Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Sztuka bycia razem

Cecil G. Osborne

Polecamy
Sztuka bycia razem

Wydanie: 1995
ISBN: 83-7146-001-5 
Ilość stron:  279
Oprawa: miękka 
Wydawnictwo: Vocatio

Sugerowana cena wydawcy: 19.00 zł Nasza cena: 18.05 zł

     Opis:

     Choć dla wielu osób jest to trudne do przyjęcia, najbardziej typową potrzebą "słabej płci" jest potrzeba czucia się bezpieczną. Fundamentalnym pragnieniem mężczyzny jest z kolei: otrzymywać czułość i oznaki pełnego przywiązania ze strony kobiety.

     Popatrzmy bliżej na te dwa rodzaje oczekiwań. Kobieca potrzeba bezpieczeństwa nie ogranicza się do dobrobytu materialnego. Konieczna jest tu raczej głęboka świadomość faktu, że jest się gorąco kochaną. Żona chce wiedzieć, że mąż troszczy się o nią, oraz że jest wystarczająco silny, aby zapewnić jej opiekę.

     Mężczyzna musi więc okazać się kimś takim, na kim spokojnie będzie można polegać. Podświadomie kobieta często sprawdza, czy istotnie jej partner jest tak silny, jak ona tego pragnie. Tymczasem on potrzebuje przede wszystkim czułości. Są mężowie, którzy czują się zmieszani widocznymi objawami okazywania im uczuć.

     A jednak zawsze szukają ciepła, delikatności, przywiązania, czasami nawet bardzo desperacko. Oczywiście różne osoby mogą zaakceptować różne formy zewnętrzne, w jakich ta czułość może im być przekazana. Nie wszyscy będą jednakowo otwarci na bezpośrednio ofiarowaną im miłość.

     Recenzje książki:

Gotowa recepta na udany związek?

     Człowiek potrzebuje być z drugim człowiekiem, ma w sobie naturalną potrzebę wchodzenia w relacje międzyludzkie. To bycie razem wcale nie jest takie proste, nie zależy jedynie od chęci przebywania ze sobą. Powiedzenie sobie "Tak", jest dopiero początkiem drogi, która przed nami się otwiera.

     Dobrze wiedzieć już na początku budowania związku, że miłość to przede wszystkim akceptacja drugiej osoby, z jej zaletami, ale także wadami. Chcę zaznaczyć, że nie tylko poznawanie osoby jest tu istotne, ale także poznawanie samego siebie i praca nad sobą.

     Czasami szukamy łatwego, prostego przepisu na udany związek. Cecil Osborne w swojej książce "Sztuka bycia razem" pokazuje, że budowanie miłości to bardzo trudna sztuka. Przede wszystkim jest to nauka, do której potrzeba nam wytrwałości i cierpliwości.

     Osborne posługując się różnymi przykładami ukazuje pewne potrzeby kobiet i mężczyzn, które wyrażając się przez pewne zachowania powinny zostać zauważone i zaspokojone. Kobieta chce czuć się bezpieczna, pragnie czuć, że jest otaczana opieką. Musi też wiedzieć, że ten, którego wybrała, jest na tyle silny, że będzie w stanie zawsze być dla niej wsparciem. Musi być stale utwierdzana w tym, że jest najważniejszą osobą w życiu danego mężczyzny. Mężczyzna, mąż potrzebuje miłości, ciepła. Chce sprostać zadaniu bycia głową rodziny. Jego przedłużeniem własnej osobowości jest praca, co kobieta powinna doceniać i akceptować.

     Bycie razem to łączenie dwóch różnych światów. Wzajemne poznawanie tych światów daje szansę ich przenikania się a tym samym życia we wspólnej, ścisłej relacji do siebie.

     Książka jest napisana językiem ciekawym, jasnym i konkretnym. Jej przeczytanie być może uchroni nas od stwierdzenia... "niezgodności charakterów"...

     Naprawdę gorąco zachęcam Cię do jej przeczytania!


Karolina Ludwiczak

   

Wasze komentarze:
 Iza: 06.12.2009, 22:40
 piekne świadectwo... 'jeżeli Bóg z nami, to któż przeciwko nam'?
 Iza: 06.12.2009, 22:35
 'jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam'?
 magda: 09.01.2009, 14:53
 DZIEKI za te slowa! tak latwo sie pogubic dzis w tych wszystkich dezinformacjach...tak latwo zgubic slad na Drodze ktora sie podaza. I czlowiek sie boi, lęka, dywaguje i przejmuje a tak naprawde wystarczy zaufac Temu, ktory nas kocha...
 xxx: 09.01.2009, 10:26
 Piękne...
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej