w tej mojej potrzebie, tak jak według Ciebie będzie lepiej dla mojego życia wiecznego i doczesnego. Jeśli powiesz mi naprawdę: "bądź wola Twoja", czyli jakbyś mówił: "Ty się tym zajmij", wkroczę z całą moją mocą i rozwiążę najtrudniejsze sytuacje. Proszę, widzisz, że choroba postępuje, zamiast zanikać? Nie burz się, zamknij oczy i ufnie powiedz: "niech się dzieje Twoja wola, Ty się tym zajmij". Powiadam ci, że się tym zajmę, jak lekarz. Uczynię nawet cud, jeśli będzie to potrzebne. Masz wrażenie, że stan chorego się pogarsza? Nie denerwuj się; zamknij oczy i mów: "Ty się zajmij". Powtarzam ci, że się tym zajmę, że nie ma potężniejszego lekarstwa niż moje działanie z miłości. Zajmę się tym tylko kiedy zamkniesz oczy. Jesteś niezmordowany, chcesz wszystko sam oszacować, o wszystkim samemu pomyśleć; zdajesz się na siły ludzkie, czy też gorzej, na człowieka, wierząc w jego pomoc. I to utrudnia Moje działanie. O, jak bardzo pragnę twojego oddania bym mógł ci błogosławić, i w jakim smutku pogrążam się widząc jak się miotasz! Szatan właśnie do tego dąży: byś był niespokojny, by oderwać cię od Moich działań i rzucić na pastwę ludzkich przedsięwzięć.

     Ufaj zatem tylko Mi, odpocznij we Mnie, całkowicie się na Mnie zdaj. Czynię cuda proporcjonalnie do twojego pełnego oddania się Mi, i oderwania się od twoich myśli. Rozrzucam skarby łask, kiedy jesteś ubogi, całkowicie. Kiedy posiadasz własne zasoby, nawet w niewielkiej mierze, lub jeśli to ich szukasz, jesteś w zwykłym wymiarze i idziesz za ziemskim, naturalnym biegiem wydarzeń, w który często interweniuje Szatan. Żaden racjonalista czy człowiek ciągle rozsądzają cy sprawy, nie uczynił cudów, nawet wśród świętych; kto zdaje się na Boga, postępuje w Jego stylu (po Bożemu).

     Kiedy widzisz, że sprawy się komplikują, mów z zamkniętymi oczyma duszy: "Jezu, Ty się tym zajmij". Oderwij się od siebie, bo twój umysł jest napięty... trudno dostrzec ci zło i zaufać Mi odrywając się od siebie. Postępuj tak w każdej trudności; róbcie tak wszyscy, a zobaczycie wielkie efekty i ciche cuda. Przysięgam wam na Moją miłość.

     I Ja się tym zajmę, zapewniam was.

     Módl się za każdym razem z tą gotowością oddania się, uzyskasz tak wielki pokój i owoce także wówczas, kiedy udzielę ci łaski złożenia ofiary ze swojego życia jako zadośćuczynienie i w imię miłości, co poniesie za sobą cierpienie. Wydaje ci się to niemożliwe? Zamknij oczy i powiedz całą duszą: "Jezu, Ty się tym zajmij". Nie bój się, zajmę się i będziesz błogosławił Moje imię w uniżeniu. Tysiąc modlitw nie jest wart tyle co ten jeden akt oddania się: zapamiętaj to dobrze. Nie ma bardziej skutecznej nowenny niż ta: "O Jezu, oddaję Ci się, Ty się tym zajmij!".

ks. Dolindo Ruotolo


   


Modlitewnik dla mężczyzn Modlitewnik dla mężczyzn
Oprac. Anna Matusiak
Jest to pięknie wydany zbiór starannie dobranych modlitw, które mogą okazać się przydatne mężczyznom w każdym wieku. Teksty te mogą okazać się pomocne każdemu, gdy zapragnie zwrócić się do Boga, a zabraknie mu własnych słów,... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Ewa: 20.09.2018, 18:17
 JEZU UFAM TOBIE JEZU TY SIE TYM ZAJMI. Prosze Cie o zdrowie dla córki i prosze Cie postaw na jej drodze życiowej dobrego męża i proszę o łaskę wiary w mojej rodzinie
 Ewa: 20.09.2018, 18:15
 JEZU UFAM TOBIE JEZU TY SIE TYM ZAJMI. Prosze Cie o zdrowie dla córki i prosze Cie postaw na jej drodze życiowej dobrego męża i proszę o łaskę wiary w mojej rodzinie
 mama : 20.09.2018, 04:37
 jezu zajmij sie moimi dziecmi ,wnukami prosimy
 Lidia: 19.09.2018, 09:28
 Jezu proszę,nie zostawiaj mnie samej w potrzebie.Błagam pomóż mi.Proszę abym otrzymała sprawiedliwość.Tyle krzywdy doznałam i znoszę to z pokorą .Jezu ufam Tobie ,Ty się tym zajmij .
 Ja: 18.09.2018, 20:10
 Jezu ratuj jestem na granicy Sama nic nie zrobię, nie umiem. Tylko ty możesz mi pomóc, uratować mnie, uzdrowić. Potrzebuję ciebie. Tonę Ratuj!
 ella: 17.09.2018, 21:29
 Jezu Ty się tym zajmij.Amen
 Jadwiga : 17.09.2018, 20:30
 Jezu Ty wszystko wiesz i możesz .Tobie powierzam siebie ,chorych w rodzinie i przyjaciół.Otocz opieką synów,pomóż w sprawach finansowych,uzdrów z chorób i pokieruj szczęśliwie Ich losem.Spojrzyj o Jezu na nas łaskawie,wyproś łaskę zdrowia,umocnij w wierze i miłości a zmarłym śp rodzicom i krewnym wyproś łaskę nieba.Jezu Ty się Tym zajmij.
 mama: 16.09.2018, 23:59
 Jezu Ty się tym zajmij, bądź wola Twoja w mojej potrzebie.
 maria : 15.09.2018, 03:42
 jezu ulecz mnie z choroby ,luszczycy jezu ty sie tym zajmij ....prosze
 wiola: 13.09.2018, 07:00
 Jezu uzdrow mnie prosze
  Dorota.B: 12.09.2018, 22:39
 Jezu mój proszę Cię o sprawiedliwość. Zostałam ukarana za coś czego nie zrobiłam. Jest mi z tym bardzo źle. Proszę Cię o sprawiedliwość. Dziękuję za łaski, chrom mnie. Ufam Tobie. Ty się tym zajmij.
  Dorota.B: 12.09.2018, 22:37
 Jezu mój proszę Cię o sprawiedliwość. Zostałam ukarana za coś czego nie zrobiłam. Jest mi z tym bardzo źle. Proszę Cię o sprawiedliwość. Dziękuję za łaski, chrom mnie. Ufam Tobie.
 Grazyna: 12.09.2018, 11:19
 Jezu wybacz mi moje grzechy.Ulecz mnie z chorób i Damianka. Weż pod opiekę Maciusia. Pomóż z papierem na dom. Ty się tym zajmij! Zajmij się Jezu tym co dręczy moją duszę, cała jestem Twoja. Jezu ufam Tobie, Ty się tym zajmij.
 Jola: 11.09.2018, 15:23
 Jezu juz tyle razy zle postapilam zle slowa mysli uczynki wiem ze to zlo juz mysle ze sie udalo a tu bum i znowu upadek na kolana i tak trudno wstac ale mimo to prosze zalmij sie moja potrzeba troskami Jezu TY sie tym zajmij
 czcicielka : 10.09.2018, 22:37
 jezu tobie powierzam ,osobe chora psychicznie niech nie sieje zla ,jezu ty sie tym zajmij..
 iwona: 10.09.2018, 13:09
 Panie Jezu , błagam zajmij sie moimi sprawami , błagam pomóż i daj mi siły do walki , Jezu ufam Tobie !!!!!!!!!!!!
 Justyna: 10.09.2018, 10:35
 Jezu błagam z całego serduszka o zdany egzamin na prawo jazdy w czwartek.Jezu TY się tym zajmij.....
 Justyna: 10.09.2018, 10:34
 Jezu błagam z całego serduszka o zdany egzamin na prawo jazdy w czwartek.Błagam
 H: 10.09.2018, 10:02
 Jezu, proszę o pomoc w sprawie zawodowej, w której nikt kto jest w stanie nie chce mi pomóc, a sprawa jest ważna bo dotyczy bezpieczeństwa kilkudziesięciu starszych osób. Proszę spraw by ktoś kto decyduje w sprawach zawodowych chciał mnie wysłuchać i rzeczywiście pomóc. Jezu Ty się tym zajmij.
 Hania: 10.09.2018, 09:57
 Proszę Cię Jezu, spojrzyj łaskawie na moją, rodzinę, pomóż mi i zajmij się przywróceniem w rodzinie dobrych relacji a szczególnie z rodzicami, którzy mnie odrzucają. Jezu ufam Tobie, Ty się tym zajmij.
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
Humor | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej