Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Uzdrowienia za wstawiennictwem Jana Pawła II

Zostałam zdiagnozowana w czerwcu 2001 r. Choroba Parkinsona zaatakowała lewą stronę mojego ciała, co było dla mnie naprawdę trudne, ponieważ jestem leworęczna. Po trzech latach, w czasie których początkowe symptomy mojej choroby postępowały wolno, nastąpiło znaczne pogorszenie: wzrost drżenia, sztywnienie, bóle i bezsenność.

Zaczęło się od 2 kwietnia 2005 r. Czułam pogorszenie najpierw z tygodnia na tydzień, potem bezpowrotnie traciłam siły z dnia na dzień. Nie byłam w stanie pisać, a gdy próbowałam, moje pismo było ledwie czytelne. Nie byłam też w stanie prowadzić samochodu, z wyjątkiem bardzo krótkich odległości, ponieważ moja lewa noga czasem się zablo-kowywała nawet na dłuższy czas i przez to bardzo utrudniała jazdę. W dodatku nie miałam siły sprostać wymaganiom swojej pracy w szpitalu, w którym opiekowałam się matkami i dziećmi. Byłam całkowicie wyczerpana.

Po diagnozie trudno mi było naśladować Jana Pawła II. Jednak odczuwałam jego bliskość w modlitwie i wiedziałam, że on może zrozumieć, co przeżywam. Podziwiałam jego. siłę i odwagę. To on mnie uczył, jak się nie poddać i jak pokochać to cierpienie. Tylko miłość mogła nadać sens temu wszystkiemu. W tym codziennym trudzie i zmaganiu miałam tylko jedno pragnienie: aby żyć wiarą i przyjąć cierpienie z miłości do Ojca. Kiedy nadeszła Wielkanoc 2005 r., bardzo chciałam zobaczyć naszego Ojca Świętego w telewizji, ponieważ gdzieś głęboko wewnątrz przeczuwałam, że może ostatni raz będę mogła to zrobić. Od samego rana przygotowywałam się do tego spotkania, które było dla mnie, osoby jeszcze tak młodej, bardzo trudne. Niestety, niespodziewane wydarzenie w pracy nie pozwoliło mi na to.

Wieczorem 2 kwietnia 2005 r. cała nasza wspólnota zebrała się, by się modlić za umierającego Papieża. Kiedy usłyszałam komunikat o jego śmierci, cały mój wewnętrzny świat runął. Straciłam jedynego przyjaciela, który mógł mnie rozumieć i który dawał mi siłę, by wciąż iść naprzód. W tamtych dniach czułam ogromną pustkę, ale równocześnie miałam pewność, że on jest nadal obecny.

13 maja, w święto naszej Pani z Fatimy, papież Benedykt XVI ogłosił specjalny dekret otwierający proces beatyfikacyjny i kanonizacyjny Sługi Bożego Jana Pawła II. Już następnego dnia moje współsiostry z całej francuskiej i afrykańskiej wspólnoty zaczęły prosić go o wstawiennictwo i o łaskę mojego uzdrowienia. Modliły się nieustannie i niestrudzenie, oczekując dobrych wieści o moim zdrowiu. Byłam w tym czasie na wakacjach. 26 maja wróciłam do wspólnoty. Choroba wyczerpywała mnie całkowicie.

"Jeśli uwierzysz, doświadczysz wszechmocy Boga" - te słowa towarzyszyły mi, dodając nadziei, jednak od początku czerwca nie mogłam wytrzymać dłużej tego wszystkiego. Zmagałam się, by ustać na własnych nogach i chodzić. Zwróciłam się z prośbą do swojej przełożonej o zwolnienie z pracy. Ona zaś poprosiła mnie, bym spróbowała stawić opór chorobie, dopóki nie wróci w sierpniu z Lourdes, i dodała: "Jan Paweł II nie powiedział jeszcze ostatniego słowa". On był niewątpliwie obecny na tym naszym spotkaniu. Moja przełożona chwyciła długopis i poprosiła mnie, bym napisała: "Jan Paweł II". Była godzina 17. Z wielkim wysiłkiem napisałam i popatrzyłam na nieczytelne pismo. Odeszłam w ciszy...

Dzień minął zwyczajnie. O godz. 21, już po wieczornych modlitwach, opuściłam biuro i udałam się do swego pokoju. Czułam potrzebę, by wziąć długopis i pisać, tak jakby ktoś mi kazał to zrobić: "weź długopis i pisz!". Było między 21.30 a 21.45. Napisałam i ku swemu wielkiemu zdziwieniu moje pismo było całkowicie czytelne! Niesamowite! Leżałam zdumiona na swoim łóżku. Minęły dokładnie dwa miesiące, od czasu kiedy Jan Paweł II powrócił do domu Ojca.

Obudziłam się nad ranem o 4.30, zaskoczona, że byłam w stanie spać. Nagle zeskoczyłam z łóżka: moje ciało nie było obolałe, nie było sztywne. A ja wewnętrznie też już nie byłam taka sama... Poczułam wewnątrz bardzo silne pragnienie, by pójść i trwać przed Najświętszym Sakramentem. Poszłam do kaplicy i pozostałam na adoracji. Czułam głęboki pokój i miałam przekonanie, że będzie dobrze.

To, czego doświadczałam, było wielką tajemnicą, trudną do wyrażenia samymi słowami. Stojąc przed Najświętszym Sakramentem, medytowałam tajemnice światła, napisane przez Ojca Świętego. O szóstej rano opuściłam współsiostry i podążyłam na Eucharystię. Przeszłam około pięćdziesięciu metrów i w jednym mo- mencie uświadomiłam sobie, że mogę chodzić, że moje lewe ramię także się porusza, że nie jest już nieruchome. Poczułam lekkość i odprężenie psychiczne, którego nie doświadczałam już jakiś czas.

Podczas Eucharystii zostałam napełniona radością i pokojem. Był akurat 3 czerwca, święto Najświętszego Serca Pana Jezusa. Gdy skończyła się Msza, miałam pewność, że zostałam uzdrowiona. Moja ręka już nie drżała. Poszłam to wszystko zanotować i od południa przestałam przyjmować swoje stałe leki.

Pięć dni później, zgodnie ze swoimi wcześniejszymi planami, poszłam na wizytę do neurologa, który opiekował się mną przez cztery lata. On także był bardzo zaskoczony i. starannie zanotował zniknięcie wszystkich symptomów mojej choroby, a także przerwanie leczenia pięć dni przed wizytą. Dzień później nasza przełożona generalna poprosiła wszystkie siostry ze wspólnoty o rozpoczęcie dziękczynienia; całe zgromadzenie zaczęło nowennę do Jana Pawła II.

Teraz pracuję normalnie, nie mam większych trudności z pisaniem i nawet jeżdżę samochodem w długie trasy. Czuję się jak nowo narodzona - to jest naprawdę nowe życie, całkiem inne od wcześniejszego. Mogę powiedzieć, że Przyjaciel, który już opuścił naszą ziemię, jest teraz bardzo bliski mojemu sercu. Dzięki niemu wciąż wzrasta moje wewnętrzne pragnienie adoracji Najświętszego Sakramentu i umiłowanie Eucharystii, która jest najważniejsza w moim codziennym życiu. To, co Pan pozwolił mi przeżyć - uzdrowienie za wstawiennictwem Jana Pawła II - jest wielką tajemnicą, niemożliwą do opisania słowami... Nie ma rzeczy niemożliwych dla Boga. I to jest żywa prawda: "Jeśli uwierzysz, doświadczysz wszechmocy Boga".

Marie-Simon Pierre
tłum. Małgorzata Radomska

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 4-2007Wasze komentarze:
 marek z Olsztyna: 05.04.2015, 20:24
 wysłanniku Boga wstaw się do naszego Pana o to by się zlitował i uzdrowił Adama z padaczki AMEN
 Dawid: 26.03.2015, 14:48
 Ojcze Święty Janie Pawle II proszę o wstawiennictwo u Pana Boga o łaskę uzdrowienia mnie
 ewa1962: 22.03.2015, 21:55
  boże,prosze zawstawiennictwem sw Jana Pawła II o łaske uwolnienia od hazardu dla syna
 Kasia: 17.03.2015, 12:56
 Ojcze Święty proszę Cię o wstawiennictwo w sprawie zdrowia dla mnie i dla mojej rodziny. Pomóż również bliskim,znajomym którzy odeszli od nas.
 patrycja: 08.03.2015, 20:52
 Ojcze Święty bardzo Cię proszę o zdrowie dla mnie i całej mojej rodziny. O to byśmy się nie poddawali i walczyli o wszystko co jest dla nas ważne. Wiesz dobrze jaką mamy sytuacje, codziennie modle się do Boga i do Ciebie byś ułatwił nam życie codzienne i żeby szczęście nas nie opuszczało. Mam nadzieje że dobry Bóg wysłucha moje prośby.
 Karola: 19.02.2015, 11:58
 Ojcze Święty proszę o wstawiennictwo u Boga w sprawie mojej ciężko chorej siostry, której lekarze nie dają szans na przeżycie.. Agnieszka jest bardzo wierzącą osobą, dlatego też chcę wyprosić dla niej łaski uzdrowienia..
 anna: 15.02.2015, 20:15
 Ojcze Janie Pawle II zanies moja prosbe do Boga --wiesz dobrze ,ze prosze Cie o pomoc dla Zosi--w sprawie pracy,nie pozwol jej dluzej czekac -prosze
 Izabela : 07.02.2015, 10:37
 Ojcze Święty proszę o łaskę uzdrowienia mojej córeczki Olimpii, która jest śmiertelnie chora.
 Siostra: 26.12.2014, 14:15
 Ojcze Święty proszę o uzdrowienie mojej siostry Hanny. Wybłagaj łaski dla Niej u Pana Boga.


 Anna: 15.11.2014, 15:02
 Kochany św Janie Pawle 2 prosze Cię o wstawiennictwo za mnie, i za dusze czyscowe i konajace, o odzyskanie słuchu, ktore starsznie uprzykza mi zycie,prosze Cie dopomoz mi. kocham Cie Amen.
 anna: 29.10.2014, 20:33
 ojcze swiety prosze wysluchaj wszystkie prosby blagajacych tu ludzi i zanies je do Boga --prosze
 grazyna: 04.10.2014, 15:12
 Ojcze Swięty, proszę o łaskę uzdrowienia . Proszę nie odwracaj się ode mnie , tak trudno sobie radzę z chorobą , ktora mnie spotkała.
 jola: 09.09.2014, 18:35
 Kochany Ojcze Święty od tylu lat życie mi udowadnia,że na nic nie zasługuję.Nowenny pompejańskie nic nie pomogły.w Tobie ostatnia nadzieja,bo koniec roku może źle się skończyć.Nie ma siły tak dłużej.Czuje się ja ta kobieta z parkinsonem.Ona nie miała siłę przez parkinsona,a ja....sam wiesz
 jola: 09.09.2014, 18:33
 Kochany Ojcze Święty od tylu lat życie mi udowadnia,że na nic nie zasługuję.Nowenny pompejańskie nic nie pomogły.w Tobie ostatnia nadzieja,bo koniec roku może źle się skończyć.Nie ma siły tak dłużej.Czuje się ja ta kobieta z parkinsonem.Ona nie miała siłę przez parkinsona,a ja....sam wiesz
 Dorota 09.09.2013, 09:04: 09.09.2014, 09:13
 Ojcze Święty Janie Pawle II jestem chora na nowotwór złośliwy, mam małe dzieci. Proszę o Twoje wstawiennictwo u Pana Naszego i modlitwę za mnie ,za moich najbliższych. Proszę o uzdrowienie z choroby i wielką wiarę w Jezusa Chrystusa i Jego Matkę oraz wiele wytrwałości.
 romek: 07.09.2014, 16:09
 ojcze św.prosze zanieś mą prośbę przed oblicze stwurcy abyśmy mogli mieć potomstwo
 Dominika: 25.08.2014, 11:00
 Ojcze Swiety wstaw sie za mna przed Bogiem o dar maciezynstwa' Amen
 Agnieszka: 13.05.2014, 10:46
 Ojcze Święty prosze Cię gorąco o łaskę słuchu, błagam...
 Ania: 04.05.2014, 22:44
 Ojcze Święty błagam o uratowanie mojego dzieciątka, aby zabiło w nim serduszko. Amen
 jola.: 28.04.2014, 03:53
 Ojcze Swiety! prosze o wstawiennictwo do Boga w sprawie mojej rodziny,by dzieci byly zdrowe,maz oraz ja zebym wyzdrowiala.
[1] [2] (3) [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Autor

Treść

Nowości

sw. Szymon z Lipnicysw. Szymon z Lipnicy

Modlitwa do św. Szymona z LipnicyModlitwy do św. Szymona z Lipnicy

Litania do św. Szymona z LipnicyLitania do św. Szymona z Lipnicy

sw. Fryderyk z Utrechtusw. Fryderyk z Utrechtu

Modlitwa do św. Fryderyka z UtrechtuModlitwa do św. Fryderyka z Utrechtu

ks. Alojzy Arendtks. Alojzy Arendt

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej