Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Nowe wyznania egzorcysty

Ks. Gabriele Amorth

Polecamy
Nowe wyznania egzorcysty

Wydanie: Częstochowa 2002
ISBN: 83-7168-720-6 
Ilość stron: 240
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła

Nasza cena: 15.00 zł

     Opis:

     Doświadczenia ostatnich lat ukazują, że: wielu ludzi korzysta z usług osób wróżących i przepowiadający przyszłość, wielu uczestniczy w seansach spirytystycznych, wielu poświęca się okultyzmowi. W tej sytuacji nasuwają się pytania, dlaczego tak trudno znaleźć egzorcystę? Dlaczego trudno spotkać kapłana, który byłby ekspertem albo przynajmniej uznawałby możliwość występowania chorób pochodzących od złego ducha?

     Ks. Gabriele Amorth w swej książce udziela odpowiedzi na te pytania, ilustrując je przykładami ze swej działalności. Książka jest cennym poradnikiem dla kapłanów i świeckich, ucząc, w jaki sposób można przyjść z pomocą osobom cierpiącym.

     Recenzje książki:

Nękany przez złego...

     "Bycie narodzonymi oznacza bycie bardziej w ramionach szatana niż w ramionach Boga. Chrzest wybawia z tej niewoli, czyni nas wolnymi i dziećmi Bożymi. Zatem szatan jest nieprzyjacielem numer jeden" (fragment wypowiedzi papieża Pawła VI, z dn. 15 listopada 1972 r., w której odważnie porusza temat istnienia diabła, budzący wówczas - jak i dzisiaj - wiele kontrowersji).

     Historia egzorcyzmów w Piśmie świętym zwraca uwagę na Odkupienie, które jest pierwszym wielkim egzorcyzmem. Jezus jest pierwszym egzorcystą i choć uznaje moc złego ducha, jest w stanie zniszczyć królestwo szatana. Tę moc przekazał swym uczniom: "Panie, przez wzgląd na Twoje imię, nawet złe duchy nam się poddają" (Łk 10,17). Dzięki temu skutecznie walczymy z siłami zła.

     Przez wieki egzorcyzm wzbogacał swoją formę. Poza modlitwą i rozkazem skierowanym w imię Jezusa do złego ducha spotyka się także gesty, włożenie rąk, znak krzyża, dmuchnięcie ustami, post i modlitwę, namaszczenie olejem, użycie popiołu i włosiennicy, użycie wody święconej, nałożenie stuły na ramiona osoby egzorcyzmowanej... Niektóre z tych elementów wyszły już z użycia, jak choćby włosiennica, jednak większość przetrwała w niezmienionej formie.

     Dzisiejszy Kościół mógłby wiele nauczyć się ze swej bogatej, a niestety zapomnianej historii. Już Righetti pisał: "Cała literatura chrześcijańska pierwszych trzech wieków odwołuje się często do dzieła tych braci w wierze, którzy obdarzeni szczególnym charyzmatem egzorcyzmowali zgodnie z nakazem Jezusa modlitwą i postem. Każda wspólnota musiała posiadać ich odpowiednią liczbę, a ci stopniowo formowali odrębną grupę, przyjmując nazwę egzorcystów i szybko otrzymali oficjalne uznanie w randze niższego kleru. W taki sposób Kościół wykazywał się troską o zdecydowane oddzielenie swoich egzorcystów, którzy działali w dobrej intencji i w imię Chrystusa, od szarlatanów i czarowników pogańskich". A dziś – brakuje i egzorcystów, i zrozumienia wśród duchowieństwa....

     "Wydaje się dziwne, że zbliżając się do 2000 roku, kiedy człowiek spacerował już po Księżycu i żyje w świecie informatyki, elektroniki, robotów, nie wie się nic o rzeczywistości, którą znamy przynajmniej od 2000 lat" (fragment listu skierowanego do biskupa przez jednego z Włochów, ojca rodziny dotkniętej działaniem złego ducha; jest to jedno z wielu przytoczonych w książce świadectw).

     Praktyka diagnozowania i leczenia chorób diabelskich jest trudna, wymaga sporego doświadczenia. Działalność szatana jest bowiem różnoraka. Francuski egzorcysta De Tonquedec dzieli ją na: działalność normalną, pokusę, działalność nadzwyczajną. Tę ostatnią omawia ks. Amorth wyróżniając: dolegliwości zewnętrzne, opętania diaboliczne, dręczenia diabelskie, obsesje diabelskie, nękania diabelskie i poddaństwo diabelskie. Jako najczęstsze przyczyny podaje: przyzwolenie Boga, fakt padnięcia ofiarą rzuconego uroku, zatwardziałość w grzechu oraz uczęszczanie do miejsc czy osób poświęconych diabłu i jego praktykom.

     Dlaczego słuchanie muzyki (uczęszczanie do niektórych dyskotek) może być groźne? Jaka jest różnica między egzorcyzmem a modlitwą o uwolnienie? Na te i wiele innych nurtujących pytań odpowiada czytelnikowi ks. Amorth w książce Nowe wyznania egzorcysty. Ładne wydanie w twardej oprawie i jakże przystępna cena zachęcają do przeczytania tegoż bestsellera!


Anna Hojnacka


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Treść

Nowości

Modlitwa do św. Wincentego a PauloModlitwa do św. Wincentego a Paulo

Litania do św. Wincentego a PauloLitania do św. Wincentego a Paulo

Jakim chciałbym być mężem, patrząc na swojego ojca? Jaką chciałabym być żoną, patrząc na swoją matkę?Jakim chciałbym być mężem, patrząc na swojego ojca? Jaką chciałabym być żoną, patrząc na swoją matkę?

Częsta komunia prowadzi do dewocji?Częsta komunia prowadzi do dewocji?

Powrót z noworodkiem ze szpitala do domu - pierwsze dniPowrót z noworodkiem ze szpitala do domu - pierwsze dni

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej