Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
św. Eugenia Joubert

(1876 - 1904)


     Urodziła się we francuskiej miejscowości Yssingeaux k. Orleanu w rodzinie głęboko wierzącej. W 19. roku życia wstąpiła do zgromadzenia Sióstr Świętej Rodziny od Serca Jezusa. W Aubervilliers k. Paryża, a następnie w Saint Denis, zajmowała się katechezą dzieci, zwłaszcza przygotowaniem ich do I Komunii św. Szczególną troską obdarzała dzieci trudne i zaniedbane. Prowadziła głębokie życie duchowe, którego świadectwem jest pozostawiony przez nią dziennik duszy zatytułowany "Maryja i ja". Kiedy zachorowała na gruźlicę płuc, musiała zaprzestać pracy z dziećmi. W 1903 r. została przeniesiona do Rzymu, gdzie pomagała w założeniu nowego domu zakonnego jej zgromadzenia. Wtedy też pielgrzymowała do Loreto. Zmarła w wieku zaledwie 28 lat we flamandzkim Liege (obecnie Belgia).

     Beatyfikował ją Jan Paweł II w Rzymie 20 listopada 1994 r. "Zostaje nam ukazana - mówił wtedy o niej -jako żywy przykład Bożego działania w sercu człowieka. Także w jej przypadku chrześcijańskie wychowanie wywarło decydujący wpływ na całą jej przyszłą działalność. Dwa lata przed śmiercią, bliska już kresu swego krótkiego życia, poświęconego szczególnie katechezie najmłodszych, wypowiedziała pragnienie swego serca: «Chcę być jak małe dziecko trzymane w ramionach matki». Królestwo Chrystusa może się narodzić w sercu dziecka".


Wojciech Świątkiewicz


Tekst pochodzi z Tygodnika

28 czerwca 2009


Katarzyna ze Sieny Katarzyna ze Sieny
Edgarda Ferri
Powieść pełna faktów i informacji. Pokazuje grozę tamtych czasów: rywalizację miedzy miastami włoskimi, między Włochami i Francją, wszechobecną przemoc i okrucieństwo, ataki dżumy, wobec których ludzie są całkowicie bezbronni, niemoralność i podziały wśród wyższego duchowieństwa, polityczne i psychologiczne przyczyny i skutki przebywania papieża w Awinionie... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej