Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Modlitwa za kapłanów
(z modlitewnika Sióstr Urszulanek SJK)

     O Jezu, Odwieczny Arcykapłanie, Boski Ofiarniku, który w niezrównanym porywie miłości dla ludzi, Twych braci, sprawiłeś, że chrześcijańskie kapłaństwo wytrysnęło z Boskiego Serca Twego, nie przestawaj wlewać w Twych kapłanów ożywczych strumieni Twej nieskończonej miłości.

     Żyj w nich, o Panie, przeistaczaj ich w siebie, uczyń ich mocą łaski swojej narzędziami swego miłosierdzia. Działaj w nich i przez nich i spraw, by przyoblekłszy się zupełnie w Ciebie przez wierne naśladowanie Twych godnych uwielbienia cnót, wykonywali mocą Twego imienia i Twego ducha uczynki, któreś sam zdziałał dla zbawienia świata.

     Boski Odkupicielu dusz, spojrzyj, jak wielu jest jeszcze pogrążonych w ciemnościach błędu. Policz owieczki zbłąkane, krążące nad przepaścią, wejrzyj na tłumy ubogich, głodnych, nieświadomych i słabych, jęczących w opuszczeniu.

     Wracaj do nas, o Jezu, przez Twych kapłanów. Ożyj w nich rzeczywiście, działaj przez nich i przejdź znowu przez świat ucząc, przebaczając, pocieszając, poświęcając się i nawiązując na nowo święte więzy miłości łączące Serce Boże z sercem człowieczym. Amen.     Zachęta

     Jeżeli chcesz wspomóc całą posługę kapłanów w Kościele, to spróbuj podjąć się modlitwy za kapłanów. Możesz wybrać jedną z poniższych intencji lub sam/a przyjąć Bogu wiadomą intencję:

 • za jednego konkretnego kapłana,
 • za kapłanów z Twojej parafii,
 • za kapłanów z Twojego miasta/miejscowości,
 • za kapłanów z Twojej diecezji,
 • za wszystkich kapłanów pracujących w Polsce,
 • za wszystkich kapłanów pracujących na misjach,
 • za kapłanów znajdujących się w trudnych sytuacjach,
 • za kapłanów, którzy oddalili się od Jezusa,
 • za konkretnego diakona,
 • za ...
     Przemyśl, na jak długo obierasz tę modlitwę. Możesz sam/a ustalić długość czasu albo modlić się np. przez:

 • miesiąc,
 • 3 miesiące,
 • pół roku,
 • 9 miesięcy,
 • rok,
 • do końca życia.


Uwierz, że w ten sposób uczynisz wiele dobrego powierzając Bogu wybranych kapłanów.
Twoja modlitwa przyczyni się do świętości Kościoła, który przecież jest Twoją Rodziną.
Możesz tę modlitwę w różnych intencjach podejmować wielokrotnie.
      Wasze komentarze:
 zdzisław: 17.10.2014, 08:14
 Ojcze niebieski ,spraw by nasi kapłani a szczególnie w Kłodzku nie dzielili nas na lepszych tych którzy uważają że Burmistrz jest dobry bo do kościoła chodzi i na tych na gorszych co mają podstawy że obecny Burmistrz jest złym gospodarzem i człowiekiem ,niszczy ludzi o odmiennym zdaniu doprowadzając do dramatów rodzinnych ,ile ten Pan ma spraw sądowych ? Umie kupić za publiczną kasę naszych kapłanów ,stawiają przed świątynią bilbordy wyborcze tego Pana ,Pana który dla podtrzymania władzy po czterokrotnie sakrament przyjmuje dziennie ale tylko w dni wyborcze ,Panie Jezu spraw aby nasi kapłani nie dzielili dla Polityki a łączyli w imię Boże ,swoje upodobania polityczne zostawili dla siebie ,a dom Boży niech służy modlitwie ,rozmowie z tobą Panie . Panie Jezu proszę abyś sprawił cud aby Pan Burmistrz odzyskał prawdziwą wiarę .Pycha ,arogancja ,intryga Gubi .
 zdzisław: 17.10.2014, 08:11
 Ojcze niebieski ,spraw by nasi kapłani a szczególnie w Kłodzku nie dzielili nas na lepszych tych którzy uważają i mają podstawy że obecny Burmistrz jest złym gospodarzem i człowiekiem ,niszczy ludzi o odmiennym zdaniu doprowadzając do dramatów rodzinnych ,ile ten Pan ma spraw sądowych ? Umie kupić za publiczną kasę naszych kapłanów ,stawiają przed świątynią bilbordy wyborcze tego Pana ,Pana który dla podtrzymania władzy po czterokrotnie sakrament przyjmuje dziennie ale tylko w dni wyborcze ,Panie Jezu spraw aby nasi kapłani nie dzielili dla Polityki a łączyli w imię Boże ,swoje upodobania polityczne zostawili dla siebie ,a dom Boży niech służy modlitwie ,rozmowie z tobą Panie . Panie Jezu proszę abyś sprawił cud aby Pan Burmistrz odzyskał prawdziwą wiarę .Pycha ,arogancja ,intryga Gubi .
 Z.D: 12.10.2014, 07:47
 Ojcze niebieski oczyść umysły naszych kapłanów by łączyli w imię Boże a nie dzielili dla polityki i nie byli przekupni srebrnikami Judaszowymi składanymi przez polityków z publicznej kasy ,składanymi by kupić przychylność kapłanów dla utrzymania władzy i wygody własnego bytu ,nie dzielcie łączcie nie róbcie z domu Ojca naszego trybun wyborczych pozwólcie nam się modlić w powadze miejsca .
 Z.D: 12.10.2014, 07:45
 Ojcze niebieski oczyść umysły naszych kapłanów by łączyli w imię Boże a nie dzielili dla polityki i nie byli przekupni srebrnikami Judaszowymi składanymi przez polityków z publicznej kasy ,składanymi by kupić przychylność kapłanów dla utrzymania władzy i wygody własnego bytu ,nie dzielcie łączcie nie róbcie z domu Ojca naszego trybun wyborczych pozwólcie nam się modlić w powadze miejsca .
 Dominika: 19.07.2014, 17:05
 Panie Jezu miej w opiece ks. Adama.
 Agata: 01.06.2014, 22:11
 Chryste Najwyższy Kapłanie w dniu Srebrnego Jubileuszu Kapłaństwa powierzam Ci ks. Krzysztofa prowadź go do świętości, jego serce Tobie zaufało
 Klaudia: 29.05.2014, 23:05
 Panie Jezu opiekuj sie ks.Krzysztofem czuwaj nad nim w kazdej chwili, napelniaj jego dusze swojja miloscia i dobrocia, spraw aby uwierzyl w siebie i swoje sily. Amen.
 Marianna: 28.05.2014, 15:51
  Panie Jezu prowadż Ks Radosława i obdarz go Pokojem
 znana P.Jezusowi: 31.03.2014, 22:59
 P.Jezu 30.03.2014 powierzyłam Ci ks. Janusza w modlitwie. Duchu Św rzuć w jego serce i ciało swój ogień miłości aby płonął do końca życia ogniem miłosci do Ciebie i ludzi.
 aga: 16.02.2014, 22:40
 Panie już rozumię twoje miłosierdzie , dziękuję - wiem że nigdy mnie nie opóścisz, błogosław w swojej posłudze ks. Adamowi
 xyz: 30.01.2014, 22:54
 Panie Jezu proszę Ciebie o błogosławieństwo i szybki powrót do zdrowia mojego przyjaciela.
 Przyjaciółka: 18.11.2013, 15:14
 Panie Boże wysłuchaj moich modlitw. Proszę Ciebie o błogosławieństwo dla ks.Zenona i nominację na proboszcza w naszej parafii.
 katoliczka: 16.11.2013, 23:22
 Proszę o modlitwę i wstawiennictwo Matki Bożej u swojego syna Jezusa Chrystusa, aby ks. Zenon został proboszczem naszej parafii i umocnił ją wiara i nadzieją, abyśmy nie zbłądzili.
 Mariusz: 31.10.2013, 20:38
 Do basia: 29.10.2013, 17:01 "prosze cie aby mnie jądra nie bolały " Nie można z sacrum robić sobie jaj, możesz ze mnie robić sobie jaja. Basia więcej oliwy do głowy.
 basia: 29.10.2013, 17:01
 prosze cie aby mnie jądra nie bolały
 Teresa: 17.10.2013, 05:36
 Panie Milosierny zanosze do Ciebie wolanie w intencji Ks.proboszcza z mojej parafii o ochrone przed zasadzkami zlego ducha.
 Renata: 13.08.2013, 23:30
 Matko Najświętsza, proszę Cię o błogosławieństwo dla ks. Zenona. Proszę także, aby był moim przyjacielem i przewodnikiem w sferze duchowej. Obdarz go Swoimi darami, zachowaj go w zdrowiu,udzielaj mu rad do posługiwania i pełnienia obowiązków kapłańskich.
 Casimir: 30.07.2013, 21:03
  Proszę Cię Panie Jezu miej w opiece ks.Jana naszego proboszcza oraz Ks.Ludwika naszego Rezydenta i obdarz ich Swoimi darami, zachowaj ich w zdrowiu,udzielaj im rad do posługiwania i pełnienia obowiązków kapłańskich.Błogosław im orz całej parafji.
 i.k: 29.06.2013, 13:54
 TO BOLI NIE ZOSTAWIAJ MNIE TAK
 i.k.: 26.06.2013, 21:14
 OJCZE NIESKOŃCZENIE DOBRY I NIEPOKALANA MARYJO ZAWSZE DZIEWICO OPIEKUJ SIĘ TWOIM SYNEM KS.TOMASZEM D.CHROŃ GO A PO MISJI ODDAJ GO NAM
 
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7]


Autor

Treść
[ Powrót ]
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2015 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej