Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Tęsknota za zbliżeniem

Dwa przewody elektryczne pracowały od lat razem; zgodnie, sprawiedliwie, wytrwale, ze świadomością ważności swojej pracy. Całe życie trawiła je tęsknota za zbliżeniem do siebie: często marzyły o tym, aby się chociaż tylko dotknąć, czasami - gdy tęsknota była zbyt duża - zwracały się do jaskółek i wróbli z prośbą, aby służyły za łącznika i skacząc z drutu na drut przekazywały wzajemne wyznania i całusy.

Któregoś wieczoru zjawił się też stary kruk z okolicy. I jemu pożaliły się żyjące w separacji (oddzielone od siebie pięćdziesięciocentymetrową odległością) druty, opowiadały o swojej tęsknocie i pragnieniu. Mądry kruk tłumaczył, że to szczególna łaska, jeżeli się tak tęskni za sobą; że są one przecież cały czas razem i mogą sobie o wszystkim opowiadać; że ich przeznaczeniem nie jest połączenie, gdyż są zbyt podobne; że przy zwarciu stracą wszelkie napięcie i życzenia. Ale druty nie chciały mu wierzyć; były przekonane tylko o swojej racji.

Pewnego razu przeszedł przez te tereny sztorm: porwał mokrą gałąź, trochę się nią bawił, w końcu rzucił - akurat na nasze tęskniące do siebie druty. Powstało spięcie; syk, błyskawica - a potem długa cisza. Druty wisiały bezwładnie obok siebie, bez energii, bez napięcia, bez tęsknoty, nic nie mając sobie do powiedzenia.

ks. Kazimierz Wójtowicz

Wasze komentarze:
szumlewicz: 19.02.2013, 15:22
Moim zdaniem srać na gówno, będę uprawiać seks kiedy chce, jestem wolnym człowiekiem, korzystam póki mam czas, JESUS LOVES ME <3
Tomasz: 19.02.2011, 10:54
Kochani mym marzeniem jest dziewczyna ale jestem nieśmiały i brak mi odwagi momudlcie się z mnie
Tomasz: 11.02.2011, 11:25
Tęsknie za zbliżeniem myśle tu o byciu z dziewczyną przytulaniu jej całowaniu
>>>w<<<: 22.01.2011, 16:55
To prawda czasem zbliżenie nic dobrego nie przynosi.
Mąż: 26.11.2007, 16:55
Własnie dlatego ze ją kochasz nie bedziesz dla niej pragnał nieczystosci. A skoro jestes pewnien ze chcesz z nia byc to dlaczego nie złożysz tej przysiegi przy ołtarzu ?
DO RCS: 26.11.2007, 16:33
A jeśli kocham swoją dziewczynę i jestem pewniem, że będę z nią to dlaczego mam nie iść do łóżka i skosztować jej "skarbów" ?
Laurka: 22.11.2007, 21:45
To jest aktualne w każdym stanie życia...
R.C.S.: 09.10.2007, 03:02
Zeby moc z kims wytrzymac 50lat w malzenstwie i ie patrzec tylko na jego piekne cialo, ktore i tak po latach zmieni sie nie do poznania, trzeba z ukochana osoba nawiazac wiez duchowa, zlaczyc milosc, a nie cielesna, bo cielesnosc moze wyparowac po slubie, a wtedy tylko zdrada, klotnie... itd. takze zakochani, zlaczcie najpierw swoje dusze, bo ja mowi ks. pawlukiewicz, w slowach przysiegi malzenskiej kryje sie: "Biore sobie ciebie cala\calego, twoje depresje, smutki, siwe wlosy, pomarszczone dlonie... a nie tylko to co mi sie w tobie podoba, urode , wyksztalcenie, portfel...'. drodzy zakochani najpierw wiez duchowa, po slubie cielesna. przyszla zono - jesli twoj maz wytrzyma przed slubem ze wspolzyciem i bedzie umial sie opanowac przy tobie, to opanuje sie takze przy innej kobiecie, i odwrotnie. nie traktujmy swoich przyszlych partnerow zyciowych przedmiotowo, zblizenie wypala uczucie, milosc prawdziwa, cierpliwosc, partner sie nudzi drugim, szuka lepszych wrazen po jakims czasie u innej... sorry za niezbyt dobry wyglad tego komenta ale jestem spiaca, pozdrawiam :)
Tomek: 30.07.2007, 07:28
Do *** Otóz małżeństwo sakramentalne jest znakiem, że ludzie którzy wierzą, zapraszają Jezusa do swojego życia, do swojej miłości. Bo sakrament małżeństwa jest wyjątkowy. Rzecz ludzka, czyli miłość mężczyzny i kobiety, wyniesiona jest tu do godności sakramentu. Pan Jezus z czegoś, co jest ludzkie i piękne, chce zrobić coś, co jest święte.
***: 29.07.2007, 23:12
takie pytanie: rozumiem, że zbyt szybki seks może zniszczyc wiez między partnerami... nie rozumiem tylko jak to sie dzieje, ze w momencie zawarcia sakramentu małżeństwa ta szkodliwosc mija?
anus: 18.04.2007, 22:12
moim zdaniem jest tu pokazane a raczej powiedziane do czego moze doprowadzic brak czystosci przed malznskiej przed slubem ... i wlasnie dlatego bronmy tego i modlmy sie o nia kazdego dni!!!
Ania: 24.02.2007, 22:57
a moim zdaniem ten tekst jest o przyjazni. Czasem jest tak, ze w chwili slabosci, kiedy przyjazni sie chlopak i dziewczyna, maja ochote na zblizenie. Chociazby pocałunek. A to niszczy cala przyjazn!
asik: 15.02.2007, 18:45
faaajne, ale zbliżenie jest tylko złe po za slubem... :-)
Iwa: 10.02.2007, 05:47
..wiec zblizenie jest zle bo wypala....?? chyba troche ten tekst jest przesadzony:] ale i tak pozdrawiam autora :)
Królewna: 04.02.2007, 16:47
Bardzo mądre, i prawdziwe....
:): 03.02.2007, 08:56
Jednym słowem niezłe...
(1)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna

[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej