Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Modlitwa za kapłanów
(z modlitewnika Sióstr Urszulanek SJK)

     O Jezu, Odwieczny Arcykapłanie, Boski Ofiarniku, który w niezrównanym porywie miłości dla ludzi, Twych braci, sprawiłeś, że chrześcijańskie kapłaństwo wytrysnęło z Boskiego Serca Twego, nie przestawaj wlewać w Twych kapłanów ożywczych strumieni Twej nieskończonej miłości.

     Żyj w nich, o Panie, przeistaczaj ich w siebie, uczyń ich mocą łaski swojej narzędziami swego miłosierdzia. Działaj w nich i przez nich i spraw, by przyoblekłszy się zupełnie w Ciebie przez wierne naśladowanie Twych godnych uwielbienia cnót, wykonywali mocą Twego imienia i Twego ducha uczynki, któreś sam zdziałał dla zbawienia świata.

     Boski Odkupicielu dusz, spojrzyj, jak wielu jest jeszcze pogrążonych w ciemnościach błędu. Policz owieczki zbłąkane, krążące nad przepaścią, wejrzyj na tłumy ubogich, głodnych, nieświadomych i słabych, jęczących w opuszczeniu.

     Wracaj do nas, o Jezu, przez Twych kapłanów. Ożyj w nich rzeczywiście, działaj przez nich i przejdź znowu przez świat ucząc, przebaczając, pocieszając, poświęcając się i nawiązując na nowo święte więzy miłości łączące Serce Boże z sercem człowieczym. Amen.     Zachęta

     Jeżeli chcesz wspomóc całą posługę kapłanów w Kościele, to spróbuj podjąć się modlitwy za kapłanów. Możesz wybrać jedną z poniższych intencji lub sam/a przyjąć Bogu wiadomą intencję:

 • za jednego konkretnego kapłana,
 • za kapłanów z Twojej parafii,
 • za kapłanów z Twojego miasta/miejscowości,
 • za kapłanów z Twojej diecezji,
 • za wszystkich kapłanów pracujących w Polsce,
 • za wszystkich kapłanów pracujących na misjach,
 • za kapłanów znajdujących się w trudnych sytuacjach,
 • za kapłanów, którzy oddalili się od Jezusa,
 • za konkretnego diakona,
 • za ...
     Przemyśl, na jak długo obierasz tę modlitwę. Możesz sam/a ustalić długość czasu albo modlić się np. przez:

 • miesiąc,
 • 3 miesiące,
 • pół roku,
 • 9 miesięcy,
 • rok,
 • do końca życia.


Uwierz, że w ten sposób uczynisz wiele dobrego powierzając Bogu wybranych kapłanów.
Twoja modlitwa przyczyni się do świętości Kościoła, który przecież jest Twoją Rodziną.
Możesz tę modlitwę w różnych intencjach podejmować wielokrotnie.


   


Wasze komentarze:
 jola: 04.01.2018, 22:52
 Proszę.o.zniesienie. elibatu.tyle.miłości.ks.mają.tyle.miłości.od.Boga.do.ofiarowania.jaki.świat.byłby.piękny.
 leszek: 23.04.2017, 15:07
 PANIE POLECAM CI W TE TRUDNE DNI WSZYSTKICH KAPŁANÓW SIOSTRY ZAKONNE I WSZYSTKIE OSOBY KONSEKROWANE. BROŃ ICH PRZED SZATANEM I GRZECHEM NIECH ZAWSZE WIDZĘ W NICH CIEBIE UKRZYŻOWANEGO I MIŁOSIERNEGO DAJ MI MI SIŁĘ I ODWAGĘ W OBRONIE ICH I DAJ MI SIŁĘ I WYTRWAŁOŚĆ W MODLITWIE ZA NICH.
 Elzbieta: 26.03.2017, 14:39
 Panie Jezu opiekuj się ks Piotrem, ks Przemkiem
 maria : 24.03.2017, 02:36
 panie boze ,opiekuj sie ks boguslawem ,daj sily w posludze szlachetnej ,amen
 Gość: 19.03.2017, 23:40
 Panie Boże proszę,o światło Ducha Świętego dla księdza Łukasza, aby zawsze szedł wybraną Bożą drogą , aby Twoja miłość ogarniała Jego serce.
 Gość: 19.03.2017, 23:39
 Panie Boże proszę,o światło Ducha Świętego dla księdza Łukasza, aby zawsze szedł wybraną Bożą drogą , aby Twoja miłość ogarniała Jego serce.
 Gosia: 22.11.2016, 05:53
 Miej o opiece wszystkich księży których spotkałam w swoim życiu
 ANERI: 19.09.2016, 17:15
 BOŻE PROSZĘ CIĘ -RATUJ KSIĘDZA GRZEGORZA . MY TAK BARDZO PRAGNIEMY MU POMÓC , ALE TO NIE MIEŚCI SIĘ W NASZYCH MOŻLIWOŚCIACH .
 gabriela: 19.08.2016, 11:15
 Boże, wspieraj w duchowości wszystkich Kapłanów, których spotkałam na swojej drodze życia, szczególnie Ojca Wojciecha, Ojca Tadeusza, Ojca Krzysztofa, Grzegorz i Adama oraz Wszystkich pozostałych, którzy towarzyszą mi w mojej drodze ...... . Niech Bóg IM błogosławi .
 Anna: 05.08.2016, 14:04
 Panie Boże powierzam Ci kapłanów Gostynińskich parafii.
O życie w celibacie dla nich.
 ANERI: 29.07.2016, 19:13
 BOŻE TY ZNASZ KS. GRZEGORZA . TO DOBRY CZŁOWIEK I WYJĄTKOWY KAPŁAN . NIE DOPUŚĆ ABY ZAGUBIŁ SENS SWEGO POWOŁANIA . ODDAL OD NIEGO TRUDNOŚCI , KTÓRE OBECNIE PRZEŻYWA . URATUJ GO DLA SIEBIE , DLA NAS I DLA NIEGO SAMEGO . BOŻE DAJ NAM WSKAZÓWKI , JAK MY MOŻEMY MU POMÓC . BŁAGAM CIĘ BOŻE USŁYSZ TĘ PROŚBĘ .
 matka kapłana: 01.06.2016, 18:16
 Matko Boża, jestem dumna ze swojego syna Rafała, który pare dni temu przyjął święcenia kapłańskie. Proszę otocz Go płaszczem swej opieki, aby wytrwał i był dobrym kapłanem.
 Gość : 04.03.2016, 14:36
 Modlę się za tych,którzy mnie Szczuli i za tych,co dzisiaj płacą za nich koszta sądowe. Amen
 Janina: 02.03.2016, 20:52
 Maryjo,Matko kaplanow Tobie zawierzam kazdego kaplana,wypraszaj im potrzebne laski.Duchu Swiety ,moca Twoja ich umacniaj,swiatlem swoim ich oswiecaj.Panie Jezu,mocnych kaplanow uswiecaj,slabych umacniaj,zagubionych poprowadz,chorych uzdrawiaj.Ojcze ukochany wlewaj w serca kaplanow przeogromna milosc,ktora pomoze im przezwyciezyc weszelkie trudnoscci,niech zapatrzeni w Twoje swiete Oblicze stana sie wiernymi swiadkamim Twojej milosci i wielkiej ufnosci Temu Ktory wszystko moze.
 Grażyna: 20.01.2016, 18:35
 Panie Jezu pomóż księdzu Marcinowi M. , uzdrów go i napełnij Swoim Nieskończonym Miłosierdziem, aby służył ludziom i Tobie . Niech jego posługa przysłuży wszystkim którzy go potrzebują. Amen.
 agata: 09.12.2015, 22:00
 Panie, dziękuję za kapłanów z parafii św. Maksymiliana w Gorzowie Wlkp. ks. Proboszcza, ks. Artura, ks. Waldemara, ks. Pawła. Dzięki ich posłudze odnalazłam spokój i miłość Boga, którymi napełnia mnie Pan podczas Eucharystii. Bądź z Nimi i błogosław im każdego dnia
 agata: 09.12.2015, 21:58
 Panie, dziękuję za kapłanów z parafii św. Maksymiliana w Gorzowie Wlkp. ks. Proboszcza, ks. Artura, ks. Waldemara, ks. Pawła. Dzięki ich posłudze odnalazłam spokój i miłość Boga, którymi napełnia mnie Pan podczas Eucharystii. Bądź z Nimi i błogosław im każdego dnia
 dorota: 26.11.2015, 22:16
 Panie Jezu Chryste powierzam twojej opiece księdza Michala
 Prosząca: 24.10.2015, 12:06
 Panie Jezu,proszę o uzdrowienie ks.Piotra.Mój Boski Przyjacielu, błagam dla Niego o cud,jeśli to zgodne z Twoją św. Wolą. Amen
 znana Panu Bogu: 09.08.2015, 21:52
 "Panowie Szlachta "dajcie sobie już spokój z wiadoma osobą, dość wyrzadziliscie krzywd,proszę zająć się swoim sprawami,jeśli zależy Wam na zgodzie.Amen
 
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej