Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Księga Życia

1 Kor 9, 16

..."Nie jest dla mnie powodem do chluby to, że głoszę Ewangelię. Świadom jestem ciążącego na mnie obowiązku. Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii!".

...Jak każdy oglądający zbiorową fotografię szuka na niej siebie, tak ja szukam w Twoich rozważaniach mojej drogi... i moich błędów ...z uporem nawlekasz słowa Ewangelii na własne trudne życie, jakbyś wołała "nic bez Boga". Joanna

Słowo... Panie, jak ja je odbieram? Panie, czy uważnie słucham tego co do mnie mówisz?

Do pisania tego rozważania, siadam już kolejny raz... może teraz napiszę, jest jeszcze prawie noc... chcę to napisać, ktoś czeka na to... A ja? Ja... kolejny raz rozmawiam z Tobą Boże... Boże, gdy pisałam swą książkę, miałam w dalszej części napisać moją, mej rodziny Księgę Życia, to ta Księga którą cytuje swym dzieciom, tak ją nazwali, bo mówię im o prawdziwej miłości, szacunku, zaufaniu... o wychowaniu. Ale postanowiłam o tym nie pisać... wszak każdy z nas ma swą Własną Księgę Życia, me swe... Życie. To ono zapisuje karty naszej Księgi, to nasze życie uczy nas najlepiej. Dlatego zapisywanie kolejnych kart zostawiłam dla tych co zetkną się z moja książką, niech w swych sercach piszą kolejne części książki, ale już swej własnej...

Księga Życia... Boże to też i Ty. To w Niej odnajduję swoje życie, to Ona pokazuje mi jak mam iść aby dojść do Ciebie, pokazuje mi Wielką i Czystą Miłość... Boże, ilekroć otwieram Twoją Księgę to tam spotykam Ciebie, każde słowo jest przepojone Twą obecnością, to jakby dialog Twój ze mną.

Słowo... wybacz mi Panie, bo nie zawsze to słowo do mnie trafia, przepraszam Cię za to. Czasami jestem kimś z ołówkiem w ręku... próbuję wykreślić to co mi nie odpowiada, to co wymaga ode mnie wiele trudu, tłumacząc to sobie, że nie daję już rady, że Twoje słowa są tak dla mnie trudne, nie do odczytania... boję się Boże podjąć tego trudu... wtedy to uciekam. Ale Ty nie pozostawiasz mnie samej... dajesz mi kolejne Swe słowa "...Oto cię wyryłem na obu mych dłoniach..." ...wracam, nie potrafię odejść, jednak to słowo jest tak mocne, że mnie przyciąga z powrotem. Podejmuję znów swój trud, otwieram Księgę Życia... i jestem. Wracam, siadam i ...piszę, staram się odnaleźć w Twych słowach dla mnie coś cennego, moje chwile. Więc siadam i piszę. Nie zawsze są to chwile radosne, czasami trzeba się upokorzyć, napisać coś bardzo osobistego, coś co było mym grzechem, coś co Cię skrzywdziło, ale Boże tylko tak mogę wiedzieć, doświadczyć tego co do mnie mówisz, tylko tak potrafię zrozumieć słowo w mym życiu. Boże, czy ja dobrze czynię? Czy nie popełniam kolejnego błędu? Każdy fragment Ewangelii przedkładam na swe życie, dom, rodzinę, widzę co robiłam źle, co mogę jeszcze uczynić aby wyprostować me ścieżki... ale to wiem od Ciebie, nie sama z siebie, bo ja nie potrafię nic, tylko z Tobą, tylko dzięki Twemu słowu. Boże, pamiętam jedyny cytat najlepiej na pamięć, nie wiedziałam wtedy jeszcze z jakiej księgi pochodzi, ale wyrył mi się on w mym sercu... "Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu, ta, która kocha syna swego łona? A nawet, gdyby ona zapomniała, Ja nie zapomnę o tobie" (Iz 49, 15). Te słowa trzymały mnie przy chorobie córki, wtedy jak wszyscy zwątpili, odeszli... ja zatrzymałam nadzieję dzięki tym słowom. Ja przecież nie byłam sama, Ty nie odszedłeś , jak sądzili inni, Ty byłeś, Ty zawsze jesteś, to tylko my odchodzimy... Szukamy namiastki szczęścia, łatwej miłości, złudnej radości, ulotnej nadziei... tylko po to aby jak najmniej ponieść trudu, boimy się obowiązku... szukamy łatwego życia. Ale czy ono jest takie łatwe? Nie! Doświadczyłam i takiego życia... myślałam, że tak będzie dobrze, myliłam się... w tym życiu, nie było żadnych ograniczeń... pełna swoboda, która doprowadza do... zguby, do samego dna. Mówią, że rutyna zabija życie... może, ale brak drogowskazu, znaków zakazu, nakazu na drodze powoduje śmiertelny wypadek... bo wszak nie ma wtedy żadnych ograniczeń, pełna swoboda, luz... droga bez znaków - życie bez słów Ewangelii... to, to samo, to nas zabija... brak słowa, brak Bożego słowa.

Słowo... to ogień, który oczyszcza, to młot o potężnej sile, który rozwala błędną naukę "Czy moje słowo nie jest jak ogień - wyrocznia Pana - czy nie jest jak młot kruszący skałę?" (Jr 23, 29)

Słowo... to światło oświetlające drogę zbłąkanemu człowiekowi "Twoje słowo jest lampą dla moich stop i światłem na mojej ścieżce" (Ps 119, 105)

Słowo... to nasienie, które w nas powinno znaleźć dobrą glebę "Ziarnem jest słowo Boże" (Łk 8, 11)

Słowo... to zbroja i miecz potrzebny nam wierzącym w zmaganiu się ze złem i kłamstwem "Weźcie też hełm zbawienia i miecz Ducha, to jest słowo Boże" (Ef 6, 17)

Słowo... to złoto, które jest naszym bogactwem, i miód dający słodycz w trudny, gorzki czas "Cenniejsze niż złoto, niż złoto najczystsze, a słodsze od miodu płynącego z plastra" (Ps 19, 11)

Słowo... to prawda, tak bardzo nam potrzebna, prawda jedyna, a której tak często się boimy, uciekamy przed nią, bo bywa bolesna "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą" (J 17, 17)

Boże, pomóż...

Nakłońcie wasze ucho i przyjdźcie do Mnie, posłuchajcie Mnie, a dusza wasza żyć będzie. Zawrę z wami wieczyste przymierze: są to niezawodnie łaski dla Dawida. (Iz 55,3)

...Idę... bo tylko ta droga prowadzi mnie do zbawienia, bo tylko droga z Ewangelią da mi me życie, to nic że trudne, wręcz dla innych prawie nie możliwe, ale czymże jest trud, w porównaniu z życiem wiecznym? Ja idę... i choć jest to droga pełna wyrzeczeń, czasami bólu, ale tylko tak poznam smak życia z Bogiem, tylko tak oddam się Bogu. Bo... nic bez Ciebie Boże!

Duchu Święty... proszę Cię oświeć mój umysł, daj mi moc i dobrą wolę odnoszenia tego, co przeczytam, proszę ukształtuj moją wiarę i moje życie według Słowa Bożego.

"Pismo Święte jest jak dziwna rzeka. Tak płytka, że w niej baranek, to znaczy prosty i nieuczony, brodzić może, i tak głęboka, że w niej wielbłąd, to jest uczony i doktor, zatopić się może".św. Grzegorz Wielki

RenataWasze komentarze:
 Andre: 13.10.2010, 17:20
 Jezus do Św. Faustyny: Jestem święty po trzykroć i brzydzę się najmniejszym grzechem. Nie mogę kochać duszy, którą plami grzech, ale kiedy żałuje, to nie ma granicy dla Mojej hojności, jaką mam ku niej. Miłosierdzie Moje ogarnia ją i usprawiedliwia. Miłosierdziem Swoim ścigam grzeszników na wszystkich drogach ich i raduje się Serce Moje, gdy oni wracają do Mnie. Zapominam o goryczach, którymi poili Serce Moje, a cieszę się z ich powrotu. Powiedz grzesznikom, że żaden nie ujdzie ręki Mojej. Jeżeli uciekają przed miłosiernym Sercem Moim, wpadną w sprawiedliwe ręce Moje. Powiedz grzesznikom, że zawsze czekam na nich, wsłuchuję [się] w tętno ich serca, kiedy uderzy dla Mnie. Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenie i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeżeli udaremnią wszystkie łaski Moje, poczynam się gniewać na nich, zostawiając ich samym sobie i daję im czego pragną.(Dz 1728)
 aniela: 14.03.2008, 16:20
 napiszcie do mnie 10746738
 aniela: 03.03.2008, 18:59
 zgadzam się w zupełności z Jakubem Reniu po prostu super zostań z Bogiem
 Jakub: 18.09.2007, 20:15
 Jestem, jestem pełen podziwu dla Ciebie Renato... tekst super i strasznie odważny
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Gabriel Possenti od Matki Bożej Bolesnejśw. Gabriel Possenti od Matki Bożej Bolesnej

Modlitwa do św. Gabriela Possenti od Matki Bożej BolesnejModlitwa do św. Gabriela Possenti od Matki Bożej Bolesnej

Litania do św Gabriela od Matki Bożej BolesnejLitania do św Gabriela od Matki Bożej Bolesnej

Modlitwa w chorobie do św. Gabriela od Matki Bożej BolesnejModlitwa w chorobie do św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej

ks. Franciszek Blachnicki - Apostoł nawróceniaks. Franciszek Blachnicki - Apostoł nawrócenia

Modlitwa do ks. Franciszka BlachnickiegoModlitwa do ks. Franciszka Blachnickiego

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej