Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cud na Filipinach

Cud na Filipinach 15 października 2013 roku południowe Filipiny nawiedziło duże trzęsienie ziemi. Epicentrum znajdowało się na wyspie Bohol. W pobliżu znajduje się wyspa Cebu. Ilość ofiar śmiertelnych wyniosła 160 i 522 zostało rannych. Zniszczeniu uległy głównie stare kościoły. W kilku z tych kościołów, jedyną rzeczą, która pozostała były figurki Matki Bożej.

Oto jedna z nich która została nie tknięta, Matka Boża z Dzieciątkiem Jezus stoi wśród gruzów 180-letniego kościoła.

W Manili abp Luis Antonio kardynał Tagle przypomniał katolikom, aby zechcieli znaleźć "wiarę pośród ruin", gdy zauważył, że zabytkowe kościoły zostały zniszczone przez trzęsienie ziemi. Potrzeba czegoś więcej niż fizycznej rekonstrukcji stwierdził.

"Patrząc na zdjęcia kościołów rozpadających się, mogłem prawie usłyszeć przesłanie Boga do Franciszka z Asyżu: "odbuduj mój Kościół".

Figurka Matki Boskiej wciąż stoi pośród ruin kościoła w Maribojoc, Bohol, Figurka Matki Boskiej wciąż stoi pośród ruin kościoła w Maribojoc, Bohol oraz św. Krzyża...

Ewa


   

Wasze komentarze:
 Roman222: 03.06.2014, 15:04
 Wojciech77 Każde cierpienie ma sens prowadzi do pełni życia . Bóg nie pomoże ci kiedy wie że dasz sobie rade kocha cię i chce cię nauczyć że nie potrzebujesz Jego pomocy wszędzie i zawsze .
 nordil2 wiki: 13.01.2014, 19:50
 Ave Maryja!Zdrowaś Marjo łaskiś pełna Pan z tobą.Błogosławiona ty między niewiastami i błabosławiony Jezus.Wojciech niezły z ciebie katolik.Cud to cud.
 Elżbieta: 10.12.2013, 23:08
 Ave Maria, Gracia plena, Dominus Tekum, Benedicta Tui mulieribus, et Benedictus Fructus WentrisTui Jesus... Sancta Maria Mater Dei, ora pro nobis peccatoribus, nunk et in hora mortris . Amen
 marios: 06.12.2013, 11:33
 Ave Maria
 Ela : 23.11.2013, 01:07
 do Wijciech77,a kimze jestes czlowieku,ze Boga Swojego wzywasz kiedy jest Ci niewesolo..a czy przypadkiem nie zapomniales Mu powiedziec,Dziekuje za poprzedni nawet jakis drobny dar? Dlaczego mialby byc posluszny na Twoje zawolanie??
 Ela : 23.11.2013, 01:03
 do Wijciech77,a kimze jestes czlowieku,ze Boga Swojego wzywasz kiedy jest Ci niewesolo..a czy przypadkiem nie zapomniales Mu powiedziec,Dziekuje za poprzedni nawet jakis drobny dar? Dlaczego mialby byc posluszny na Twoje zawolanie??
 Sebapl: 18.11.2013, 10:59
 Wierz mi Wojciechu,ze nasz Bog jest fajny.Dlaczego uwazasz,ze ci ludzie zgineli? Moim zdaniem oni tylko przeszli z tego ziemskiego duzo gorszego zycia do zycia w pelni szczescia.Uwazam to, ze te figurki przetrwaly,to tylko znak ze Matka Boza przeprowadzila ich bezpiecznie na druga strone zycia.Nalezy sie cieszyc a nie smucic.
 Wojciech77: 18.11.2013, 08:54
 Do Stanleya - właśnie przez takie świadectwa o mały włos nie zatraciłbym wiary w Boga. Ile razy ja miałem takie sytuacje gdzie naprawdę potrzebowałem "Boskiej interwencji", modliłem się o pomoc i odpowiedzi nie otrzymywałem żadnej (nie tylko ja, bo miałem do czynienia z podobnymi sytuacjami u innych ludzi gdzie naprawdę potrzebowali odpowiedzi od Boga na swoje problemy i jej nie otrzymywali), początkowo dopatrywałem się w tym woli Boga i tego że może mieć wobec mnie jakiś plan że od razu nie odpowiada. Jednak takie sytuacje gdzie ludziom Bóg odpowiadał na naprawdę banalne i bezsensowne sytuacje zaczęło mi dawać do myślenia że może z tą wiarą jest coś nie tak, czy może Bóg zachowuje się tak jak niektórzy dorośli który jedne dzieci faworyzują i uwielbiają a inne odtrącają a ponoć Bóg "kocha" wszystkich ludzi jednakowo tylko że u mnie jest tak jak kiedyś powiedział A. Einstein "Prawdą jest to, co wytrzyma próbę doświadczenia." bo z bajeczek które nie mają odniesienia do rzeczywistości ja już dawno wyrosłem.
 stanley: 16.11.2013, 20:56
 dla mnie to nie jest cud, ale pewien znak. Gdyby ludzie byli stali jak figurki, może by ocaleli - z pewnością modlili się o ocalenie, modlili się tak jak zawsze? codziennie? czy w tylko w obliczu tragedii, strachu. Wojtku i Minio modlicie się o to, żeby w Polsce nie zabijano nienarodzonych dzieci? Najlepiej zwalić na Boga - pewnie teraz już wcale w Niego nie wierzycie, przecież zawalił, prawda?


 S: 16.11.2013, 18:39
 A kim ty jestes? Wojciech 77 czy ty roscisz sobie prawo do zycia ?
 minia: 14.11.2013, 02:38
 O tym samym pomyślałam...to tylko figurki,a zgineły dzieci i bliscy rodzin,którzy z całych sił modlili sie o ich ocelenie.
 Wojciech77: 05.11.2013, 14:53
 Też mi cud, figurki ocalały a zginęli ludzie. Fajny ten wasz bóg, ludzi nie potrafił ocalić a ocalił figurki których przecież wykonywanie jest zakazane przez Dekalog.
(1)


Autor

Treść

Nowości

Litania do bł. Jerzego PopiełuszkiLitania do bł. Jerzego Popiełuszki

Na tamie we WłocławkuNa tamie we Włocławku

Co nam może dziś dać ksiądz Jerzy?Co nam może dziś dać ksiądz Jerzy?

Bł. Aniela Salawa Wobec duszy mojej Pan Bóg miał zamiary wielkieBł. Aniela Salawa Wobec duszy mojej Pan Bóg miał zamiary wielkie

Wiersze o świętym Franciszku z AsyżuWiersze o świętym Franciszku z Asyżu

Wspomnienie o ks. Jerzym PopiełuszceWspomnienie o ks. Jerzym Popiełuszce

Krótki życiorys Księdza Jerzego PopiełuszkoKrótki życiorys Księdza Jerzego Popiełuszko

Wierzę... w Syna Bożego Jednorodzonego, który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekamiWierzę... w Syna Bożego Jednorodzonego, który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami

U mnie na weselu żadnego alkoholu nie będzieU mnie na weselu żadnego alkoholu nie będzie

Refleksje natchnione encykliką Misja Odkupiciela (MO)Refleksje natchnione encykliką Misja Odkupiciela (MO)

Najbardziej popularne

Litania do Najświętszej Maryi PannyLitania do Najświętszej Maryi Panny

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej