Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Dziesięć przykazań Indiańskich

1. Bądźcie blisko Wielkiego Ducha. 2. Szanujcie się wzajemnie. 3. Pomagajcie sobie wzajemnie. 4. Bądźcie uczciwi. 5. Róbcie to co jest prawe. 6. Utrzymujcie swoje ciało i umysł w zdrowiu i sile. 7. Miejcie szacunek dla Ziemi i wszystkich form życia. 8. Dbajcie o samych siebie i nie bądźcie zależni od nikogo. 9. Dzielcie się swą pracą dla dobra innych. 10. Dbajcie o dobro wszystkich - współpracujcie ze sobą.
     Indiańskie kultury i religie były różnorodne i głównie oparte na ustnej tradycji przekazu. Dziesięć Indiańskich Przykazań podanych powyżej nie rości sobie prawa do takiego samego autorytetu i uznania, jakie posiada "Dziesięć Przykazań" ze Starego Testamentu. Zostały one sformułowane przez Johna Woodenlegs, z plemienia Północnych Czejenów, który urodził się w 1858 roku. Poprzez te "przykazania" chciał wyrazić podstawowe zasady religijnego myślenia Indian. Był przekonany, że ci którzy praktykują te "przykazania" kroczą zachowując tradycyjne wartości Indiańskiej Drogi Życia.

R.Kaiser "This Land is Sacred"


   

Sychar. Ile jest warta Twoja obrączka? Sychar. Ile jest warta Twoja obrączka?
Anna Jedna
Niniejsza książka to pomoc dla tych, którzy chcą zachować wierność małżeńską, niezależnie od okoliczności i ludzkiej słabości. To także znakomity podręcznik Bożej mądrości i Bożej miłości dla tych, którzy przygotowują się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 ziom: 24.04.2008, 13:35
 jo.dobre
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej