Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Błogosławieństwa człowieka pracy


 1. Błogosławieni, którzy potrafią się oprzeć perspektywie awansu wiążącego się z pewnymi zobowiązaniami, albowiem ich sumienie pozostanie czyste, a uczciwość nienaruszona.
 2. Błogosławieni nawróceni przedstawiciele "asów", albowiem ich wysiłki, by zmienić tryb życia, będą odzwierciedlone w dobrym samopoczuciu fizycznym i umysłowym.
 3. Błogosławieni współczującego serca i troskliwej natury, albowiem nie pozwolili, by życie uczyniło ich gruboskórnymi i obojętnymi.
 4. Błogosławieni, którzy nie uganiają się za "najnowszym", "najświeższym", "najbardziej udoskonalonym", albowiem nie zabraknie im tchu i nie będą sfrustrowani.
 5. Błogosławieni, którzy nie chcą wdawać się w rozgrywki o władzę, albowiem rezygnując z pięcia się na szczyty "po trupach", nie zostawiają za sobą złamanych życiorysów i nadwerężonego ducha.
 6. Błogosławieni spontaniczni, albowiem oni potrafią się śmiać i cieszyć życiem.
 7. Błogosławieni, którzy potrafią przyznać się do błędu, a jeszcze lepiej - uznać swoją niedoskonałość - albowiem uważani będą za prawdziwie ludzkich.
 8. Błogosławieni, którzy nie dają się zamknąć w kieracie, albowiem oni zaznają prostych radości uśmiechu, uścisku i zwykłego istnienia.
 9. Błogosławieni, którzy mają szerokie spojrzenie, albowiem zawsze będą potrafili dostrzegać rzeczy wykraczające poza tu i teraz.
 10. Błogosławieni nieskorzy do osądzania innych, którzy nie specjalizują się w ich poniżaniu.
 11. Błogosławieni, którzy umieją słuchać, albowiem oni przekonają się, że człowiek uczy się przez całe życie, czasem czerpiąc naukę z całkiem niespodzianych źródeł.
 12. Błogosławieni, którzy nie żałują innym swojego czasu i obecności, albowiem obdarowani przez nich, otrzymają dwa najcenniejsze dary na świecie.
 13. Błogosławieni dawni perfekcjoniści, albowiem zrozumieją, że mają prawo do błędu.
 14. Błogosławieni wychodzący z uzależnienia od pracy, albowiem ich związki i życie rodzinne skorzystają na zmianie priorytetów.
 15. Błogosławieni, którzy w pewnym momencie uświadomią sobie swoją całkowitą zależność od Boga i współzależność od innych, albowiem dzięki temu przyswoją sobie najważniejszą życiową naukę.

Mary Margaret Sekerak


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]

 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej