Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Duchowe rady Ojca Pio

"Nie zastanawiaj się nad tym, dlaczego cierpisz; nie szukaj odpowiedzi (na pytania), ale idź zdecydowanie naprzód. Jezus nie pozwoli na to, by wyrządzono Ci krzywdę czy spowodowano zatratę. Obyś tylko sam(a) się nie zatracił(a) i trwał(a) w postanowieniach. A więc głowa do góry! Choćby świat wywrócił się do góry nogami, choćby ciemności ogarnęły wszystko, a świat był w ogniu i chaosie - nic nie powinno napawać Twojej duszy niepokojem, gdyż Bóg jest z Tobą i swoją mocą podtrzyma Cię w boju (...)".

"(...) Pamiętajmy, że losem dusz wybranych jest cierpienie. Należy je znieść po chrześcijańsku. Jest to ustanowiony przez Boga, dawcę każdej łaski i daru prowadzącego do zbawienia, wymóg, warunek chwały. A więc w górę serca, ufajmy tylko Bogu samemu; upokorzmy się przed mocną ręką Boga, przyjmujmy z poddaniem się Jego woli każde utrapienie, któremu On, łaskawy Ojciec, zechce nas poddać, aby nas wywyższył w czasie nawiedzenia. Niech całą naszą troską będzie to tylko: «Miłowanie Boga i podobanie Mu się we wszystkim», niemartwienie się o nic, bo winniśmy wiedzieć, że Bóg będzie zawsze czuwał i troszczył się o nas, bardziej, niż potrafimy sobie to wyobrazić".

Padre Pio da Pietrelcina:
Epistolario, t. I-IV,
oprac, o. Melchior z Pobladury
i o. Alessandro da Ripabottoni,
San Giovanni Rotondo 1973-1974.

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2009


   

Wasze komentarze:
 Wojtek: 25.06.2020, 14:30
 oplakanych skutków i niepotrzebnego wlaczania bliskich w ten krzyż.
 Wojtek: 24.06.2020, 12:09
 Uważam za wielce szlachetne, wszelkie zabiegi mające na celu likwidacje cierpienia tej patologii tego świata. Widok ludzi wijących się w paroksyzmach ataku albo chodzących po scianach, ponieważ ich cierpienie dawno juz przekroczylo próg odpornosci na ból, nie jest niczym budującym. Uwazam ze czasem moralna odpowiedzialnosc za cierpienia ponosza czasem niektorzy duchowni udzielajac chorych wskazowek: zeby przesadnie nie dbac o swoje zdrowie, zeby w cichości znosic swoje cierpienia( bo tak nakazuje cnota mestwa) co skutkuje czasem szeregiem zaniedban czesto wsrod mezczyzn , ktore finalnie prowadza do
 anula: 11.07.2014, 21:59
 Cierpienie to laska Boza czasem trudno ja przyjac czlowiek buntuje sie dlaczego wlasnie on musi miec tak ciezko w zyciu, mija duzo czasu zanim zrozumie , ze bolesne doświadczenia sa po to by duchowo wzrastal.
 Wika: 23.11.2013, 17:43
 Agnieszko, czy Ty znasz ks. Grzegorza?
 Agnieszka: 26.08.2013, 14:05
 Do Werki: Zakochanie się nigdy nie jest grzechem, ale zależy co z tym później zrobisz. Bo czyn może być już grzechem. Polecam Ci konferencję ojca Grzywocza o "zakochaniu niespełnionym". na pewno znajdziesz gdzieś na youtubie i w necie. A jeśli nie, to podaj jakiegokolwiek maila, a prześlę ci załącznik.
 werka: 24.03.2013, 17:29
 czy Bóg mi wybacz ze zakochalam sie w jego kaplanie
 Sławek opole: 05.02.2012, 21:51
 Tak Wojtek naczytałeś się Josepha Murphego. Jednak nie zauważasz, że to bóg decyduje o wszystkim w naszym życiu, a nie nasze afirmacje. One nie mają wpływu na nasze życie. Przyjmij ta prawdę, że bóg jest panem naszego życia zawsze wszędzie i w każdej okoliczności. O tym, że cierpisz decyduje bóg i to do niego należy się modlić z prośbą o uwolnienie, a nie powtarzać jakieś tam zdania, bo one nie mają nad nami mocy. Tylko modlitwa z wiara ma moc uwolnienia z nieznośnych więzów cierpienia...
 Kinga: 03.02.2012, 01:45
 Wojtek, nie chce na Ciebie najezdzac jak niektorzy ale Bog ie daje Ci rzeczy ktore moga Ci zaszkodzic, On wie. Jesli czegos Ci nie daje to wyjdzie Co to tylko na dobre, bo On widzi wszystko w perspektywie czasu, a my czesto - w perspektywie chwili.
 Ania: 23.10.2011, 18:34
 "Dosonała miłość musi kosztować, musi boleć"


 Sławek: 30.07.2011, 13:17
 Wojtek widzę, że za bardzo naczytałeś się Josepha Murphego i jego książki o potędze podświadomości. Trzeba ci wiedzieć, że w książkach tych nie jest pisana prawda o Bogu. "Dlatego dla Boga to zdanie jest wołaniem o zło które niebawem dostanie człowiek o to wołający" To zdanie powyżej pokazuje, że uważasz, że BÓG nie ma inteligencji i nie myśli.
 gosia: 20.07.2011, 19:12
 wojciechu prosze cie nie siej tu zametu. Bóg zawsze wie czego czlowiek sie obawia,a co pragnie. Jesli czlowiek prosi zeby np. nie stala mu sie krzywda. To Bóg wie o co on prosi, a nie jak ty uwazasz ten czlowiek modli sie o ta krzywde.
 Wojciech: 28.03.2010, 12:29
 Zło i cierpienie rodzi się z woli człowieka a nie Boga.Bóg daje wszystko człowiekowi czego ten pragnie (nie wiedząc nawet otym) daje też cierpienie, radość i zło. Filozofia zrozumienia czego tak naprawdę pragniemy jest bardzo często trudna do zrozumienia. Jeżeli np. często powtarzamy w myśli lub na głos (i modlimy się oto) używamy zdania: "nie dotknie mnie zło". Tak naprawdę przekazując takie życzenie, afirmując się tym zdaniem odnosi skutek prawdziwy tzn. dotknie nas zło. Wolna wola nie odróżnia słowa "nie" od słowa "tak". Dlatego dla Boga to zdanie jest wołaniem o zło które niebawem dostanie człowiek o to wołający. Bóg daje człowiekowi wszystko czego pragnie. Musi tylko to wyrazić w języku dostępnym dla wolnej woli człowieka aby życzenie mogło zostać przekazane dalej aż do Boga. Tego nie uczy żadna religia.
 Marcin: 04.06.2009, 13:06
 Ja też dziękuję
 Calineczka : 16.03.2009, 07:32
 Cierpienie zjednoczone z Bogiem uczy nas prawdziwej modlitwy....
 Henryk: 15.03.2009, 13:46
 Tak trudno w to uwierzyć
 Jolanta: 14.03.2009, 21:50
 Dziekuję.
 darek: 28.03.2008, 21:06
 Duzo mi pomogło,tak krótko.
(1)


Autor

Treść

Nowości

Modlitwa do Matki Bożej Wspomożycielki WiernychModlitwa do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych

Akt oddania się Maryi Wspomożycielce WiernychAkt oddania się Maryi Wspomożycielce Wiernych

Nie mogę zrozumieć, dlaczego kobiety mają być poddane mężom?Nie mogę zrozumieć, dlaczego kobiety mają być poddane mężom?

Medytacja: U Marii i MartyMedytacja: "U Marii i Marty"

Śmierć świętego pustelnikaŚmierć świętego pustelnika

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej