Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cud w tramwaju na Sycylii

     Zastanawiałem się długo, o czym powiedzieć w tę niedzielę Wielkiego Postu. I pomyślałem, że tak jak w sobotniej katechezie, zwrócę uwagę na to, że musimy nieustannie umieć dostrzegać działanie Chrystusa wokół nas.

     O tym, co się zdarzyło kilka dni temu w Palermo nie napisano w żadnej gazecie, nie mówiono w żadnych wiadomościach w telewizji, ponieważ nikt o tym nie wiedział.

     Otóż w tramwaju, na jednym z ostatnich miejsc siedział mężczyzna i trzymał na kolanach swoją małą córkę. Gdy tramwaj ruszył, kilkunastoletni chłopak z biblią w ręce odezwał się: - Muszę wam wszystkim powiedzieć, co Jezus mówi nam dzisiaj...

     Wszyscy zaczęli się rozglądać, w tramwaju nie było wiele osób. Mężczyzna z dzieckiem, wyraźnie zdenerwowany, krzyknął:

     - Bądź cicho!

     Chłopak zamilczał, ale po chwili powtórzył:

     - Muszę wam powiedzieć, że Chrystus chce, byśmy potraktowali Ewangelię na serio.

     Mężczyzna znowu krzyknął:

     - Przestań, bądź cicho!

     Nikt w tramwaju nie reagował. Kilkunastolatek umilkł na chwilę, ale potem znowu zaczął głosić Ewangelię. Wtedy mężczyzna, który go uciszał posadził swoją córeczkę, wstał i ze złością ruszył w stronę chłopaka:

     - Teraz, to cię uciszę!!!

     Wtedy wydarzyła się niezwykła rzecz. Dziewczynka zawołała:

     - Tato, proszę, nie bij go!

     Ojciec odwrócił się do niej i upadł na podłogę głośno płacząc. Nikt nie wiedział, że Bóg uczynił cud, bowiem dziecko od urodzenia było głuchonieme. Mężczyzna był zagniewany na Pana Boga, denerwował go - jak później mówił - nawet dźwięk dzwonów i każde słowo o Bogu. Wtedy, w tym tramwaju na Sycylii, Duch Święty przyszedł ze swoją wielką mocą uzdrowienia i wszyscy otrzymali odpowiedź, że Bóg do nas naprawdę mówi. Świadków tego wydarzenia było niewielu, ale ludzie przekazują sobie wiadomość o nim. Niech to stanie się dla nas tematem rozważania na dzisiaj: gdziekolwiek jestem, cokolwiek czynię, gdziekolwiek podążam – Bóg wciąż przemawia. I pragnie byśmy chcieli Go usłyszeć.


Ks. Jarosław Cielecki
źródło: http://padrejarek.pl


   

Różaniec Różaniec
abp Grzegorz Ryś
Jeśli szukasz głębokich rozważań tajemnic różańcowych, dobrze trafiłeś. Przedstawiamy Ci osobiste, oparte na słowie Bożym rozważania abp. Grzegorza Rysia. Myśli duchownego skupiają się tutaj wokół poszczególnych tajemnic czterech części Różańca.... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Joanna: 31.12.2018, 00:36
 Chwala Panu. Prowadza mnie I pokazuj sciezki Panie boo nie wiem dokad sie udac,Ani jakiego decyzja podjac. Przyjdz z odpowiada Ojcze. Tak bardzo boje sie samotnosci dla siebie I dzieki. Prosze ratuj by choroba jus nigdy nie wrocila.
 krystyna: 24.11.2018, 11:23
 Jezu Kocham Ciebie dziękuję ,że jesteś z Nami oraz za Twoje Miłosierdzi,które jest nieskończone .Chwała Panu . Bogu Niech Będą Dzięki .Amen.
 Mama: 19.09.2018, 07:03
  Jezu kocham Cię. Weź nasz los w swoje ręce i zajmij się naszymi sprawami. Mama
 Mama: 19.09.2018, 01:21
  Jezu kocham Cię. Weź nasz los w swoje ręce i zajmij się naszymi sprawami. Mama
 janek: 23.05.2018, 18:23
 diabelskie sztuczki
 Andrzej: 03.04.2018, 08:26
 Boże Miłosierdzie jest nieskończone. Chwała niech będzie Panu.
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej