Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Modlitwa za kapłanów
(z modlitewnika Sióstr Urszulanek SJK)

     O Jezu, Odwieczny Arcykapłanie, Boski Ofiarniku, który w niezrównanym porywie miłości dla ludzi, Twych braci, sprawiłeś, że chrześcijańskie kapłaństwo wytrysnęło z Boskiego Serca Twego, nie przestawaj wlewać w Twych kapłanów ożywczych strumieni Twej nieskończonej miłości.

     Żyj w nich, o Panie, przeistaczaj ich w siebie, uczyń ich mocą łaski swojej narzędziami swego miłosierdzia. Działaj w nich i przez nich i spraw, by przyoblekłszy się zupełnie w Ciebie przez wierne naśladowanie Twych godnych uwielbienia cnót, wykonywali mocą Twego imienia i Twego ducha uczynki, któreś sam zdziałał dla zbawienia świata.

     Boski Odkupicielu dusz, spojrzyj, jak wielu jest jeszcze pogrążonych w ciemnościach błędu. Policz owieczki zbłąkane, krążące nad przepaścią, wejrzyj na tłumy ubogich, głodnych, nieświadomych i słabych, jęczących w opuszczeniu.

     Wracaj do nas, o Jezu, przez Twych kapłanów. Ożyj w nich rzeczywiście, działaj przez nich i przejdź znowu przez świat ucząc, przebaczając, pocieszając, poświęcając się i nawiązując na nowo święte więzy miłości łączące Serce Boże z sercem człowieczym. Amen.     Zachęta

     Jeżeli chcesz wspomóc całą posługę kapłanów w Kościele, to spróbuj podjąć się modlitwy za kapłanów. Możesz wybrać jedną z poniższych intencji lub sam/a przyjąć Bogu wiadomą intencję:

 • za jednego konkretnego kapłana,
 • za kapłanów z Twojej parafii,
 • za kapłanów z Twojego miasta/miejscowości,
 • za kapłanów z Twojej diecezji,
 • za wszystkich kapłanów pracujących w Polsce,
 • za wszystkich kapłanów pracujących na misjach,
 • za kapłanów znajdujących się w trudnych sytuacjach,
 • za kapłanów, którzy oddalili się od Jezusa,
 • za konkretnego diakona,
 • za ...
     Przemyśl, na jak długo obierasz tę modlitwę. Możesz sam/a ustalić długość czasu albo modlić się np. przez:

 • miesiąc,
 • 3 miesiące,
 • pół roku,
 • 9 miesięcy,
 • rok,
 • do końca życia.


Uwierz, że w ten sposób uczynisz wiele dobrego powierzając Bogu wybranych kapłanów.
Twoja modlitwa przyczyni się do świętości Kościoła, który przecież jest Twoją Rodziną.
Możesz tę modlitwę w różnych intencjach podejmować wielokrotnie.
      Wasze komentarze:
 zdzisław: 17.10.2014, 08:14
 Ojcze niebieski ,spraw by nasi kapłani a szczególnie w Kłodzku nie dzielili nas na lepszych tych którzy uważają że Burmistrz jest dobry bo do kościoła chodzi i na tych na gorszych co mają podstawy że obecny Burmistrz jest złym gospodarzem i człowiekiem ,niszczy ludzi o odmiennym zdaniu doprowadzając do dramatów rodzinnych ,ile ten Pan ma spraw sądowych ? Umie kupić za publiczną kasę naszych kapłanów ,stawiają przed świątynią bilbordy wyborcze tego Pana ,Pana który dla podtrzymania władzy po czterokrotnie sakrament przyjmuje dziennie ale tylko w dni wyborcze ,Panie Jezu spraw aby nasi kapłani nie dzielili dla Polityki a łączyli w imię Boże ,swoje upodobania polityczne zostawili dla siebie ,a dom Boży niech służy modlitwie ,rozmowie z tobą Panie . Panie Jezu proszę abyś sprawił cud aby Pan Burmistrz odzyskał prawdziwą wiarę .Pycha ,arogancja ,intryga Gubi .
 zdzisław: 17.10.2014, 08:11
 Ojcze niebieski ,spraw by nasi kapłani a szczególnie w Kłodzku nie dzielili nas na lepszych tych którzy uważają i mają podstawy że obecny Burmistrz jest złym gospodarzem i człowiekiem ,niszczy ludzi o odmiennym zdaniu doprowadzając do dramatów rodzinnych ,ile ten Pan ma spraw sądowych ? Umie kupić za publiczną kasę naszych kapłanów ,stawiają przed świątynią bilbordy wyborcze tego Pana ,Pana który dla podtrzymania władzy po czterokrotnie sakrament przyjmuje dziennie ale tylko w dni wyborcze ,Panie Jezu spraw aby nasi kapłani nie dzielili dla Polityki a łączyli w imię Boże ,swoje upodobania polityczne zostawili dla siebie ,a dom Boży niech służy modlitwie ,rozmowie z tobą Panie . Panie Jezu proszę abyś sprawił cud aby Pan Burmistrz odzyskał prawdziwą wiarę .Pycha ,arogancja ,intryga Gubi .
 Z.D: 12.10.2014, 07:47
 Ojcze niebieski oczyść umysły naszych kapłanów by łączyli w imię Boże a nie dzielili dla polityki i nie byli przekupni srebrnikami Judaszowymi składanymi przez polityków z publicznej kasy ,składanymi by kupić przychylność kapłanów dla utrzymania władzy i wygody własnego bytu ,nie dzielcie łączcie nie róbcie z domu Ojca naszego trybun wyborczych pozwólcie nam się modlić w powadze miejsca .
 Z.D: 12.10.2014, 07:45
 Ojcze niebieski oczyść umysły naszych kapłanów by łączyli w imię Boże a nie dzielili dla polityki i nie byli przekupni srebrnikami Judaszowymi składanymi przez polityków z publicznej kasy ,składanymi by kupić przychylność kapłanów dla utrzymania władzy i wygody własnego bytu ,nie dzielcie łączcie nie róbcie z domu Ojca naszego trybun wyborczych pozwólcie nam się modlić w powadze miejsca .
 Dominika: 19.07.2014, 17:05
 Panie Jezu miej w opiece ks. Adama.
 Agata: 01.06.2014, 22:11
 Chryste Najwyższy Kapłanie w dniu Srebrnego Jubileuszu Kapłaństwa powierzam Ci ks. Krzysztofa prowadź go do świętości, jego serce Tobie zaufało
 Klaudia: 29.05.2014, 23:05
 Panie Jezu opiekuj sie ks.Krzysztofem czuwaj nad nim w kazdej chwili, napelniaj jego dusze swojja miloscia i dobrocia, spraw aby uwierzyl w siebie i swoje sily. Amen.
 Marianna: 28.05.2014, 15:51
  Panie Jezu prowadż Ks Radosława i obdarz go Pokojem
 znana P.Jezusowi: 31.03.2014, 22:59
 P.Jezu 30.03.2014 powierzyłam Ci ks. Janusza w modlitwie. Duchu Św rzuć w jego serce i ciało swój ogień miłości aby płonął do końca życia ogniem miłosci do Ciebie i ludzi.
 aga: 16.02.2014, 22:40
 Panie już rozumię twoje miłosierdzie , dziękuję - wiem że nigdy mnie nie opóścisz, błogosław w swojej posłudze ks. Adamowi
 xyz: 30.01.2014, 22:54
 Panie Jezu proszę Ciebie o błogosławieństwo i szybki powrót do zdrowia mojego przyjaciela.
 Przyjaciółka: 18.11.2013, 15:14
 Panie Boże wysłuchaj moich modlitw. Proszę Ciebie o błogosławieństwo dla ks.Zenona i nominację na proboszcza w naszej parafii.
 katoliczka: 16.11.2013, 23:22
 Proszę o modlitwę i wstawiennictwo Matki Bożej u swojego syna Jezusa Chrystusa, aby ks. Zenon został proboszczem naszej parafii i umocnił ją wiara i nadzieją, abyśmy nie zbłądzili.
 Mariusz: 31.10.2013, 20:38
 Do basia: 29.10.2013, 17:01 "prosze cie aby mnie jądra nie bolały " Nie można z sacrum robić sobie jaj, możesz ze mnie robić sobie jaja. Basia więcej oliwy do głowy.
 basia: 29.10.2013, 17:01
 prosze cie aby mnie jądra nie bolały
 Teresa: 17.10.2013, 05:36
 Panie Milosierny zanosze do Ciebie wolanie w intencji Ks.proboszcza z mojej parafii o ochrone przed zasadzkami zlego ducha.
 Renata: 13.08.2013, 23:30
 Matko Najświętsza, proszę Cię o błogosławieństwo dla ks. Zenona. Proszę także, aby był moim przyjacielem i przewodnikiem w sferze duchowej. Obdarz go Swoimi darami, zachowaj go w zdrowiu,udzielaj mu rad do posługiwania i pełnienia obowiązków kapłańskich.
 Casimir: 30.07.2013, 21:03
  Proszę Cię Panie Jezu miej w opiece ks.Jana naszego proboszcza oraz Ks.Ludwika naszego Rezydenta i obdarz ich Swoimi darami, zachowaj ich w zdrowiu,udzielaj im rad do posługiwania i pełnienia obowiązków kapłańskich.Błogosław im orz całej parafji.
 i.k: 29.06.2013, 13:54
 TO BOLI NIE ZOSTAWIAJ MNIE TAK
 i.k.: 26.06.2013, 21:14
 OJCZE NIESKOŃCZENIE DOBRY I NIEPOKALANA MARYJO ZAWSZE DZIEWICO OPIEKUJ SIĘ TWOIM SYNEM KS.TOMASZEM D.CHROŃ GO A PO MISJI ODDAJ GO NAM
 
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7]


Autor

Treść
[ Powrót ]
Daj plusika:
[ Strona główna ]
Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą
Katarzyna Jarosz, Tomasz Jarosz
Jest tak wiele pytań na temat miłości, które zadajesz sobie codziennie. Czy czasami masz wrażenie, że te pytania są bez odpowiedzi? Mamy dla Ciebie rozwiązanie... » zobacz więcej
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2015 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej