Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nie pójde z tobą do łóżka!

Dlatego że cię kocham, przed ślubem nie pójde z tobą do łóżka!

Dokładnie rok temu, po zdaniu matury na mojej drodze życia stanął znak zapytania - co zrobić ze swoim życiem?

Jednak problem ten rozwiązał się szybko, ponieważ udało mi się wyjechać do Wielkiej Brytanii i rozpocząć studia w Londynie. Przyznam się Warn, że nie było mi lekko. Sama, bez rodziny, przyjaciół - rozpoczęłam życie, które toczyło się wokół pracy i uniwersytetu. Czas płynął, aż w końcu na mojej drodze stanął chłopak o imieniu Jeorge. Wysoki, inteligentny, rok ode mnie starszy - ideał z Portugalii. Co tu będę ukrywać - zakochałam się jak nigdy dotąd.

Spotykaliśmy się z Jorgem przez 8 miesięcy. Było cudownie - spacery, kina, party itp. Pokochałam go i wydawało mi się, że to, co nas łączy, to prawdziwa miłość. A jednak myliłam się. Nasze spotkania były dla niego niewystarczające. On pragnął czegoś więcej. Jak zapewne domyślacie się - chodziło o tak zwany: "dowód miłości". Podczas jednego ze spotkań zapytał: "ileż można czekać, jeżeli mnie kochasz, to dlaczego nie chcesz ze mną spać"? Bałam się, nie wiedząc, co mam robić - przecież go kocham - pomyślałam. A jednak jakiś głos podpowiadał: nie, nie! Dał mi czas na przemyślenie wszystkiego, po czym spotkaliśmy się, aby rozwiązać problem nurtujący nas od pewnego czasu.

Jeorge chwycił moją rękę, przytulił do siebie i powiedział: "Kocham Cię, jak nikogo nigdy dotąd, moje serce należy do ciebie, dlatego chcę z Tobą Ťbyćť". Płakałam, aż w końcu z moich ust wypłynęły słowa: "Jeorge, dlaczego nie chcesz zrozumieć, że teraz nie mogę". Nalegał, prosił, abym się zgodziła, tłumacząc, że zawsze mnie rozumiał - więc i teraz nie będzie miał problemów. W końcu ze łzami w oczach powiedziałam: "Jeorge czy Ty nie rozumiesz, że kocham Cię prawdziwą miłością i dlatego przed ślubem NIE PÓJDĘ Z TOBĄ DO ŁÓŻKA?"

Nie było łatwo, ale powiedziałam "NIE". Niestety, Jeorge nie zrozumiał mojego tłumaczenia. Obraził się i nasz związek rozpadł się na drobne części, pozostawiając wielką ranę w moim sercu.

Po jego odejściu pojawiły się myśli, że przecież mogłam się zgodzić, nikt by się nie dowiedział i w ogóle. Jednak przezwyciężyłam te wątpliwości i dziś nie tylko, że tej decyzji nie żałuję ale się cieszę, że zachowałam dziewictwo w darze dla mojego przyszłego męża w noc poślubną.

Przez 4 lata byłam animatorem Ruchu Światło-Życie, gdzie spotykając się z młodymi ludźmi wpajałam im zasady moralne na temat czystości przedmałżeńskiej.

Nie wiem jak spojrzałabym na samą siebie, gdybym, po prostu mówiąc językiem młodzieżowym, "zaliczyła" tego chłopaka. Piszę to, aby moi rówieśnicy w Polsce zrozumieli, że miłość to nie sex, lecz prawdziwy dar, który otrzymaliśmy od samego Boga. Wiem, że atakowani przez przeróżne pokusy,wszyscy jesteśmy bardzo słabi, ale jeżeli ktoś cię kocha prawdziwą miłością - to nie będzie chciał cię wykorzystać i uszanuje twoją decyzję.

Gdyby Jeorge mnie rzeczywiście kochał, to po mojej odmowie na pewno nie zerwał by ze mną. Teraz wiem, że jest to jeden z niezwykle skutecznych sprawdzianów miłości: dlatego, że cię kocham, przed ślubem nie pójdę z tobą do łóżka. Dziś po zagojeniu się już wszystkich ran - dziękuję Bogu, że pomógł mi przezwyciężyć samą siebie i przygotował do oczekiwania na prawdziwą miłość. Szczęść Boże.

Ela (20 lat)

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 9-10/1998

Wasze komentarze:
Grzegorz: 14.11.2017, 12:35
Elu, czytam to po 9 latach od ostatniego komentarza. Chylę czoła, przed Twoją dojrzałą decyzją. Mam nadzieję, że życie ułożyło Ci się dobrze. Jestem ciekawy, gdzie teraz jesteś i co robisz. Od 20 lat też z żoną jesteśmy w DK. Mamy starsze od Ciebie dzieci. Pozdrawiam napisz, gdy odwiedzisz te stronę: g_k2@wp.pl
preusslander: 24.09.2014, 21:19
tak steiner... to rzeczywiście przepis na szczęśliwe życie! i właśnie przez takich ludzi ginie nasza cywilizacja. teraz tego nie rozumiesz, zrozumiesz będąc na emeryturze, gdy nie będzie nikogo kto by cię chciał odwiedzić, a za sąsiadów mając dajmy na to budzącego respekt czeczena i surowego pakistańczyka. kto wie czy któryś z nich nie stanie pod Twoimi drzwiami z nożem w ręku i nie powie: ta ziemia należy do nas...
steiner: 26.07.2014, 20:10
a ja jestem z dziewczyna i kocham nasz seks ta namietnosc noca. Slubu nie zamierzamy brac bo obydwoje jesteśmy ateistami chyba ze w urzedzie ale to nam tez nie potrzebne. Dzieci tez nie chcemy poprostu stwierdzilismy ze sie nie nadajemy. Mozna kochac bez waszego boga i byc kochanym.
Przem: 14.05.2013, 06:11
witam wszystkich. jestem tu nowy, a stronkę poznałem dzięki swojej wspaniałej, cudownej dziewczynie. swoją czystosc straciłem 5 latek temu. pragnąłem Pierwszego Razu, ale po czasie wiem już, że mogłem poczekac. nie był on wspanialością, o jakiejej marzyłem, a już napewno nie taką którą bym przyjemnie wspominał po wielu latach, ale stało się i trochę tego żałuję. również jestem pełen szacunku i podziwu dla dziewczyn które znalazły w sobie tyle siły woli by odmówic. Bóg z Wami.
Ania: 27.09.2012, 12:34
Coż, prawda jest taka, że w wiekszości pewne wartości doceniamy dopiero, kiedy je stracimy. Ale to nie znaczy, ze życie jest już wtedy przegrane, że juz nigdy nie będziemy szczęsliwi. Ze złej drogi zawsze mozna zawrócić, z kazdego upadku powstać z pomocą Jezusa i Maryi i zawierzyc Bogu całe swoje zycie, niezaleznie od tego, ile błędów popełniliśmy. promyczek1987_22@o2.pl
promyczek: 11.07.2012, 11:46
Jestem pełna podziwu i szacunku do Ciebie i do wszystkich kobiet/dziewczyn, które znalazły w sobie tą siłę i wytrwałość, aby po prostu powiedzieć ,,nie'' chłopakowi, nawet jesli sie go kocha. Ja niestety nie miałam tej siły. Czystość, w pełnym tego słowa znaczeniu straciłam bardzo wcześnie, bo w wieku 16 lat. Co prawda, były to jakieś pierwsze próby zachowań seksualnych, nie doszło do stosunku. Ale właśnie należy pamietać, że dziewictwo to nie tylko blona dziewicza. Można z medycznego punktu widzenia być dziewicą, a psychicznie nią już nie być. Przeciez takie zachowania, jak petting, seks oralny itp., to też są zachowania odzierajace człowieka z czystości. Tak, jak wspomniałam u mnie zaczęło sie to wcześnie, o wiele za wcześnie. Znajomość bardzo szybko sie rozpadła, pozostał niesmak. Od tamtego czasu miałam kilku chłopaków, ale z żadnym nie zdecydowałam sie na współżycie. Aż do momentu, gdy poznałam jego...jak sie wydawało, mężczyznę idealnego. Zakochałam się bez pamięci, byłam pewna, że to ten jedyny na zawsze. On nie nalegał, dawał tylko do zrozumienia, że chciałby, że to normalne. Stopniowo i podstępnie zdobywał moje zaufanie przez kilka miesięcy, nie naciskał, mówił, że decyzja należy do mnie. Proszę Was Drogie Dziewczyny, nie dajcie się zwieść takim słowom, nie ufajcie, jesli chłopak mówi w ten sposób. To jest 1000 razy gorsze, niż jeśli miałby powiedzieć prosto z mostu ,,Albo pójdziesz ze mną do łóżka, albo cię zostawię''. Dlaczego gorsze? Dlatego, że jeśli mężczyzna podstępnie zdobywa zaufanie dziewczyny dla własnych korzyści, robi jej przysłowiowa wodę z mózgu. Tak było w moim przypadku, nie wytrwałam, nie miałam wystarczajaco siły. Były wyrzuty sumienia, czułam sie paskudnie, ale brnęłam w to, tłumaczyłam sobie, ze to przeciez normalne, że już tyle czasu ze sobą chodzimy, że mam już swoje lata i to najwyższy czas. Kilka miesięcy potem rozstaliśmy się. On zerwał, jak powiedział: nie wie, czy mnie kocha, nie jest pewien swoich uczuć. Żal był ogromny, niesmak do siebie jeszcze gorszy. Z czasem zrozumiałam, że Bóg ochronił mnie, abym nie brnęła w to jeszcze bardziej, wiedział, że ,,z tej mąki chleba nie bedzie'' jak to się mówi. Obecnie jestem sama, nie szukam na siłę, bo to nie jest dobra droga. Jeśli jednak istnieje mężczyzna, którego Bóg przeznaczył dla mnie i jesli dane będzie mi go spotkać, to obiecałam Bogu, Matce Najświetszej i sobie, że dochowam czystości przedmałżeńskiej. Bóg nigdy nas nie potępia, zawsze widzi w nas to, co dobre.
Paula: 21.05.2012, 17:32
Odpowiedzialny, cnotliwy, wartościowy, dobry, religijny i kochający mężczyzna powie: Kocham Cię i dlatego nie pójdę z Tobą do łużka.
Anna: 09.02.2010, 02:34
Sandro, zwyczajnie mówisz, że nie teraz, bo nie jesteś na to gotowa, że potrzebujesz czasu. Jeśli zaczeka tzn., ze mu na tobie zależy, jeśli będzie dalej nalegał - to nie jest miłość, on po prostu "na ciebie leci"...
sandraa16: 08.02.2009, 21:24
powiedzcie mi jak odmowic chlopakowi, jestescie blisko siebie ogromna pokusa i jak powiedziec to,,NIE''?!a jak bedzie sie smial nie zrozumie wiem, ze jesli kocha, to poczeka ale dajcie jakies przyklady tej rozmowy dziekuje:)
Sławko: 01.09.2008, 21:38
Powiem tak. Super. Daj mi radość i napisz do mnie. skoolt(a)wp.pl
domi: 31.08.2008, 16:50
ja również przeżyłam podobna sytuacje, spotkałam na swojej drodze człowieka który wydawał sie być aniołem, potem okazało sie ze to byla tylko gra by mnie zdobyc, zakochałam sie w nim jak w nikim innym do tej pory i on rowiez wyszedł z propozycja poznania sie w TYCH sprawach bo jak powiedział przed ślubem trzeba sie poznać, ja jednak trzymałam sie swojej zasady ze dam siebie w prezencie swojemu mężowi w noc poślubna.. nie potrafił tego uszanować i odszedł a tak zapewniał ze mnie nie zostawi ze będzie ze mną... Bogu dziękuje ze mnie przed nim ochronił...
a.l: 31.08.2008, 13:00
Tylko prawdziwa miłość potrafi przetrwać i pokonać wszelkie zło,bo ma Boże Błogosławieństwo!Szczęść Boże.
asia: 31.08.2008, 12:09
jestes b madra mlodakobietą zycze ci wiele blogoslawienstwa i spotkania prawdziwej miłosci
gosia: 31.08.2008, 11:39
Dziekuje.
wiatr: 31.08.2008, 10:56
TYLKO Prawdziwa Miłość ...JEST Zdolna Postawić takie Wymaganie .... i Tylko ... Prawdziwa Miłość Jest Zdolna na Nie Właściwie Odpowiedzieć ! tylko ludzie , Którzy z pokorą przed Bogiem klękają ...i swoją słabą , ludzką Miłość Mu Powierzają , aby SKAŁĄ był Ich ...duchowego Zjednoczenia i doprowadził ...do Miłosnego zespolenia !
(1)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna

[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej