Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Łatwo się starzeć, ale trudniej dojrzewać

Joanna i Jacek Wrona

Łatwo się starzeć, ale trudniej dojrzewać

Wydanie: Częstochowa 2008
ISBN: 978-83-7256-918-9
Ilość stron:  144
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: POMOC

Sugerowana cena wydawcy: 18.00 zł Nasza cena: 16.20 zł

     Opis:

     Zamiast uczestnictwa w nieustannej walce, aby „pozostać młodym”, możemy zdecydować się na starzenie z siłą i godnością. Żeby to się mogło udać, potrzebujemy instrukcji, pewnego rodzaju drogowskazu.

     Ale przecież ty się nie zestarzałaś z Walterem - powiedziała mi niedawno moja przyjaciółka, kiedy poprosiłam, aby modliła się w intencji powstania tej książki. Miałam ten zaszczyt iść (a czasem biec) przez 27 lat u boku Waltera Trobischa. Dzieliliśmy radości i trudy rodzicielstwa, a także razem wykonywaliśmy służbę o światowym zasięgu. Pewnego pięknego październikowego ranka w 1979 roku, w porze zbiorów winogron, Walter zmarł nagle i nieoczekiwanie. Miał dopiero 55 lat. Odtąd przez kolejne dwadzieścia lat szłam sama swoją drogą.

     27 listopada 1999 roku moje życie jeszcze raz radykalnie się zmieniło. Tamtego dnia poślubiłam Laurena Youngdale, którego znałam jeszcze z czasów studenckich. Jego żona Norma zmarła po krótkiej i ciężkiej chorobie dwa lata wcześniej. Miałam więc towarzysza na czas starzenia się. Dlatego też poprosiłam Laurena o jego przemyślenia do tej książki: jakie znaczenie ma dla niego ta podróż?

     Oboje jesteśmy zdania, że w starości zamyka się krąg naszego życia, jednak w odniesieniu nie do tego, co robimy, ale przede wszystkim w odniesieniu do tego, kim jesteśmy. Wszyscy zestarzejemy się. Wszyscy jesteśmy częścią starzejącego się społeczeństwa, obojętnie, czy mamy 9 czy 90 lat. Niezależnie od naszego wieku mamy tylko jeden dzień na życie: dzisiaj. Jeśli to się zgadza, wtedy to, co tutaj napisaliśmy, obowiązuje ludzi w każdym wieku. Naszym pragnieniem jest, żebyście przy czytaniu tej książki zostali tak samo pobłogosławieni, jak my byliśmy, gdy pisaliśmy nasze przemyślenia.


Tolle.pl

   

Wasze komentarze:
 ewa: 14.07.2018, 05:39
 Bogu niech będą DZIĘKI za To Słowo . Siostro niech Twój Oblubieniec prowadzi Cię w SWoje Niebiańskie Komnaty.Dziękuję Panie Tomaszu.Dziękuję "adonai"
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej